Paypal’a Alternatif Güvenilir Ödeme Yöntemleri

0

Paypal’a Alternatif Ödeme Yöntemleri

Paypal’ın Türkiye’den çekilme kararı sonrası paypal kullanıcıları farklı ödeme yöntemleri arayışı içine girmiş, alternatif ödeme yöntemleri arasında güvenilir ve en az kesinti yapan yöntem konusunda  farklı görüşler ortaya atılmıştır. Bu konuda her kullanıcı farklı fikirlere sahip olduğu için ödeme yöntemlerini bir araya getirerek sizlere sunuyoruz. Paypal’a alternatif aşağıda sıraladığımız ödeme yöntemlerinden güvenilir, kolay ve hızlı olanı seçerek ödemelerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

1-) Payoneer Ödeme Sistemi

payoneer guvenli mi
Payoneer güvenli ödeme yöntemi

Payoneer ödeme sistemi paypal gibi 200 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. 3 farklı para biriminde işlem yapabileceğiniz bu ödeme sistemi günümüzde 2,5 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Yurt dışı kaynaklı ödeme yapanların aktif olarak kullandığı ve güvenilir bir ödeme sistemi olan Payoneer çok minimal kesintiler ile  işlem yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca ücretsiz olarak yaptığınız üyelik için yıl içerisinde 29,95 dolar kullanım ücreti alıyor. Paypal’da olduğu gibi hesabınızdaki parayı  banka hesabınıza aktararak atm den çekebiliyorsunuz.

2-) Wirecard Ödeme Sistemi

paypal alternatifi siteler
Wirecard ödeme yöntemi

Wirecard,  sanal kart olarak kullanılan bir ödeme sistemidir. Ön ödemeli olarak kullanılan  ve kredi kartı, banka kartı , mobil ödeme seçenekleri sunan güvenilir bir ödeme yöntemidir.

Master card ile iş birliği olduğu için dünya çapında her yerde geçerliliği olan bu ödeme sistemi  Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ile anlaşma yapmış, sms ile kolay ödeme yöntemi hizmetini kullanıcılarının hizmetine sunuyor. % 2 gibi küçük bir kesinti ile işlem yapma imkanı sağlayan Wirecard aynı zamanda yıllık üyelik ücreti de kesmiyor.

3-) Skrill Ödeme Sistemi

İnternette ödeme yöntemleri
Scrill ile güvenli ödeme yöntemleri

Asıl adı Moneybookers olan Skrill uluslar arası para transferi, ödemeler, online alışverişler için kullanabileceğiniz bir diğer ödeme sistemidir. Kredi kartı ve banka kartı üzerinden tanımlayabileceğiniz skrill bir mail ID hesabı oluşturarak  transfer sırasında kimlik doğrulaması yapıp güvenli bir transfer yapmanızı sağlıyor. Ön ödemeli mastercard hizmeti sunduğu gibi hesabınızdan banka hesabına transfer yaparak  atm den para çekme fırsatı sunuyor.

4-) WebMoney Ödeme Sistemi

internette para gönderme yöntemleri
Webmoney internette güvenli alışveriş yöntemleri

Uluslar arası ödeme sistemi olarak kendini tanıtan webmoney,  30 milyondan fazla kullanıcısı ile dünya üzerinde en fazla kullanıcıya sahip ödeme sistemlerinden biridir. Para çekme, transfer etme ve yükleme işlemlerinin yanında yatırım yapma gibi işlemler de yapabiliyorsunuz. Sistemde ayrıca finansman akışı, ödeme araçlarının kaydının tutulması, güvenli transferler yapılmasına da olanak sağlıyor.

 5-) BKM Express Ödeme Sistemi

BKM express ile paypal kadar güvenli bir işlem yapılır mı ?
BKM express ile paypal kadar güvenli bir işlem yapılır mı ?

Bkm Express online ödeme ve online para transfer işlemlerini kolayca yapabileceğiniz bir sanal karttır. Sanal olarak bütün işlemlerinizi yapabileceğiniz bir hesap açarak kredi kartlarınızı ve banka kartlarınızı tanımlayabilir, sanal ödeme yöntemlerinin geçerli olduğu online mağazalarda alışveriş yapabilir ve uluslar arası transfer işlemlerini küçük kesintiler kaşılığında yapabilirsiniz. Mobil uygulaması ile telefonunuz aracılığı ile bir çok işlemi kolayca ve kısa zamanda yapabilirsiniz.

7-) İninal Ödeme Sistemi

İnni al nasıl kullanılır güvenli midir ?
İninal nasıl kullanılır güvenli midir ?

İnnial, yurt içi online ödeme sistemlerinden biridir. İnternet mağazalarında alışverişlerde kullanabileceğiniz bir ödeme sistemi olan İnnial Ptt, D&R, migros, Teknosa gibi bir çok mağazada geçerli  ve kullanılabilir bir ödeme yöntemidir. Bir satış noktasından 5 TL karşılığında alabileceğiniz kart ile aylık 1 TL kullanım ücreti ödeyerek istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz.

Bu ödeme yöntemleri ulusal ve uluslar arası alanda en çok kullanılan, güvenilirliği kanıtlanmış online ödeme yöntemleridir. Bu yöntemlerden sizin için uygun olanı seçerek kullanabilir ve uluslar arası işlemlerinizi daha güvenli ve daha kısa yoldan yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz