VİOP Hesabı Nasıl Kapatılır?

0
viop hesabi nasil kapatilir
VİOP yatırım hesabı nasıl kapatılır

Kısa adı VİOP olan Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Borsa İstanbul bünyesinde yer alır. Bu kaldıraçlı piyasada sermaye piyasası araçları üzerine düzenlenen vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri ile birlikte düğer türev araçlar alınıp satılabilir.

Vadeli işlem sözleşmelerinde sözleşme tarafları standart kalitedeki bir malı, kıymeti ya da finansal göstergeyi ileri dönemde belirlenen bir tarihte anlaşılan fiyat üzerinde alma satma üzerine yapılır. Yatırımcılar demo hesapları üzerinden işleyişi tecrübe edebilir. Bu alanda yatırım yapmak istemeyenler viop demo hesabı kapatma işlemlerini takip ederek hesaplarını kapatabilirler.

 VİOP Demo Hesabı Kapatma

Demo hesap piyasayı genel olarak denemeniz içindir. Bu alanda hiç bilgisi olmayanlar ya da tecrübe kazanmak isteyenler demo hesaplar üzerinden inceleme yapabilir. Risksiz bir şekilde işlem yaparak deneyim kazanabilirsiniz. Ancak bu sistem aklınıza yatmadığında da kolayca bu hesabı kapatabileceğinizi bilmelisiniz. Demo hesabını kapatırken:

 * Aracı kuruluş ile irtibata geçilir.

 * Üyelik iptali ile ilgili prosedürler hakkında bilgi alınır.

 * Profil sayfanız üzerinde üyelik iptal bölümüne girilir.

 * Üyelik iptal linkine tıklayarak üyeliğiniz ile alakalı bilgiler doldurulur.

 * Hesabınıza para yatırmamış iseniz hesabınız aktif hale gelmemiştir. Bu nedenle üyelik iptal kısmından viop demo hesabı kapatma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 VİOP Gerçek Hesabı Kapatma

Demo hesabı sonrasında VİOP üzerinde işlem yapmaya karar verip, hesabınıza para yatırmış iseniz prosedürler farklı olabilir. Bazı aracı kuruluşlar İptal işlemlerinin önüne geçebilmek amacı ile aylık ücret talep etmektedir. Hesabınız aktif iken viop hesabı kapatma yapmak istiyor iseniz üyelik iptal işlemleri sonrasında firma ile iletişime geçmeniz gereklidir.

 Bunun için:

 * İletişim ve destek sekmesini kullanabilirsiniz. Bu kısımda üyeliğinizi iptal ettiğinizi dair ilgili kuruluşu bilgilendirmelisiniz.

 * Mailde süreç içerisinde üyelik iptal edilmediğinde yasal haklarınızı kullanacağını bildirmeniz önemlidir. Aracı kuruluş belirli bir süre içinde iptal işlemi gerçekleştirmediğinde yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

 Viop pek çok avantajına karşılık az sayıda riskleri bulunan bir piyasadır. Bu nedenle yatırımcılarına daha kazançlı bir alışveriş imkânı sunar. Riskten korunma, kaldıraç imkanı, vergi avantajı, portföy çeşitlendirme, çift yönlü işlem, açığa satış, teminat nemalandırması, karşı taraf riski sistemin avantajları arasında yer alıyor. Riskleri ise yüksek kaldıraç oranları ve oynaklık ise sistemin riskleridir.

Ancak yatırımcılar hesaplarında ne kadar birikim olursa olsun, birikimlerini farklı bir alanda değerlendirme istediğinde viop hesabı kapatma prosedürlerini takip ederek hesaplarını kapatabilir. Kayıt olduğunuz firmadan gelen mailleri iptal etmek içinde e- posta içindeki üyelikten ayrıl linkine tıklamanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar:
En iyi VİOP Şirketleri Hangileri?/
Forex Benzeri Yatırım Araçları

Önceki İçerikEn İyi VİOP Şirketleri | Güvenilir Aracı Kurumlar
Sonraki İçerikGüzellik Salonu Nasıl Açılır ? | Belgeler ve Şartlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz