Halk Eğitimde En Çok Tercih Edilen Kurslar

1

En İyi ve İşe Yarar Halk Eğitim Kursları

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren ve ücretsiz kursları ile imkanı olmayan insanlara meslek kazandıran halk eğitim merkezlerinde 150 den fazla alanda kurs verilmektedir. Bu kurslar içinde en fazla işe yarayan ve kursu alan kursiyerlerin iş bulmasının kolay olduğu kursları sizler için bir araya getirdik . Bu kursları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bilgisayar kullanımı ve temel bilgisayar okur yazarlığı

halk egitim kurslari
Halk eğitim bilgisayar kursu en çok tercih edilen kurslar arasında

Çağımızın teknoloji çağı olması ve her iş yerinde bilgisayar temelli sistemlerin kullanılması bilgisayar kullanımının zorunlu olmasını sağlamıştır.  Bilgisayar kullanımının yanında bilgisayar okur ve yazarlığı kursu halk eğitim merkezlerinin en fazla tercih edilen ve kursiyerlere 160 saatlik eğitimin verildiği bir kurstur.

Büro yönetimi ve sekreterlik kursu

halk eğitim sekreterlik kursu
Sekreterlik kursu

Halk eğitim merkezlerinde verilen ve en faydalı kurlar arasında yer alan büro yönetimi ve sekreterlik kursu, kursiyerlerin mezun olmasından sonra yönetici asistanı olmasını,  bürolarda sekreterlik yapmasını ve işletmelerde ofis çalışanı olarak iş bulmasını sağlayan 312 saatlik bir kurs türüdür. Bu kursun içeriğinde sekreterliğin görev tanımı, büro yönetimi hakkında temel bilgiler ve ofis boyun yapması gereken temel görevlerin yanında bilgisayar eğitimi de yer alır.

Ahşap işleme kursu

Halk eğitim kursları çok önerilen
Ahşap işlemeciliği kursu halk eğitimin en çok tercih edilen kursları arasındadır.

Halk eğitim merkezlerinde verilen bir diğer faydalı kurs türü de ahşap işlemeciliği kursudur. Bu kurs sonunda kursiyerler  marangoz yanında çalışacak kadar ahşap işleme bilgisine sahip oldukları kadar özel ahşap boyama ve ahşap işleme, hediyelik eşya işleme gibi farklı alanlarda da çalışabiliyorlar. Toplamda 145 saat olan bu kursa talep diğer kurslara nazaran daha fazladır.

Aşçılık kursu

halk eğitimin çok tercih edilen kursları
Halk eğitim aşçılık kursu

Halk eğitim kursları arasında bulunan ve ev hanımlarının yanında erkek kursiyerlerin de başvurup eğitim aldığı aşçılık kursu günümüzde birçok restaurantın mutfağında ve diğer ev yemekleri yapan firmaların mutfağında iş bulmanızı kolaylaştırmaktadır. Özellikle halk eğitim merkezi ile anlaşma yapan ev yemekleri ve catring şirketleri tarafından iş garantisi sunulan aşçılık kursu 180 saatlik bir eğitim süresine sahiptir.

El işleri ve el nakışları kursu

Halk eğitim kursları başvuru
Halk eğitimin en çok tercih edilen kursları nelerdir?

Ev hanımlarının boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla açılan bu kurs sayesinde ek gelir kapısı olarak verilen el işleri ve el nakışları kursu toplamda 60 saatlik bir kurs olup oya işleme, tığ işleme, dantel işleme gibi farklı alanlarda verilmektedir. Bu kurs sonunda evinizde boş zamanlarınızı değerlendirerek kendinize ek gelir kapısı açabilirsiniz.

Mantar yetiştiriciliği kursu

Mantar yetiştiriciliği halk eğitim kursları arasında en karlı ve en çok tercih edilen kursları arasında dır.
Mantar yetiştiriciliği halk eğitim kursları arasında en karlı ve en çok tercih edilen kursları arasında dır.

Günümüzde kültür mantarı yetiştiriciliği kar marjı açısından en karşı işlerin başında gelir. Maliyeti de düşük olduğu için her bireyin kolaylıkla yapacağı bir meslek olan mantar yetiştiriciliği kursu halk eğitim merkezlerinde periyodik olarak verilen ve 60 saat eğitim süresi olan bir kurstur. Bu kurs sonucunda evinizde uygun şartları sağladığınızda kültür mantarı yetiştirerek satabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinin bağlantılı olduğu firmalar yetiştirilen bu kültür mantarlarını satın alma garantisi verdiği için kurs sonunda hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

El sanatları kursu

Kalk eğitim taş boyama kursu
El sanatları – Taş boyama kursu

Halk eğitim merkezlerinin verdiği ve faydalı kurslar arasında yer alan el sanatları kursu  kapsamı çok geniş olan bir kurstur. Ahşap boyama, taş boyama, küçük halı dokuma, küçük hediyelik ahşap eşyalar yapma ve boyama, özel isimlikler yapma gibi çok geniş bir yelpazede eğitim verilen bu kurs toplamda 190 saat sürmektedir. Bu kurs sonucunda bir çok alanda iş yapabilir ve kendi yaptığınız hediyelik süs eşyalarını satarak para kazanabilirsiniz.

Evde hasta ve yaşlı bakım kursu

halk eğitim hasta ve yaşlı bakımı kursu
Hastanelerde veya evde çalışmak için hasta ve yaşlı bakımı kursuna katılabilirsiniz.

Ev hanımlarının çalışma kapısı olarak gördüğü evde yaşlı bakımı halk eğitim merkezlerinde  yaşlı bakım kursu olarak verilmektedir. Bu sayede hastası ve yaşlısı olan kişilerin tecrübeli ve bilgili kişilerce bakılması, yaşlılara ve hastalara ihtiyaç duydukları bakımın sağlıklı bir şekilde sağlanması açısından bu kurs çok faydalı olmaktadır. Evde hasta ve yaşlı bakım kursu 145 saatlik bir kurs olup kurs sonunda sertifika verilmektedir.

Dekoratif ev aksesuarları yapma kursu

halk egitim kurslari
Dekoratif ev aksesuarları yapımı kursu

Bu kurs ev dekorasyonlarında ihtiyaç duyulan  dekoratif ev aksesuarlarını tasarlama ve yaparak para kazanmak için faydalı bir kurstur.  Kurs boyunca hocalar kursiyerlerin  hayal dünyalarının genişlemesini sağlayarak  hayal ettikleri tüm nesnelerin hayata geçmesini sağlayıp kursiyerlere üretkenlik kazandırıyorlar. Bu yolla internetten satış yaparak veya dekoratif ev aksesuarları satan bir firma ile anlaşarak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Bitki bakımı ve yetiştiriciliği

en iyi halk egitim kurslari
Halk eğitim bitki yetiştiriciliği kursu

Bitki bakımı ve yetiştiriciliği kursu,  bahçeli evlerde ve ofislerde canlı bitkilerin bakımını sağlamak veya kendi bahçenizde  fidan yetiştirerek  kazanç elde edeceğiniz bir kurstur. Bu kurs süresinde kursiyerlere tüm bitkiler hakkında bilgiler verilerek teorik bilginin yanında pratik uygulamalar yaptırılıyor. Bu sayede  kursiyerlerin uygulama yaparak tecrübe kazanması sağlanıyor. Bazı halk eğitim merkezlerinde bitki yetiştiriciliği olarak da verilen bu kurs bitki bakımı adı altında da verilmektedir.

Halk eğitim merkezlerinin vermiş olduğu kurslar arasında kazanç elde etmenizi sağlayan en etkili 10 kurs yukarıdaki gibidir. Bu kursların süreleri farklı olduğu gibi  bazılarında uygulama eğitimleri de yer almaktadır.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
1 Yorum
Yeniler
Eskiler En çok oy alanlar
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster