Makale Yazarak Para Kazanma

0
Site yazarlığı yaparak kazanmak
Makale yazarlığı yaparak para kazanılır mı ?

Ek gelir elde etmek isteyenler için önemli bir gelir kapısı olan yazı yazarak para kazanma yöntemi; yazı yazma becerisine güvenen, okuma, araştırma kabiliyeti yüksek olan biri iseniz makale yazarak para kazanabilirsiniz.  İnternet siteleri; google arama motorunun sıralamasında ilk sıralarda çıkmak ve daha çok gelir elde etmek için güncel içeriklere ihtiyaç duymakta ve bu ihtiyaçlarını içerik editörleri, metin yazarları aracılığı ile karşılamaktadırlar.

Metin yazarlığı konusunda SEO ( search engine optimization – arama motoru optimizasyonu ) uyumlu yazılar yazan, dil bilgisi kurallarına hakim ve akıcı içerikler yazan biri olarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Peki, makale ihtiyacı olanlara nasıl ulaşabilirim?

Makale yazarak para kazanabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak hem yazı yazma arzunuzu tatmin etmiş olursunuz hem de para kazanabilirsiniz. Bu yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1 ) Makale sitelerine yazı yazarak: İnternet ortamında SEO içerikli yazı ihtiyacı olan internet sitesi sahiplerinin makale satın aldıklar sitelere üye olup, farklı alanlarda yazdığınız yazıları sitelere ekleyerek satabilir veya bu sitelerde yazı ihtiyaçları için sipariş veren site sahipleri ile anlaşarak makalelerini yazabilirsiniz.

2 ) İçerik editörlüğü ile para kazanma:  Kariyer.net, elemannonline, elemanbul.com gibi iş ve kariyer sitelerinde yer alan ve internet sitesi sahiplerinin ihtiyaç duydukları içerik editörü veya metin yazarı ilanlarına başvurarak bu siteler için içerik ve makaleler yazabilir ve yazdığınız yazılar ile para kazanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, anlaşmaya vardığınız site sahibinin güvenilir olması ve ödemelerinizi düzenli yapmasıdır. Kendini kurnaz zanneden ve yazılarınızı alıp para ödemeyen insanlar olabileceğini asla göz ardı etmemelisiniz.

makale yazarak kazanin
Makale yazarı olmak

3 ) Lise, üniversite ödevlerini hazırlayarak para kazanma: İnternette bulunan ödev sitelerine üye olarak kendi ödevini yapmak için zamanı olmayan, ödev yapmayı sevmeyen, ya da ödevin taslağını oluşturup bu taslağı düzenli bir yazı haline getirmek için zaman harcamaktan kaçınan lise ve üniversite öğrencileri için ödevler yazarak ve hazırlayarak para kazanabilirsiniz. Ödev hazırlama sisteminde ücretlendirme farklı olmaktadır. Ödevin akademik bir dil ile yazılması gerekiyorsa normal makale ücretinden farklı olarak ücretlendiriliyor, normal bir ödev ise aynı ücret ile veya biraz farklı bir ücret ile ücretlendirilmektedir.

 4 ) kendi blogunuza yazarak para kazanma: Makale yazarak para kazanma yöntemi sadece makale satma yöntemine dayanmamaktadır. Kendi blogunuzu, sitenizi oluşturarak yazdığınız güncel yazıları bu blog ve siteye ekleyerek arama motoru aramalarında üst sıralarda çıkabilir, Google Adsense reklamları alarak, her hangi bir ürün, marka, firma veya internet sayfası reklamı alarak para kazanabilirsiniz. Arama motoru aramalarında üst sıralarda çıkabilmek için güncel ve özgün yazılar yazıp eklemelisiniz. Aksi durumda üst sıralarda çıkma şansınız sıfıra yakındır.

editorluk yapmak
Yazı yazarak para nasıl kazanılır

Makale yazarak para kazanma yöntemleri bunlardır. Bu yöntemler ile para kazanabilmek için diğer internet sitelerinde bulunan yazılardan alıntı yapmamalı, kendinize has cümleler kullanarak akıcı içeriklere sahip yazılar yazmalısınız. Kaliteli içeriklere sahip yazılar yazmanız halinde çok kolay satabilir ve para kazanabilirsiniz. Ayrıca insanların en çok ilgilendiği konularda yazılar yazmalısınız. Güncel olarak her insanın okuma ihtiyacı duyacağı makaleler yazmalı, bu makale içerikleri insanları bilgi açısından doyurucu olmalıdır. Doyurucu olmayan, laf kalabalıklığından oluşan, içeriği akıcı değil sıkıcı olan yazılar yazmanız halinde kimse yazıları okumayacağından yazılarınız satılmayacaktır.Böyle bir durumla karşılaşmamak için yazdığınız yazıları önce si okumalı ve içinize sindirmelisiniz. İçinize sinen yazılarınızı ilgili sitelere eklemeli ve satışa koymalısınız. Bu şekilde yazacağınız yazılar kolaylıkla satılacaktır. Bol kazançlar.

Diğer iş fikirleri için tıklayınız

Önceki İçerikGezerek Para Kazanma Yolları
Sonraki İçerikPara Kazanamıyorum Diyenlere Çözümler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz