Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

0
Solucan gübresi üretimi nasıl yapılır
Kırmızı California Solucanı Üretimi ile gübre satışı iş fikri

Tüketilen pek çok meyve ve sebze California solucanı(Kırmızı Solucan) yetiştiriciliği sayesinde bu kadar lezzetli durumdadır. California solucanı üretimi için pek fazla uğraşa ya da masrafa gerek duyulmamaktadır. İhtiyaç olan tek şey üretim hakkında bilgi sahibi olmak ve üretimi sağlayacak bir tesisin kurulmasıdır. California solucanının üretim ve satışının çok fazla talep görme nedeni ise, solucan gübresinin oldukça verimli olmasıdır. Ayrıca pek çok organik meyve ve sebze üretimi için kullanılan, gübre en iyi hasadı verebilmektedir. Son zamanlarda keşfedilen ve üretimi giderek artan gübre için California solucanı kullanılmakta, solucanın gübre için maliyeti de oldukça düşük olmaktadır.

California Solucanı(Kırmızı Solucan) Nasıl Yetiştirilir?

Maliyeti düşük fakat getirisinin yüksek olması nedeniyle son zamanlarda farklı bir iş kolu haline gelen California solucanı üretimi, firmaların da üretim için hazırlıklara başlamasını sağlamıştır. California solucanı üretimi için öncelikle humuslu bir toprağa ihtiyaç duyulmaktadır. Humuslu topraklar çok fazla tarım ürünü yetiştiriciliğine uygun olmamakla birlikte, solucan yetiştiriciliğine en uygun toprak çeşididir. Firma olarak solucan yetiştiriciliği yapmak ve bu işten para kazanmak isteniyorsa, mutlaka humuslu toprağa sahip bir tesis kurularak bu işe başlanmalıdır. Çünkü evinizin bahçesinde yapacağınız üretim çok fazla bir para kazandırmayacaktır. Bu nedenle öncelikle humuslu toprağa sahip, uygun bir tesis kurulumu ile bu iş koluna adım atabilirsiniz.

Gübre solucanı nasıl yetişrieilir
Kırmızı California Solucanı Nasıl Yetiştirilir

Arı Kovanlarında Yetiştirebilirsiniz

Tesis içerisinde, arı kovanlarını andıran solucan kabinleri kurulmalıdır. Solucan tip ve büyüklüğüne göre bu kabinler ayrılarak, solucan gübre verimi arttırılabilir. Bu kabinlerin kapalı ve korunaklı olması da üretimin verimi açısından oldukça önemlidir.

Solucan Yetiştiriciliğinde Ortam sıcaklığı Önemlidir

Zor hava şartlarına maruz kalan solucanların verimi düşerek, California solucanı satmak ve bu işten para kazanmak işlemini de riske atmış olursunuz. Bu nedenle, mutlaka soğuk havalarda dahi ısı seviyesini koruyabilecek bir düzenek oluşturmalısınız. California solucanı üretimi için bazı yönergeler olmakla birlikte, genel olarak solucan üretiminde karanlık, nemli ve ısı seviyesi ortalama 25 derece olan bir alana ihtiyaç duyulmaktadır.

Solucanlar Neyle Beslenmelidir?

Bu durumların haricinde, gerekli besin kaynağının sağlanması da oldukça önemlidir. Solucan üretimi ve solucanın beslenmesi de oldukça masrafsızdır. Evlerdeki bitkisel atıklar sayesinde solucanın gün boyunca beslenmesi sağlanabilir. Atık meyve ve sebzeler, çay posası, mısır koçanı gibi pek çok bitkisel gıda hazırlanarak, solucan beslenmesi için kullanılabilir. Bu sayede hem ekstra masraf sağlanmamış olur hem de evdeki atıklar değerlendirilmiş olur.

Solucan Güberesini Nasıl ve Nereye Satabilirsiniz?

Solucan gübresi
Solucan gübresi nereye satılabilir?

Üretim aşamasından sonra elde edilen gübre aracı firmalar yardımı ile alıcılara ulaştırılabilir. Bu girişimin haricinde, solucan üretimi ya da gübre üretimi en fazla internet aracılığı ile satılabilmektedir. Oldukça fazla talep gören California solucanının en iyi satış yapıldığı yer dijital ortamdır. Hem daha fazla kişiye ulaşma hem de müşteri sayısını arttırma konusunda internet satışı oldukça önemli olacaktır. Firma ve üretim hakkında gerekli bilgiler vererek, dijital ortamda görsel verilerden de yararlanarak California solucanı üretimi için satış yapabilirsiniz.

Kırmızı Solucan (California Solucanı) Nereden Temin Edilir?

Kırmızı solucan satın almak artık eskisi kadar zor değil. Bir çok yerde solucan gübresi üretimi yapıldığı için küçük bir araştırmayla bu solucanlara ulaşabilmeniz mümkün. Bunun yanında gittigidiyor gibi satış sitelerinden de kırmızı solucan satılmakta. Kırmızı solucanın fiyatları ise 15 ile 25 kuruş arasında değişmektedir.

Önceki İçerikMidyeci Dükkanı Açmak | Midye Dolma Satma İş Fikri
Sonraki İçerikZeytinyağı Butiği Açmak İster Misiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz