Profesyonel Fotoğraf Makinası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

0
profesyonel fotoğra makinası seçimi
Profesyonel fotoğra makinası seçimi

Fotoğraf makinası alırken karşınıza yüzlerce seçenek ve bu seçeneklere ek olarak binlerce farklı özellik sunulabilir. Oldukça kafa karıştırıcı bir durum olan fotoğraf makinası almaya bir de profesyonellik eklerseniz işin içerisinden çıkılmayacak kadar zorlayıcı seçimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak profesyonel fotoğraf makinası alırken dikkat edeceğiniz birkaç ayrıntı sizi en iyi makinaya götürecektir.

 Dslr Modeller Şart!

Profesyonel fotoğraf makinası alacak olan kişilerin mutlaka Dslr modeller tercih etmesi gerekiyor. Çünkü Dslr makinalar saniyede 5 ve üzeri fotoğraf çekimi yapabiliyor. Her anı yakalamayı sağlayan bu özelliğine ek olarak harika bir çekim kalitesine sahip olduğu için yüksek çözünürlüklü ve adeta gerçeği ile birebir çekimler yapmaya imkan veriyor. Ayrıca farklı objektiflerden bakarak farklı alanları yakalama olanağının da bulunduğu profesyonel fotoğraf makinası modeli Dslr çekimlerinde profesyonelliği arayanların tercihi.

Maddi Durumu Yabana Atmayın!

Profesyonel fotoğraf makinası alırken dikkat edeceğiniz ya da dikkatinizi çekecek en önemli durumlardan biri de maddi değerlerdir. Kimi zaman karşınıza 90 bin TL ya da daha fazlası modeller çıkabilir. Bir ev ya da araba parasını profesyonel fotoğraf makinası seçimi yaparken harcayabilirsiniz. Bu nedenle fotoğraf makinası almadan önce mutlaka bütçenizi kontrol edin.

profesyonel fotoğraf makinası
profesyonel fotoğraf makinası

Çözünürlüğü Güçlü Olan Her Zaman İyidir!

Profesyonel fotoğraf makinası alırken karşınıza çıkan bilgilerin başında çözünürlük yani piksel gelecektir. Çözünürlük, profesyonel fotoğraf makinasının ekranında bulunan ışık noktaları ya da ışık demetleri anlamına geliyor. Ancak sizin alacağınız makine hem bu özellik açısından hem de sensörden yakalanacak piksel açısından kaliteli bir model olmalı. Sensörden gelecek olan pikselin önemi fotoğraf makinasının pikselinden daha önemlidir.

Objektif Seçimine Dikkat Edin!

Objektif alacağınız profesyonel fotoğraf makinasında en önemli özelliklerden biridir. Fotoğraf çekimlerinde ışık büyük oranda söz sahibidir. Bu nedenle ışığı maksimum düzeyde alan bir objektif seçiminde bulunmanız ışık açısından daha kaliteli çekimler yapmanızı sağlayacaktır. Objektif değerlendirmesi olarak profesyonel fotoğraf makinası bilgileri içerisinden f değerine bakmalısınız. En düşük f değeri en fazla ışık alan makine yani en kaliteli makine demektir.

profesyonel fotoğraf makinası alırken
profesyonel fotoğraf makinası alırken

Uzun Pil Ömrü!

Profesyonel fotoğraf makinası seçimi dışında bugün telefondan, kameralarımıza kadar her cihazda uzun pil ömrü arıyoruz. Eğer sizde profesyonel bir makina alacaksanız mutlaka pil ömrüne bakmalısınız. Profesyonel makinalarda genellikle Li-on piller kullanılır. Düzenli çekim yapan biriyseniz ve fotoğraf makinanızla yola çıkacaksanız yanınızda mutlaka Li-on piller taşımalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz