Oto Yıkama ve Yağlama Yeri Açmak | İş Fikirleri

0
oto iç dış yıkama
Oto yıkama açmak istiyorum diyorsanız buyrun

Oto yıkama açma iş fikri karlı mıdır, size ne kadar kazandırır ve ne kadarlık bir sermaye gerektirir? Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz…

[dropcap]G[/dropcap]ünümüzde otomobil sahipleri, otomobillerine çok değer vermekte ve otomobillerini sık sık yıkatma ihtiyacı hissetmektedirler. Bu nedenle oto yıkama hizmeti veren otomobil yıkama yerlerine götürüp  arabaların iç – dış veya sadece dış temizliğinin yapılıp temizlenmesini bekliyorlar. Otomobil yıkama hizmetine olan ihtiyaç günümüzde iyice attığı için düşük bir bütçe ile bir oto yıkama dükkanı açılabilir.

Oto yıkama için gereken sermaye ne kadar?

Oto yıkama işi yapma
Oto yıkama açmak mantıklı mıdır

Oto yıkama dükkanı açabilmek için orta ölçülerde bir dükkan kiralamak, basınçlı otomobil yıkama makinesinden iki veya üç adet almak, kiralanan dükkanın su tesisatını otomobil yıkamak için yeniden yapmak ve su giderlerini düzeltmek için harcanması gereken toplam sermaye dükkan yerine göre 8 bin ile 20 bin arasında değişebilmektedir. Oto yıkamak için çalıştırılacak bir kişinin maaşı da eklendiği zaman 20000 TL yi geçmeyen bir iş yeriniz olabilir. Oto yıkama dükkanı açmak için yeterli sermayeniz yok ise devlet teşvikeri kategorimizi incelemenizi tavsiye ederiz

Oto yıkama size ne kadar kazandırır?

Oto yikama acma
Oto yıkama dükkanı açmaya ne dersiniz ?

Otomobillerin dış temizliğini 10 TL, iç ve dış temizliğini birlikte 20 TL gibi rakamlara yaptığınızı düşündüğünüzde çok kısa zamanda sermayenizi çıkarıp kar edebileceğiniz konuma gelebilirsiniz.

Bu iş için dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktalar dükkan yerini çok stratejik seçmek ve dükkanda çalışacak kişinin vereceği hizmetin kaliteli olmasını sağlamaktır. Bu ikisini iyi bir şekilde yaparsanız müşteri sayınız hızla artacak ve dükkan kazancı günden güne daha fazla olacaktır. Otomobillerin yıkanmasının yanında yağ değişimi de yapabilirseniz kar oranınız daha fazla olacaktır.

Daha çok iş fikri için iş fikirleri kategorimizi inceleyiniz

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster