Uber ile Yolculuk Güvenli Midir? | Uber ile Ek İş Yapın

0
Uber kullanmak
Uber nedir,nasıl Kullanılır,güvenilir midir ve uber ile nasıl para kazanılır tüm bu suruların cevaplarını aradık.

2009 yılında San Francisco’da uber sistemi meydana getirilmiştir. Uber nedir diye merak edenler çok fazladır. Uber teknoloji dünyasının bir uygulaması olarak çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu yazımızda  Uber Nasıl kullanılır, uber ile yolculuk yapmak güvenli midir ve Uber ile ek iş yaparak nasıl para kazanılır sorularnın cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Uber uygulamasını kullanan kişilere özel sürücüler aracılığı ile özel araç hizmeti vermektedir. Bu uygulama Google Maps aracılığı ile çalışmaktadır. Uber bütün akıllı telefonu olanlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde kişiler bulundukları her yere anında özel taksi çağırabilmektedirler. Ayrıca size hizmet edecek olan sürücüyü de görebilme şansınız vardır.

UBER UYGULAMASI NASIL KULLANILIR ?

Uber uygulaması şuan için Dünya’ da 300 ülkede Türkiye’de ise yalnızca İstanbul’da kullanılabilmektedir. Uber’i kullanabilmek için öncelikle bir hesap oluşturulması gerekmektedir. Bu hesabı oluştururken kesinlikle kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Çünkü uber uygulamasında nakit ödeme, elden ödeme gibi bir işlem yoktur. Bu sistemle ödemeniz gereken tutar kuruşu kuruşuna kartınızdan alınmaktadır. Bu sayede bozuk yok gibi sorunlardan da kurtarmaktadır.

Mobil uygulama ile öncelikle bulunduğunuz konumu seçiyorsunuz. Taşıma seçeneğinizi hangi kategoride istiyorsanız onu da seçiyorsunuz. Bu seçim işlemlerinden sonra özel aracınız bulunduğunuz yere kadar gelerek istediğiniz yere ulaşımınızı sağlamaktadır. Araç yanınıza gelmek için çıktığında gelene kadar aracı telefon üzerinden takip edebilirsiniz. Eğer takip etmeseniz bile aracın bilgileri ve aracın geldiği kayıtlı cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelmektedir. Ayrıca aracın şoförüne size yaklaştığında da mesaj gitmektedir.

Gideceğiniz yere uber aracı ile gittikten sonra ödemeniz gereken ücret otomatik olarak kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Kayıt olma esnasında sisteme kaydettiğiniz e posta adresinize ödediğiniz tutarın faturası mail olarak atılmaktadır. Bu sayede siz hiçbir şeyle uğraşmadan işlemleriniz otomatik olarak yapılmaktadır. Uber sistemi ile yolculuk yapmanın ücretini öğrenmek isterseniz, mobil uber sistemine girerek gideceğiniz ve varacağınız yeri yazıp tahmini ücreti öğrenebilirsiniz. Ayrıca 5 kişi olarak bu uygulama ile araç çağırdığınızda ödenecek tutar 5’e bölünmektedir.

UBER KULLANMAK GÜVENLİ MİDİR?

Uber güvenilir mi
Uber yolculuğu güvenli midir?

           Uber güvenli midir sorusu tüm uber kullanıcıları veya kullanmak isteyenlerin merak ettiği sorudur. Uber sistemi her anlamda kullanıcılarının güvenliklerini sağlamaktadırlar. Mobil uber de çevrimiçi olduğunuz zaman nerede olduğunuz nereye gittiğiniz, varıp varmadığınız anlık olarak takip edilmektedir. Ulaşımınızı yaptığınız aracın plakası, modeli ve nasıl olduğu bilgileri görüntülenebilmektedir. Bu sayede yolculuk sırasında olan bir olay kolayca incelenebilmektedir.

Yolculuktan sonra size yardımcı olan şoförü ve hizmetini mobil uber ile puanlama şansınız vardır. Bu şekilde puanlanan şoförlerden düşük puana sahip olan şoförler bir daha yolculuğa çıkarılmamaktadır.

Dünya’daki ve Türkiye’deki uber sisteminde anlık müdahale edebilecek ekipler 7 gün 24 saat hazır bulunmaktadır. Sisteme kaydolurken girdiğiniz özel bilgileriniz ve kart bilgileriniz kesinlikle büyük bir titizlikle saklanmaktadır.

UBER İLE EK İŞ YAPABİLİRSİNİZ

Uber ek iş
Uber ile nasıl para kazanabilirsiniz?

Uber ek iş imkanı da sunmaktadır. Taksiniz varsa ve uberde şoförlük yapmak isterseniz sisteme başvuru yaparak bilgilerinizi, ehliyet ve araba ile ilgili ayrıntıları girerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu işe girdiğinizde müşterilerden alınan ücretlerin yüzde 80’i şoföre verilmektedir. İş ilanı veren bazı sitelerde uber sürücü ortağı olun şeklinde ilanlardan da başvurunuzu yapabilirsiniz. Verdiğiniz hizmet puanlandığında puanınız düşük olursa bir daha yolculuğa çıkma imkanınız yoktur. Herkesi iş ortağı olarak almayan uber sistemi bu anlamda da güvenlidir.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster