Ana Sayfa / Alışveriş / Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz En Güvenilir 10 Site

Çin’den Alışveriş Yapabileceğiniz En Güvenilir 10 Site

Paylaş:
Share

En Güvenilir Çin Alış Veriş Siteleri

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak artık en çok tercih edilen yöntemler arasında yerini almaya başladı. Hal böyle olunca güvenilir, zamanında ve doğru ürünü gönderen alışveriş sitelerini tercih etmenin önemide artmış oldu. Bu yazımızda yurtdışı olarak Çinden alışveriş yapabileceğiniz en güvenilir alışveriş sitelerini inceleyeceğiz.

Çin Hükümeti ihraç edilen ürünler için vergi almadığından Çin’de üretilen ürünler dünya genelinde satılmaya başlanmıştır.  Bu yolla ithal edilen ürünler kar oranı eklendiği için  daha pahalı rakamlara satılmaktadır. Bu nedenle insanlar Çin alış veriş sitelerinden ürün almayı tercih edip daha uygun  fiyatlara istedikleri ürünü almayı tercih ediyorlar.

Çin sitelerinden yapılan alış verişlerde dikkat edilmesi gereken sahte ve güvenilirliği olmayan sitelerden alış veriş yapmamaktır. Bu siteler istediğiniz ürünler yerine  farklı ve kalitesi daha düşük ürünler yolladığı için  hem maddi kayıp yaşamanıza hem de hayal kırıklığına uğramanıza neden olabilmekte.Bu olumsuz durumlar ile karşılaşmamanız için hem güvenilir, hem çok uygun fiyatlara satış yapan hem de kargo ücretini karşılayan güvenilir Çin alış veriş sitelerini sizler için bir araya getirdik. Bu siteleri inceleyerek sizin için uygun olanları tercih edip gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilirsiniz. İşte sizler için en çok tercih edilen Çin alışveriş siteleri

1 ) www.aliexpress.com

Çin'den alışveriş yapılan siteler
Türkiye’ye ücretsiz gönderi yapan en güvenilir alışveriş siteleri

Alibaba.com sitesinin perakande satış yaptığı bir site olan aliexpress sitesi ülkemize de faaliyet gösteren en eski alış veriş sitelerinden biridir. Güvenilirliği konusunda kendini kanıtlamış olan sitede alacağınız ürünler 2 ile 3 hafta içinde elinize ulaşmaktadır.

Sitenin en büyük avantajlarından biri satıcının ürünü göndermemesi, ilandakinden farklı bir ürün göndermesi yada bozuk ürün göndermesi durumunda itiraz başvurusu yapıp paranızı iade alabilmenizdir. Yaşadığım bir olaydan örnek vermemiz isterseniz; Bir süre önce hoby olarak almak istediği Baja 5b uzaktan kumandalı arabam Cin Halk Cumhuriyetinin gümrüğüne takılmıştı. Yaptığım itiraz sonucu yaklaşık 1000 dolarlık para iademi almıştım.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

2 ) http://www.dealextreme.com

Çin'den alışveriş yapılan siteler
Çin siteleri

İhtiyacınız olan tüm ürünlerin yer aldığı geniş bir ürün yelpazesine sahip olan www.dealextreme.com sitesi çok uygun satış fiyatları, kısa süre de kargo teslimatı garantisi vermesi  ve en önemlisi Çin’den ülkemize kadar gelen ürünün kargo fiyatını  karşılaması ( freeshipping ) nedeniyle en çok tercih edilen alış veriş siteleri arasındadır. Satın aldığınız bir ürünün elinize geçmesi ortalama 2 hafta sürmektedir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

3 ) www.banggood.com

Çin'den eşya alınan siteler
Çind’en Türkiyeye kargo gönderen siteler

Ülkemizde faaliyet gösteren hepsiburada konseptinde hizmet veren bir alış veriş sitesi olan Banggood, uzakdoğu coğrafyasının en güvenilir ve en büyük e ticaret sitelerinden biridir. Dünyanın her yerine kargo imkanı bulunan bu sitenin  bir diğer özelliği de en uygun elektronik ürün fiyatlarına sahip olmasıdır. Yasal olarak faaliyet göstermesi nedeniyle güvenilir bir e ticaret sitesidir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

4 ) http://www.tradetang.com

En güvenilir alışveriş siteleri
Yurtdışı(Çin) güvenilir sorunsuz alışveriş siteleri

Tüm ürün kategorilerinde satış yapan bu sitenin diğer sitelere göre farklılığı ürünleri hem toptan hem de perakende olarak satın alabilmenizdir. Bu siteden yapacağınız alış verişlerde kargo alıcıya aittir. Satın aldığınız ürün 10 gün içinde elinize ulaşır.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

5 ) www.gearbest.com

Çin alışveriş siteleri
Çin’den eşya alınan siteler

Çin kökenli bir alış veriş sitesi olan gearbest sitesi, elektronik ürün ve hobi ürünlerinde en uygun fiyatlara sahip bir site olarak hizmet vermektedir. Dünya geneline ücretsiz kargo özelliği bulunan gearbest,  oldukça güvenilir bir alış veriş sitesidir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

6 ) http://www.focalprice.com

Çin'den alışveriş yapılan siteler
Focalprice çin den alışveriş yapılan sitelerden biri.

Elektronik ürün çeşitliliği ile ünlü olan bu site  EMS kargo seçeneği ile  ülkemizede sipariş gönderimi yapıyor.  Ürün inceleme seçeneğinin gelişmiş olması da size santaj sağlıyor. Güvenilirliğini kanıtlamış olması da gönül rahatlığı ile alış veriş yapmanızı sağlıyor.

Hong Kong merkezli olan bu site dünya geneline ürün satışı yapan ve uygun fiyatları ile bilinen bir sitedir. Elektronik ürün yelpazesi çok geniş olduğu için dünya geneline elektronik ürün satışı diğer sitelere göre fazladır. Ücretsiz kargo seçeneğinin olması da avantaj sağlayan bir diğer faktördür.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

7 ) http://www.bestofferbuy.com

Çin' den alışveriş yapılan siteler
Yurt dışı güvenilir çin alısveriş siteleri

Kargo ücreti almadığı için tercih edilen sitelerden biri olan bestofferbury,  geniş ürün yelpazesi ve 12 iş gününde kargo teslim özelliği ile bilinen ve güvenilir bir sitedir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

8 ) www.everybuying.com

Çin'den alışveriş siteleri
En güvenilir Çin alışveriş siteleri

Çin kökenli bir alış veriş sitesi olan everybuying, 12 iş günü içinde teslimat yapan bir diğer sitedir. Ayrıca geniş ürün yelpazesinin içinde bayan takıları, kozmetik ürünleri, bayan aksesuarları ve cinsel ürünlerin yer alıyor olması farklı kategorilerde müşterilerinin olmasını sağlıyor. Ücretsiz kargo özelliği olması tercih edilme sebebidir.
www.espow.com: Hong Kong  merkezli bir diğer Çin alış veriş sitelerinden birisidir.  2 hafta içinde kargo teslimatı yapması ve uygun fiyatlı olmasının yanında satın aldığınız ürünü teslim ediyor olması nedeniyle tercih edilebilir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

9 ) www.tinydeal.com

Yurtdışından alışveriş
Türkiye’ye gönderi yapan güvenilir alışveriş siteleri

İstediğiniz her ürünü bulabileceğiniz firmalar topluluğu olan N11 tarzı bir site olan tinydeal sitesinde her ihtiyacınızı karşılayan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 5 üründen fazla alış veriş yaptığınızda kargoyu ücretsiz hale getirmesi özelliği ve çok uygun fiyatlara satış yapmasının yanında 10 gün içinde teslimat yapması da güvenilirliği konusunda kendini ispat etmiştir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

10 ) http://hobbyking.com

Çin alışveriş siteleri
Çin’den alışveriş yapabileceğiniz güvenilir hoby sitesi

Rc tutkusuna sahipseniz uzaktan kumandalı araba, helikopter, gemi ve drone gibi araçları ister sıfırdan isterseniz parçalarını birleştirerek kurabileceğiniz binbir çeşit yedek parçanın bulunduğu bir alışveriş sitesi. Firma honkong da olup daha önce tarafımızca test edilmiştir.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

Ekstralar:

11-) DHGate.com

Çin'den alışveriş yapılan siteler
Çin’den alışveriş yapılabilen Türkçe siteler.

DHGate uluslararası alışveriş yapabileceğiniz ve türkiyeye ücretsiz kargo seçeneği ile gönderim yapabilen Çin sitesidir. Sitenin en büyük avantajlarından biri türkçe dilseçeneğinin olmasıdır. DHGate yukarıda sıraladığımız sitelerden geri kalmayıp en güvenilir alışveriş siteleri arasında yerini almıştır.

ALIŞVERİŞ YAP | İNCELE

Amerikadan gönderim yapan alışveriş siteler için Amerika’dan Alışveriş Siteleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Paylaşarak Bizi Ödüllendirmek İster Misiniz?

Share

Benzer Yazı

Amerika’dan Alışveriş Yapabileceğiniz Güvenilir Siteler

Amerika’dan alışveriş yapabileceğiniz siteler konusunda oluşturduğumuz bu yazımızda, Amerika’dan Türkiye’ye gönderim yapan siteler hakkında sizlere …

3 Yorum

  1. Aliexpresten 100 ün üzerinde ürün aldım. 30 tanesi bana ulaşmadı. PTT ile görüştüğümde bazılarının başka isim ve adrese ait olduğunu öğrendim. Aliexpresse yazdım, kabul etmedi ve itirz hakkımı kaldırdı. Kayıt numaralı ve satıcının geri aldığı sistemde yazmasına rağmen paramı iade etmedi. Çok da dürüşt bir site olmadığını düşünüyorum. Ne yapabileceğim konusunda da bilgim yok.

  2. Belli bir fiyatın üzerindeki ürünler için aliexpress çok mantıklı. burada 200 TL olan ürün aliexpress’te 20 TL

  3. Aliexpress ten yaklaşık 4 senedir alışveriş yapıyorum 200 sipariş üzerinde alışveriş yaptım bunun yaklaşık 30 tanesi elime ulaşmadı hepsinin iadesni aldım. Bir de yaptığım bazı alışverişlerde verilen sürenin dolması ve hala siparişin gelmemesi nedeniyle iade istedim %90 direk iade aldım bir kaç satıcı iade yerine ek süre verdi iadeden yaklaşık 2 hafta sonra paket elime ulaştı bunlarda yaklaşık 10 sipariş kadardır. Bunun dışındada bazı alışverişlerimde ürünün hasarlı gelmesiyle bazen yarım iade bazen tam iade aldım. Sonuç olarak aliexpress bence güvenli dikkat edeceğiniz en önemli nokta satıcının aldığı geri bildirim puanı ve satılan ürünün açıklama kısmında yazan deteylardır. Mesela duvar saati bakıyorsunuz resimde kocaman gözükebilir (ki bazı satıcılar bilerek yapıyor bunu) siparişi verirsiniz elinize avuç içi kadar saat gelir. Bu yüzden açıklama kısmında yazan ölçülere iyi bakın, iyi alışverişler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share