İkinci el Satış Mağazası Açma | Spotçu Açma İş Fikiri

0

Spotçu Açarak Para Kazanmaya Başlayın

İkinci El Eşya alıp satmak
Spotçu Açma İş fikir

Üniversiteler gibi Kiracısı Çok Olan Bir Yerde İkinci El Dükkanı Açmak Sizin için Karlı bir İş Fikri Olabilir

Yaklaşık 1 ay önce  boş bir eve kiraya çıktım. Uzun süre bulunduğum şehirde kalmayacağım için eşyaları EVKUR denen ikinci el eşya satan spotçulardan almaya karar verdim. Spotçunun birinden bilindik marka olan ikinci el 2 kanepe aldım kanepelerin tanesine 200 tl istedi zor da olsa 175 liraya indirebildim. İki kanepeyi satın aldım ve mutlu bir şekilde spotçudan ayrıldım.

Olay işte burada başlıyor 1 hafta sonra kanepeleri taşıması için tuttuğum taşıyıcı ( hammal )  bana ”Abi bu kanepeleri ne kadara  aldın?” diye sordu.  Bende mutlu bir şekilde 175 dedim. O da bana üzülerek ”Çok vermişsin abi geçen hafta bu kanepeleri o aldığın evkura tanesini 40 liradan ben sattım.” diyince Spotçu olarak tabir ettiğimiz Evkurların aslında ne kadar para kazandıklarına şahit oldum ve yeni, karlı bir iş arayan arkadaşlar için bu yazıyı hazırladım buyrun okuyalım…

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kullandığımız eşyaların yeni özelliklere sahip modelleri üretilmektedir. Maddi durumu iyi olan kişiler, yeni özellikleri bulunan bu modelleri satın aldıklarında kullanmakta oldukları sağlam ve uzun yıllar kullanılabilir olan eşyalarını bulundukları illerde Evkur olarak bilinen ikinci el eşya alım satım yapan firmalara satarak değerlendirmektedir.

Spotçu’da İkinci El ve Sıfır Neler Satılabilir?

Evkur ikinci el eşya alım satımı yapan firmalar, sıfır ve ikinci el;  beyaz eşya ( buz dolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ) , ofis eşyaları, kilim, halı, perde, klima, tost makinesi, mikrodalga fırın, ev mobilyaları, yatak takımları, genç odaları, mobilya malzemeleri, LCD televizyonlar, dvd, uydu alıcıları, bilgisayar, laptop, tablet bilgisayar, ütü, ütü masası,  gibi bir evde kullanılan eşyaların tamamını alıp, satan firmalardır. Bulunduğunuz ilde az bir sermaye ile bir evkur ikinci el eşya alım satım dükkanı açarak  iş sahibi olabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

spotçuluk yapmak
Evkur açarak ikinci el eşya satışından yüksek paralar kazanabilirsiniz

Kuracağınız evkur ikinci el eşya alım satım dükkanı ile, asıl olarak ikinci el eşya alıp satımı yapabileceğiniz gibi, her yılın sonunda elde kalan sıfır mobilya, beyaz eşya, televizyon gibi elektronik cihazların stoklarda kalmaması için uygun fiyatlara satan mağazaları takip ederek uygun fiyatlara satın alıp, kar marjı koyarak satabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Sıfır ev eşyalarını sattıkları için halk arasında spotçu  olarak bilinen evkur,  bu işlevi ile maddi durumu iyi olmayan üniversite öğrencileri başta olmak üzere herkese hizmet vermektedir.

İkinci el Alım Satım İşi Nasıl Yapılıyor?

Evlerinde  kullanılmayan ve evde, iş yerinde yer kaplaması istenilmeyen tüm eşyalar için hizmet verdiğiniz ilde ikinci el eşyasını satmak isteyenler ile iletişime geçerek ellerinde  bulunan eşyaları almak için belirttikleri adrese giderek eşyaları inceliyor ve bu eşyaların her biri için fiyat veriyorsunuz.

Verdiğiniz bu fiyatların kabul edilmesi ile fazla ve kullanmayan eşyaları aracınıza yükleyerek, dükkanınıza getiriyorsunuz. Bu sayede eşya sahipleri, fazla eşyalarından kurtulmuş ve belirli bir kazanç elde etmiş oluyor.

Evkur firması olarak satın aldığınız eşyaları, iş yerinizde  veya atölyenizde küçük makyajlar yaparak, bakım ve onarım yapılması gereken eşyaları tamir ederek kullanılabilir hale getiriyorsunuz.

Daha sonra  bu eşyaları jelatin veya farklı malzemeler ile paketleyerek dükkanınızda ve internet sitenizde  teşhire sunuyorsunuz.  Teşhir ettiğiniz ürünleri kar marjı ile  eşyanın yeni fiyatını belirleyerek satışa sunuyorsunuz.

Aynı zamanda internet sitenize veya açtığınız facebook, letgo ve instagram hesaplarına fotoğraflarını yükleyerek ihtiyacı olanların görmesini sağlıyorsunuz.  Evlerinde ihtiyaç duydukları eşyaların sıfırını alacak maddi gücü bulunmayan kişiler evkur ikinci el eşya alım satımı yapan bu dükkanları veya internet sitelerini ziyaret ederek ihtiyaç duydukları eşyalar için sizinle iletişime geçerek eşyanın fiyatını öğreniyorlar.

Verdiğiniz  fiyatlar bütçelerine uygun ise  ikinci el satış mağazanıza gelerek bu eşyayı satın alıyorlar. Bu şekilde eşyayı satan, satın alıp tekrar satışa sunan siz ve alıcı kazanç sağlamış oluyor.

İkinci El Eşya Mağazası Açarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Halk arasında spotçular olarak bilinen evkurlar, ikinci el eşya satın alırken, o eşyanın kullanılabilirlik durumununa, görsel olarak insanı rahatsız etmeyecek bir görünüme sahip olmasına, kırık dökük olmamasına,  satın alacak kişinin memnun kalmasına, kar elde edilebilir olmasına dikkat ettikleri için kötü durumdaki eşyaların alım satımını yapmıyorlar.

Spotçuluk yapma
İkinci el ev eşyası alıp satmak

Siz de kuracağınız bir evkur ikinci el eşya alım satımı yapan dükkan ile aynı titizlikte eşya seçmeli, üzerine kar koyabileceğiniz, insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecek eşyaları dikkatli bir şekilde seçerek satmalısınız. Bu şekilde karşılıklı bir güven içerisinde eşya alım satımı yapabileceğiniz, müşteri kazancını, kendi kazancınızı göz önünde bulunduran bir sistemle evkur ikinci el eşya alım satımı yapan dükkan açarak, bulunduğunuz şehirlerin tamamında gelir elde edebilirsiniz.

Sizlerde, insanların kullanmadığı, evlerinde bulunan, uzun zamandır sakladıkları, evlerinde yer işgal eden,  eşyaların alım satımını yaparak gelir elde edebilirsiniz.

Diğer iş fikirleri için tıklayın

Önceki İçerikYemek Yaparak Para Kazanmak İster Misiniz?
Sonraki İçerikİkinci El Elbise Satma | Eski Kıyafetlerinizi Paraya Dönüştürün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz