İşyeri Açanlara Para Yardımı Veren Kuruluşlar

0

Para Yardımı Yapan Kurum Ve Kuruluşlar

Ülkemizde iş fikri olduğu halde sermayesi olmadığı için  iş fikrini hayata geçiremeyen ve katma değer kazandıramayan o girişimci sayısı tahmin edemeyeceğiniz kadar çoktur. Bu girişimciler için devlet belirli kotalarda hibe ve kredi programları açmış olsa da yine de yeterli olmamaktadır . Bu durumda girişimciler özel sektörde iş fikirlerini sunarak özel sektörden yatırım almak için çabalarlar.

Bu gün özel sektörde girişimcilere ve iş fikirlerine para yatırmı yapan kurum ve kuruluşları sizler için bir araya getiriyoruz. Bu liste de yer alan kurum ve kuruluşlar sizlerin iş fikrinizi hayata geçirmeniz  için can damarınız olabilir.

Kosgeb hibeleri
İşyeri açmak steyenlere kosgeb girişimcilik kursuna katılanlara 50.000 liraya kadar destek vermektedir

1 ) Kosgeb;  Kosgeb kobiler için girişimcilik programları düzenleyerek sonrasında iş fikirleri içinde uygun gördüğü girişimcilere  30 bin lira hibe ve 100 bin liraya kadar uzun vadeli krediler vermektedir.  Kosgebten hibe veya kredi alabilmek için çok sağlam bir iş fikri dosyasına sahip olmanız gereklidir. Kosgeb hibesi ile ilgili bilgi alabilmek için 444 1 567 telefon numarasını arayabilir veya  www.kosgeb.gov.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2 ) Kredi Garanti Fonu;  Özel sektör temsilcilerinin oluşturduğu kredi garanti fonu finansman sorunu yaşayan ve katma değer yaratacak iş fikirlerine belirli süre  geri ödemesiz sonrasında uzun vadeli ödeme planına uygun krediler sağlamaktadır. Kredi garanti fonundan kredi ile ilgili bilgi almak ve iş fikri sunumu randevusu alabilmek için  www.kgf.com.tr sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

para yardımı veren kurum ve kuruluslar
Kobi işyerlerine para yardımı

3 ) Kobi Aş; İş fikrinizi hayat geçirerek büyütmek istiyorsanız Kobi Aş. İle iletişime geçerek sektörünüzü, iş fikrinizi ve ürün / hizmet ile ilgili detaylı sunumu içeren dosyanız ile başvuru yaparak incelenmesini beklemelisiniz. Kredi ile ilgili bilgilere  www.kobias.com.tr ulaşabilir veya kişisel olarak dosyanızı sunarak randevu isteyebilirsiniz.

4 ) Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ( TTGV ) ; Bu vakıf teknoloji alanında  yeni iş fikirleri geliştiren girişimcileri desteklemektedir.  Başlangıç için gerekli olan sermaye çalışmasını yaptığınız ve teknoloji alanında yaratacağınız farkı içeren detaylı başvuru dosyanızla başvuru yapmalısınız.  www.ttgv.org.tr sitesinde başvuru koşulları ve kredi miktarları yer almaktadır.

5 ) Mikro Kredi; bu kredi türü ev kadınlarının ekonomiye kazandırılması için uygulanan bir iş fikri destekleme türüdür.  Ev hanımlarının ekonomiye katma değer oluşturacak iş fikirlerini hibe ve krediler ile destekleyen mikro kredi başvurunuzu yapmak için  www.kedv.org.tr  –  www.tgmp.net internet sitelerini inceleyerek başvuru koşulları ve başvuru için gerekli dosyalara ulaşabilirsiniz.

girişimci para yardımı
Girişim fabrikası işyeri açan açmak isteyen girişimcilere maddi destek vermektedir

6 ) Girişim Fabrikası;  Özellikle teknoloji alanında farklı iş fikirleri olan girişimciler destekleyen girişim fabrikası özel sektör temsilcilerinin  oluşturduğu bir topluluktur.  www.girisimfabrikasi.com internet sitesinde destek verilen iş fikri alanları ve destek miktarları ile başvuru koşullarını içeren dosyalara ulaşabilirsiniz.

7 ) İşkur; İşkur, çalışma Bakanlığı destekli bir girişimcilik programı kapsamında iş fikri  katma değer yaratan girişimcilere belirli miktarlarda hibe, kredi vermektedir. Bu hibe ve kredilerin yanında  iş yeri açılması için gerekli olan teçhizat yardımı da yapan işkur girişimcilik programı şartları için  www.iskur.gov.tr internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

Etohum para yardimi
Etohum internet şirketi olmak isteyenlere maddi yardımda bulunmak istiyor

8 ) Etohum; Bilişim dünyasında internet, oyun, yazılım, mobil uygulama konularında yaratıcı iş fikirlerine sahip genç girişimcileri destekleyen Etohum  yatırımcılar ile girişimcileri bir araya getiren bir  platformdur. Üst düzey  iş adamlarının  yatırımcı olarak bir araya geldikleri bir platform olan Etohum yatırım koşulları için  www.etohum.com sitesini ziyaret ederek iş fikriniz ile ilgili tüm şartlara ulaşabilirsiniz.

9 ) Avea Labs Kuluçka Merkezi;  Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yaratıcı  ve farklılık yaratan iş fikirleri için kurulmuş olan bu merkez  yeni Pazar oluşturacak fikirlere sahip  her girişimcinin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. www.avealabs.com sitesinden yatırım yapılabilecek iş alanları hakkında bilgi edinebilir,  iş fikrinizin sunumu için gerekli dökümanlara ulaşabilirsiniz.

10 )  Endeavor Melek Yatırımcı Ağı;   Ülkemizde değer görmeyen iş fikirleri ve girişimcilerin katma değer yaratmaları, yeni iş pazarları oluşturmaları, geliştirme özelliği olan teknolojik iş fikirlerinin kazandırılması için bir araya gelen iş meleklerinden oluşan Endeavor,  ABD, Avrupa ülkelerinden gerekli fonları sağlayarak ülkemizin yeni iş fikirlerini hayata geçirmesine katkı sağlıyor.  www.endeavor.org.tr internet sitesini ziyaret ederek iş fikriniz ile ilgili izlemeniz gereken yol hakkında bilgi edinebilir, ilgili döküman ve iş melekelerine ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz