Makale Yazarak Para Kazanabileceğiniz Güvenilir Siteler

7
Makale işi yapabileceğiniz isteler
Makale satışı yaparak para kazanabileceğiniz siteler

İnternettin hayatımıza hızla girdiği bir zamanda yaşamaktayız. Durum böyle olunca internet dünyasında da personel gereksinimi oluşmaya başlamakta ve yeni bir iş kolu olarak makale ve içerik yazarlığı mesleğinin doğduğunu artık kesin bir dille söyleyebilmekteyiz.  Makale yazarak para kazanma sanıldığı kadar kolay bir iş değildir, fakat bu alanda kendine ve kalemine güvenenler için muazzam bir ek gelir kaynağı olduğu aşikardır. Bu işi yapmak, istiyorsanız: ”Makale yazıp satabileceğiniz güvenilir alım satım siteleri nelerdir.”  araştırmasına girmelisiniz.

Her makale yazarı aranıyor yazısına kapılıp peşinden gitmemek gerekir. Çünkü günümüzde teknolojinin olumlu yanları olduğu ve kullanıcılarına çeşitli imkanları sunduğu gibi bir o kadar da zararları dokunabilir, bu nedenle makale yazarlığı işini üstlenmek ve kazanç sağlamak isteyen gönüllü yazarlar bu alanda yetkinleşmiş ve uzun süreden beri bu işi yapagelen güvenilir sitelere üye olmalılar ve bu işi gönül rahatlığı ile yapmalılardır. Yazımızda makale satabileceğiniz güvenilir siteleri sıraladık. Buyurun okuyalım…

Makale Satabileceğiniz Güvenilir Siteler

1- Yazkazan.net

Güvenilir yetkin ve ilgili editör kadrosu ile makale yazarlarının ve bu alanda makale talep eden kişilerin bu doğrultuda başvurduğu makale yazarak para kazanma platformlarının başında yazkazan.net platformu gelmektedir. Bu platformda yazarların kazançları yazarlık seviyesine göre belirlenir ve ödemeler her ayın 15 inde 200 TL’lik alt limite ulaşım sağlandığı zaman, kişinin banka hesabına gerçekleştirilir.

2- Makale.net

Makale satılan siteler
Makale alım satım siteleri

Bir süredir çalışmakta olduğumuz makale sitelerinden biri olan makale.net bu işe kendini veren ve diğer sitelere göre yazarlarına daha yüksek ücret ödeyen platformlardan biridir. Önerebileceğimiz siteler arasında yerini almaktadır.

3- Bilgiustam.com

Makale yazma platformu da yine makale yazarak para kazanma platformlarının başında gelmektedir fakat bu platforma üyelik için belirli şartlar gerekir ve genel olarak genel kültür alanında makaleler yazılması istenmektedir.

4- İyimakale.com

Bu site makale yazarak para kazanmayı sağlayan bir platformdur ve bu platformda da ödemeler alt sınıra ulaşıldığı zaman kişilerin banka hesaplarına gerçekleştirilir.

5- Makaleyazkazan.com

Bir diğer makale yazarak kazanç sağlayabileceğiniz bir platform olarak makaleyazkazan.com platformunu örnek gösterebiliriz. Bu platforma üyelik için de öncelikle bir anket doldurulması ve bu anket sonrasında da örnek bir makale sunulması gerekir. Bundan sonra üyelik işleminiz onaylanırsa üyeliğiniz gerçekleşir ve içerik yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ödemeler her ayın 5’inde banka hesabına yatırılır ve yine 200TL’lik alt limite ulaşma şartı aranmaktadır.

6- Piyasaanketi.com

Websitemizde gönüllü yada ücretli yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Bunun için iletisim.piyasaanketi[at]gmail.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

7- İçerikbulutu.com

Makale yazarak para kazanabileceğiniz siteler
Makale yazarak para kazanmak istiyorsanız bu siteleri inceleyin

Bu platforma üyelik için de yine belirli şartlar mevcuttur. Üyelik öncesi örnek makale gönderimi ve kendinizi tanıtan kısa bir özgeçmiş istenir ve daha sonra yazarlık başvurunuz onaylanırsa makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8- Bionluk.com, Sadeceon.com

Yukardaki her iki sitede güvenilir makale satış siteleri arasında yerini almakta. Bu sitelerde ayrıca yeteneklerinizi de kullanarak yapabileciniz işleri de satabilmektesiniz.

9- Freelancer.com

Son olarak yine makale yazarak para kazanma platformu olarak da freelancer.com’u gösterebiliriz. Bu site dünya genelinde bir çok dilde hizmet vermektedir. İngilizce dilinde kendinize güveniyorsanız  bu siteden iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

10- Yazdir.com

Siteye üye olarak makale alım satımı yapabilir ve kendinize geniş bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Sitenin en büyük ayrıcalığı jest yapma özelliği. Bu sayede daha çok gelir sağlayabilirsiniz.

11- Makaleyaz.net

2018 sonlarına doğru yayın hayatına başlamıştır. Çok kısa sürede, yüzlerce içerik ve üye ile şuan yayın hayatına devam etmektedir. İçerik yazarları ile içerik ihtiyacı olan web sitesi sahipleri ve içerik ajanslarını çek çatı altında buluşturan bir alım-satım platformudur.

Neredeyse gün boyu canlı desteği ile, teknik sorunlar ve her türlü sorularınızı anında yanıtlamaktadır. %18 sadece satış halinde komisyon, 20 TL alt ödeme limiti için, serbest zamanlı yazarlar için iyi bir tercih adresi olmaktadır.

Makale yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Şüphesiz ki makale yazmak herkesin kolayca gerçekleştirebileceği bir iş değildir. Bu yolda para kazanmak isteyen kişilerin güvenilir bir platformla çalışabilmesi için yazım ve imla kurallarına dikkat ederek yazması ve her şeyden önce özgün içerikler üretebilmesi gerekmektedir.

7 YORUMLAR

 1. İçeriğin başlığında “güvenilir siteler” yazmasına rağmen birinci sıraya en güvenilmezini koymanız takdire değer. En azından yorumu görenler kendini korusun:

  1- Metnini bir hafta iki hafta geçer onaylamazlar.
  2- Saçma sapan sebeplerden metninizin kopya olduğunu iddia ederler. Mesela PTT’nin açılımını yazdığınızda bu sözcük öbeğinin başka metinlerde kullanıldığını söyleyip tüm metni kopya kabul ederler.
  3- Yukarıda kopya olduğu için kabul etmediklerini söyledim ya, daha kötüsü de var bunun: O onaylanmayan metninizi yarın bir blogda veya sitede görebilirsiniz. Size ödeme yapmayı reddederler ancak kendileri o metinden para kazanırlar.

  Hadi yukarıdaki üç madde benim kıskançlıktan uydurduğum şeyler diyelim, bir de şöyle bir durum söz konusu: Sizin özene bezene, türlü sitelerden araştırma yaparak, anahtar kelimeleri etkili bir şekilde kullanmaya çalışarak oluşturduğunuz 300-400 kelimelik metnin değeri 1,50 Lira değildir. Konunun zorluğuna göre yarım saat ila bir saat aralığında bir süre ve emek harcıyorsunuz o 300-400 kelimelik metine ve size dilenciye vermeyeceğiniz parayı layık görüyorlar. İşiniz hem yaratıcılık, hem yazım bilgisi, hem araştırma kabiliyeti hem de en önemlisi sabır ve dikkat gerektiriyor, kendinize ve emeğinize saygı duyun.

 2. Makale yazımı sadece yazı kaleme almak olarak algılanmasın. Bu işin püf noktalarını makaleyaz.net sitesinin blog kısmında bulabilirsiniz.
  Ayrıca, aynı sitede yazarlık yapıyorum. Ödemeler ve destek konusunda oldukça iyiler.

 3. bilgiustam.com sitesinin yazarlık şartlarını okuyunca hemen vazgeçersiniz. yazarın hiç bir söz hakkı, kıymeti, değeri yok sanırım o sitede acayip sinir bozucu ya.

  • Merhaba

   İşimizi makale yazmak. Aklınıza gelen her konuda makaleler yazıyoruz. Spor haberler, yemek tarifleri, sağlık. Gripten nasıl korunulur gibi mesala, ya da site tanıtımı ve ürün tanıtımı gibi konular.

   Sisteme şifre ile giriş yapıyorsunuz. İstediğiniz konuyu alıp yazıyorsunuz. Editörler konuları inceleyip kopya içerik yok ise ve yazı düzgün yazılmış ise onay veriyor. Gün içerisinde istediğiniz kadar yazabilirsiniz.

   Ödemeler de her Cuma hesaplarınıza yapılıyor. Sadece akşamları bile yazsanız kazanırsınız. Konular kolay ve basit.

   Başlamak isterseniz yazarakkazan@hotmail.com email atıyorsunuz. Deneme konusunu yazdıktan sonra size verilen şifre ile giriş yapıyorsunuz ve kazanmaya başlıyorsunuz.
   https://www.facebook.com/Yazarak-Kazan-945679698813712/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz