En iyi Yabancı Diziler | Dizi Önerileri

0

Bildiğiniz gibi kış kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Sonbahar yerini kışa bıraktı. Kışın gelmesiyle birlikte günlerde kısaldı tabi artık saat 6 olmadan havalar kararıyor. Bu yüzden hem pandemiden hem de havanın erken kararmasından dolayı hepimiz evlerde oturmak zorunda kalıyoruz.

Koltuk ve battaniye altında çokça vakit geçirdiğimiz şu günlerde yapılacak en iyi şey hiç şüphesiz dizi izlemek. Bu yüzden bizde kışa girdiğimiz şu zamanlarda izlenecek 6 muhteşem diziyi sizler için bir araya getirdik?

İşte o diziler

1His Dark Materials

yabancı diziler

Bunda tam 13 yıl önce Altın Pusula filmi yayınlanmıştı. Bu film gerçekten çok güzel bir filmdi ancak filmin son sahnesini izlediğimizde filmin devamının mutlaka geleceğini düşünüyorduk. Aradan yıllar geçmesine rağmen filmin devamı maalesef gelmedi.

Sonunda o hikâyeyi His Dark Materials dizisi ile çok düzgün bir şekilde bize anlattılar.

Konusu

HBO ve BBC ortak yapımı olan bu dizi, paralel evrenlerde 2 çocuğun başından geçen olayları konu ediniyor. Dizi de Lyra adında yetimhanede büyümüş bir çocuk var. Bu çocuğun birde yanında Pantalaimon adında bir cini bulunuyor. Bir gün en çok sevdiği arkadaşı kayboluyor ve onu aramak için müdürün verdiği Altın Pusulayı kullanarak kaybolan arkadaşını bulmaya çalışıyor. Tabi ki arkadaşını bulurken birbirinden zorlu maceralar yaşıyor.

2Room 104

HBO yapımı olan Room 104 listemizin 2. sırasında yer alıyor. İçerisinde biraz komedi biraz dram olan yarım saatlik bu dizinin konusu ise şöyle;

Konusu

Dizinin hepsi sadece bir otel odasında 104 numaralı dairede geçiyor. Dizinin tamamı bu odanın içerisinde geçiyor ve bölümlerin her biri birbirinden bağımsız işleniyor. Aslında dizide 104 numaralı odada kalan insanların başından geçen hayat hikayelerini izliyoruz. O odada ne yaşandıysa dizi onu bize bütün çıplaklığıyla anlatıyor.

3Euphoria

Listemizin 3. Sırasında İsrail yapımı bir diziden uyarlanan Euphoria yer alıyor. Yine HBO yapımı olan bu dizi 17 yaşındaki bir kızın başından geçen olayları konu ediniyor.

Konusu

Dizide ergenlik döneminde olan bir kız bulunuyor. Bu kız psikolojik açıdan çok kötü durumda. Bu ergen kızın seks, arkadaş, aşk, travma açısından hayatında olup bitenler bize anlatıyor.

4Moonbase 8

Bu listemize bir de uzay dizisi koyalım dedik. Moonbase 8 dizisi adından da anlaşılacağı üzere güzel Ay temalı bir dizi.

Konusu

Dizide Nasa Ayda koloni kurmak istiyor ancak bu koloniyi kurmadan önce astronotları dünyada ıssız bir yerde simülatör programına alıyor. Birçok astronot dünyanın farklı bölgelerinde Nasa’nın verdiği görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Hikâye bu bölgelerden birinde olan 3 astronotun başından geçen olayları anlatıyor.

5The Good Place

2016 ABD yapımı olan The Good Place 4 sezon sürmüş bir durum komedisi dizisidir.

Konusu

Dünyada pek sevilmeyen kötü olarak anılan Eleanor bir gün ölür ve kendisini The Good Place dedikleri sadece iyi insanların gidebileceği bir yerde bulur. Dünyada çok iyi olmayan Eleanor kendisinin kötü bir yere gideceğini düşünmektedir ama kendisi şu an iyi bir yerdedir. Hiç bozuntuya vermez ve burada yaşamaya devam eder ama buraya ne kadar adepte olabilecektir. Sonuçta kendisi kötüdür.

6Heroes

Yukarıda hep sizlere yeni yapım diziler önerdik. Bu sefer de araya bir eski yapım bir dizi sıkıştırmak istedik. Hereos 2006 yapımı Amerikan dizisidir.

Konusu

Dizi olağanüstü yetenekleri bulunan insanların başından geçen olayları anlatıyor. Her bir insanın bir süper gücü bulunuyor. Kimisi uçabiliyor kimisi düşünce okuyabiliyor kimisi de zamanı bükebiliyor ama hepsinin ortak bir kaderi bulunuyor o da dünyayı kurtarmak.

7The Witcher

8La Casa De Papel

9The Breaking Bad

10Our Planet

11Rick And Morty

12Sherlock

13Narcos ve Narcos Mexico

14Dark

15Vikings

Önceki İçerikMedikal Muhasebe Nedir? | Görevi ve Önemi
Sonraki İçerikBorcunu Ödeyemeyenler Hapse Girer mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz