Ana Sayfa / Ekonomi / En Kazançlı 10 Yatırım Aracı

En Kazançlı 10 Yatırım Aracı

Paylaş:
Share
kazandiran yatirim araclari
Altın en çok kazandıran yatırım araçları arasında yerini alıyor

Çok Kazandıran Yatırım Araçları

En Kazançlı 10 yatırım aracı Tasarruf yaptınız, para biriktirdiniz ve paranızı değerlendirmek istiyorsunuz. İşte, paranızı değerlendirebileceğiniz 10 önemli yatırım aracı:

Altın

İnsanların en çok sevdiği yatırım araçlarından birisi altındır. İnsanlar birikimlerini en fazla altına yatırmayı tercih eder. Çünkü altın değeri yükselen bir yatırım aracıdır. Takı olarak kullanılarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Bu yüzden düğün gibi yerlerde altın takmak bir gelenek halini almıştır. Ancak, altına yatırım yapılırken fiyatının düşük olmasına dikkat edilmeli. Örneğin, 8 yıl önce 2008 yılında, 50 lira olan çeyrek altın fiyatı, 2014 yılında 180 TL’ye kadar çıktı.

Döviz

Döviz en karlı yatırım araçları arasında dır.
Döviz en karlı yatırım araçları arasında dır.

Altından sonra en çok yatırım yapılan araçlardan biri dövizdir. Özellikle dövizi hem borçlanırken hem de birikim yaparken kullanıyoruz. Dövizi fiyatı düşükken almak kazançlı olur. Ama bunu yaparken son yıllardaki döviz fiyatlarına göz gezdirilmeli. Çok yüksek fiyatlara çıkmışsa almaktan kaçınılmalı.

Mevduat

para kazandıran yatırım araclari
En kazançlı yatırım hangisi

En garantili yatırım araçlarından biri, paranızı Türk lirası ya da döviz cinsinden mevduat hesabına yatırmanızdır. Çünkü düzenli bir kazanç sistemi vardır ve yatırımcı her ay ne kazanacağını bilir, bunun altına inme durumu da yoktur. Bu nedenle garantilidir. Fakat her zaman çok kazançlı olmayabilir. Döviz veya altındaki dalgalanmalar daha çok kazandırabilir.

Hisse Senedi

Kar getiren yatırım araçları
Kar getiren yatırım araçları

En riskli fakat en çok kazanç sağlayan yatırım araçlarından biri hisse senedi ve borsa yatırımlarıdır. Burada önemli olan iyi bir yatırım uzmanıyla çalışmaktır. Borsa endeksinin çok düşük olduğu zamanları tespit edebilirseniz kazanç elde edebilirsiniz. Yatırımlarınızı garantili yatırım araçlarına yatırım yaparsanız riski en aza indirebilirsiniz. Fakat çok kazanmak istiyorsanız riskli yatırım araçlarına yatırım yapmalısınız. Çünkü borsada risk eşittir getiridir. Yani, ne kadar çok risk o kadar çok kazanç demektir.

Repo

Hangi yatırım aracı daha karlıdır?
Hangi yatırım aracı daha karlıdır?

Kısa dönemli bir menkul kıymetin belirli bir süre sonra yatırımcı tarafından geri alınmasıdır. Repo yatırım işlemlerine konu olan menkul kıymetler şunlardır; hazine bonoları, banka bonoları, banka garantili bonolar, devlet tahvilleri, kamu ortaklığı idaresi senetleri ve borsada işlem gören borçlanma senetleri.

Yatırım Fonu

Az zamanda çok kazandıran yatırım araçları
Az zamanda çok kazandıran yatırım araçları

Yatırım Fonları, halkın bir araya gelerek küçük paralarla büyük yatırımlar yapmalarına olanak sağlar. Yatırım fonunun bir yöneticisi vardır ve hissedarlar adına yatırımları o yapar. Yatırım fonu yöneticisi, hisse senedi, tahvil, hazine bonosu, döviz altın vb. sermaye piyasası araçlarından oluşan fonları yönetir.

Emlak Gayrimenkul Alımı

En karlı yatırımlar
Gayrimenkul en iyi yatırım araçları arasında

Gayrimenkul alımı, uzun vadeli ve yüksek kazanç sağlayan bir yatırım aracıdır. Özellikle ilerleyen dönemlerde prim yapabilecek yerlerden gayrimenkul alanlar ciddi kazançlar elde edebilirler.

Likit Fon

Yatırım önerileri
Yatırım önerileri

Likit fonlar kısa vadeli yatırım araçlarındandır. Kısa vadede kazanç elde etmek isteyenler için iyi bir yatırım aracıdır.

Devlet Tahvili

Kazançlı yatarım araçları
En kazançlı yatırım araçları

Devlet tahvili, devletin 1 yıldan uzun vadeli borçlanma ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Hazine Müsteşarlığı tarafından çıkarılan borçlanma senetleridir. Bu finansal yatırım aracında, devlet belirtilen tarihte borçlandığı parayı faiz getirisiyle beraber ödeme yapmayı garanti eder. Devlet tahvillerinden tüzel kişiler faydalanabilir. Bankalar da tahvilleri bilançolarının aktif kaleminde yatırım aracı olarak bulundurabilirler. Devlet tahvilleri sabit faizli, değişken faizli olabilir, hatta dövize de endeksli olabilirler. Devlet tahvili de garantili bir yatırım aracı olarak on önemli yatırım aracı arasında yerini alır.

BES(Bireysel Emeklilik Sistemi)

Çok kazandıran yatırım araçları
Bireysel emeklilik karlı mıdır?

Bireysel emeklilik sistemi BES üzerinden siz de birikim yapabilirsiniz. Devlet katkısı Bireysel Emeklilik Sistemini çekici hale getiriyor. Devlet katkısından ziyade birikimleriniz fazla riskli olmayan çeşitli yatırım araçlarında değerlendirilir. Birikimleriniz tahvil, fon, hisse senedi gibi yerlerde değerlendirilir. Belirli bir süre sonra birikimlerinizin tamamını kazancınızla birlikte çekebilir veya size maaş olarak bağlanmasını isteyebilirsiniz.


Benzer Yazı

İstanbul'da arsa ve konut yatırımı nereye yapılmalıdır

İstanbul’da Yatırım Yapılabilecek Yerler Nerelerdir?

İSTANBUL’DA NERELERE YATIRIM YAPILIR? Türkiye’nin metropol kenti olan ve her yıl binlerce kişinin yaşamak için …Bunlarada GözatınBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share