Türk Telekom Bayiliği Açmak Karlı Mıdır?

0
Telekom bayiliği açmak kar ettirir mi?
Türk telekom bayiliği açarak ne kadar para kazanabilirsiniz?

Türk Telekom, ülkemizde hizmet veren en büyük Telekominikasyon firmaları arasındadır. Başlıca verdiği hizmetler GSM operatörlüğü ve internet erişim hizmetleridir. Bu hizmetlerin yanı sıra Türk Telekom, teknoloji ile ilgili hemen her dalda hizmet vermektedir. Yüksek gelir elde edebilme ihtimalinin olması nedeniyle türk telekom bayiliği almak karlı mıdır sorusu yeni işyeri açmak isteyen girişimciler arasında merak edilen sorulardan biri haline gelmiştir. Türk telekom bayiliği kazancı’nı ele aldığımız bu makalemizde bayilik açma şartlarından ve bayilerin verdiği hizmetlerden de bahsedeceğiz.

Birkaç yıl önce AVEA adı altında verilen GSM operatörlüğü ile Türk Telekom birlikte bir yapılandırma yoluna girmiştir. Bu yapılandırma sonrasında AVEA adı ortadan kalkarak Türk Telekom ile birleşti. Türk Telekom bu birleşme ile büyüme hızına bir ivme kazandırmış oldu.

Türk Telekom gibi geniş kitlelere hizmet veren bir şirketin aynı zamanda belirli aralıklarda bayii açma ihtiyacı da doğmaktadır. Ülkemizdeki en büyük ve en güvenilir şirketlerden biri olduğundan dolayı bayilik hizmeti için başvurular da oldukça fazladır.

Türk Telekom’da Verilen Hizmetlere Göre Kâr Oranları

Türk Telekom bayilerinde; TL yükleme işlemleri, GSM ve internet sağlayıcısı için fatura ödeme işlemleri, Türk Telekom hat satışı ve ekstra Telefon gibi ürün satışları yapılmaktadır. Türk Telekom bayiliği kazancı primler çıkarıldığında %8 şeklindedir. 2018 yılı için bu oranlar;

-TL yüklemelerinde ortalama olarak 2 TL ,

-Hat satışlarında yada numara değişiminde 13 TL

– Elektronik ürünlerden gelen kar oranı %70 oranında (Telefon satışı yaparsanız ilk iki faturanın yaklaşık %18’i size ödenir.)

-TTNET aboneliği için ortalama 50 TL

Bu oranlar kesin olmamakla beraber fikir edinmek adına yuvarlama olarak verilmiştir.Net değerler istiyorsanız firmanın bayilik işlemleri ile ilgilenen 444 5 444 numaralı hattan bilgi alabilisiniz.

İşlek caddelerde açılmış bir bayilikte günde ortalama 100 TL yükleme işlemi ve 5 hat satışı yapılmaktadır.

Türk Telekom bayiliği günümüz şartlarında talebin yoğun olduğu bir sektördür. Peki, Türk Telekom bayiliği almak karlı mıdır? GSM ve internet sağlayıcılığı artık su, doğal gaz ve elektrik gibi her evde bulunan gider kalemlerindendir. Yine de Türk Telekom bayiliği kazancı isteyen kişilerin, bayilik lokasyonuna özellikle dikkat etmesi gerekir.

Ara sokakta açılacak bir bayilik kendi sabit giderleri olan kira ve çalışan ücretlerini dahi çıkaramayabilir. Bu sebeple insan geçişinin yoğun olduğu alanlarda bayilik açılmalıdır. Okul ve hastane gibi alanlara yakın olan bayilikler fotokopi gibi ek hizmetleri de bayiliklerine eklemektedir. Bu gibi eklemeler ve çıkarmalar ile bayilik geliştirilebilir ve kar marjı arttırılabilir.

  >> İlgili yazı: Turkcell Bayiliği Açmak Karlı Bir İş Mi?

Türk Telekom Bayilik Başvuru Şartları

Türk telekom nasıl açılır?
Türk Telekom açma şartları

Türk Telekom bayisi olmak isteyen kişilerin sayısı çok fazladır. Bu sebeple de şirket bayilik almak isteyenler için belirli şartlar ortaya koymuştur. Bayilik açabilmek için en önemli özellik, bayiinin açılacağı lokasyon özellikleridir. Yani yoğun bir insan trafiğine sahip bölgelerde açılacak bayilikler, başvuru noktasında kişiyi öne taşımaktadır.

Bayilik yapılacak alan bulunduktan sonra sağlanması gereken şartlar şu şekildedir; bayii açacak kişinin sicilinin temiz olması, teknoloji ile ilgili alanlarda deneyim sahibi olmak, iş yerinde çalışacak personelin iş yeterliliğinin olması, çözüm odaklı çalışabilmek ve iş yeri açmak ile ilgili resmi evrakların hazırlanmış olmasıdır.

Bu şartlar sağlandıktan sonra yapılması gereken Türk Telekom’a bayilik ile ilgili başvurmaktır. Başvurular 0212 306 10 00 numaralı hattan yapılabilmektedir. Başvurular alındıktan sonra Türk Telekom tarafından incelemeye alınmaktadır. Uygun bulunan başvurular için, başvuru sahibi ile iletişime geçilecektir.

  >> İlgili Yazı: Yeni İş Fikirleri mi Arıyorsunuz?

Önceki İçerikHisse Senedi(Borsa) Neden Düşer – Neden Yükselir?
Sonraki İçerikİşbaşı Eğitim Programından Ayrılmak – İstifa Etmek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz