İş Fikirleri | Yeni İş Fikirleri 2018,  Sermaysiz iş fikirleri

Web Site Satarak Para Kazanın

Paylaş:
Site Satma
Web Site Satma

Web Tasarım Bayiliği Alarak Site Satmak

İnsanlar gelir kapısı ararken sınır tanımayan arayışlar içerisine girmektedirler. Çözümler birbirinden farklı olarak, emsalleri benzersiz çeşitlerle karşı karşıya kalmak mümkündür. Özellikle son yıllarda ciddi anlamda gelir kapısı haline gelen web tasarım bayiliği alarak site satma, genellikle birbirinden farklı tasarımlarda ve şartlarda bayilikleri elde edip, daha sonrasında hazır web sitelerini birbirinden farklı fiyatlar ile satarak yüksek gelir elde etmeyi amaçlamaktadır.

Üstelik birçok bayilik veren yerlerde web tasarım satış ortaklığı gerçekleştirmek için herhangi bir sermaye ya da şirket sahibi olmayı gerektiren özel olarak bir zorunluluk ya da kısıt getirilmemektedir. Kişiler tasarımlarını beğendikleri ve güçlü buldukları alt yapılı sitelerden bayilik başvurusu yaparak, en iyi şekilde tasarım aşamalarına geçerek, hizmet sunmaya başlamaktadırlar.

Bayilik veren ve alan kişilerin iki taraftan da şartlar uygun görmesiyle birlikte sözleşmeler gerçekleştirildikten sonra, paket aşamaları halinde web sitelerinin satışı gerçekleşmektedir. Paket içeriklerinde ise genel olarak satılan sitelerin özellikleri, kurumsal, bireysel, e-ticaret ve profesyonel web siteleri olmak üzere paketlerin birbirinden farklı fiyatlara satışa sunulması mümkündür. Kişiler satış yaptıktan sonra belirli ücret komisyonları ile birlikte yüksek karlar elde etmektedirler.

Site Satarak Para Kazanma
Site Satma

Bayilik Elde Etmek İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

1) Profesyonel bir şekilde olmasa bile dijital konuda ve web tasarım yazılım hizmetlerinde, genellikle ve bilişim sektörüne ait bütün bilgilere donanımsal olarak üst düzey bilgi sahibi olmak gerekmektedir.
2) Bu gibi durumlarda web sitesi satmak işlemlerinde, büyük bütçeler ile çalışmalar gerçekleştirildiği için genellikle banka teminatı veya açık hesap teminatının bulunması gerekmektedir.
3)  Kişiler özellikle bayilik teminatı verirken veya alırken web sitesi satmak konusunda en önemli ayrıntılardan biri olan istek ve arzularını, yüksek talepler şeklinde enerji dolu duygularla yapabiliyor olmalıdır.
4)  Genellikle bu gibi durumlarda insanlar çabuk vazgeçtiği zamanlarda, kişiler bir anda zaman kaybına uğramakla birlikte hiçbir şekilde gelir elde etmeyebiliyorlar.
5)  Bu gibi durumlarda kazancın ötesinde kayıplar yaşanmaktadır.
6)  İşi bilen tecrübeli bireyler ise genellikle daha azimli ve deneyimli olmalarının yanı sıra sabırlı bir şekilde satışa sunmaya devam etmektedirler.

İlgili Yazı:   Kendi İşini Kuracaklara 10 Yeni İş Fikri

Web Sitelerini Satmak İçin Bayilik Almanın Faydası Nedir?

Site tasarımı Yaparak Para Kazanma
Site Sarak Para Kazanın

İnternetten gelir elde etmek isteyen fakat oturdukları yerden kazanç yapmak için belirli sermaye tüketimine ulaşamayan kişiler, genellikle ellerindeki küçük sermayeleri çok yüksek kazanca dönüştürebilmeleri için bulunmuş bir fırsat olarak değerlendirmeleri gerekmektedir.

Üreticiden son kullanıcıya detaylı bir şekilde aracı olarak profesyonellikle hazır ürünlerin satışını tanıtarak satış gerçekleştirme potansiyeli bulunmaktadır. Bir nevi danışman olarak görev almaktadırlar. Müşteri aramak zorunda kalmazlar, gerekli seo çalışmalarını düzenledikten ve web sitelerini profesyonel bir şekilde hazırladıktan sonra kişiler tamamen kendi ulaşımlarını ve firmaların talep ettikleri insiyatifleri doğrultusunda iletişime geçip satış yapmaktadırlar. Bu sayede her alanda kazanç elde edilmiş olmaktadır. Yani tam anlamı ile

1) Sağlam firma.
2) Sağlıklı tecrübe.
3) Küçük çaplı sermaye gerekmektedir.

Benzer Yazılar
Yorum Yap

avatar
  Subscribe  
Bildir
İş Fikirleri | Yeni İş Fikirleri 2018,  Sermaysiz iş fikirleri

Web Site Satarak Para Kazanın

Paylaş:

Web site satarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kişisel blog kurmak isteyenlere, küçük yada büyük çaplı işletmelere web site yapıp satarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatıyoruz.

Günümüz teknolojisinin hızına yetişmek ve takip etmek gittikçe zorlaşırken bu dijital dünyadaki iş fırsatları ise baş döndürücü olabiliyor. Bu internetin sanal dünyasında milyon dolarlar kazanan kişileri gördükçe insanların da iştahı kabarıyor. Fakat bu alanda bilgisi, tecrübesi olmayanları ise hüsrana uğratan bir dünya, bu dijital dünya.

Bu işin herhangi bir ofise, bu ofisin kirasına ve bilimum ihtiyaçlarını karşılayacağı bir masraf söz konusu değil. Kısacası sermayesi, belki biraz tecrübeniz ve bilginizin olacağı bir iş desek daha yerinde olacaktır.

Neden Web Site Satmak?

İnternetin son yıllarda çeşitli dünyaları ayaklarımızın önüne getirmesi alışverişten tutun da sosyalleşebildiğimiz, eğitimimizi dahi bu sanal dünyadan alırken elbette iş dünyasına da buradan kapı aralayabileceğimiz düşündük. Örneğin milyonlarca insan artık online satış gerçekleştirmek adına interneti kullanmaktadır. Bu yüzden hepsi bir e-ticaret sitesine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle oluşan bu pazar da hali hazırda milyonlarca insan evinden dahi çıkmadan masa başında bilgisayar ile paralarını kazanabilmekte. Böylesi bir dijital platformun kurucuları da olmalıydı ve bizde bugün size web sitelerinin kurulumundan biraz bahsederek size bu iş için izlemeniz gereken yolda tavsiyelerde bulunacağız.

Web Sitesi Kurulurken Neler Yapılır?

Web sitesi kurulumunda izleyebileceğiniz belli başlı yollar şunlardır; öncelikle içeriğine karar verdiğiniz sitenin adını koymalı ve onu satın almalısınız. Bu dünyanın çok nüfuslu olduğunu söylemiştik. Sanal dünyada alınmış bir adı daha sonra satın alamayabiliyorsunuz. Bu nedenle bu iş için kurulmuş siteler mevcuttur. Domain ( Alan adı ) terimi ile geçen sitenize isim alma işlemi için Godaddy.com, Name.com, Register.it, Namesilo.com, Ihs.com, İsimtescil.net gibi siteler aracılığıyla, bu sitelere kayıt olarak bireysel ya da müşterinizin adına ismi satın alabilirsiniz. Bu kısımda ismin kullanılıp kullanılmadığını da domain sorgulama sitelerine girerek sorgulamanız gerekiyor.

İlgili Yazı:   Romanow Koyun Yetiştiriciliği | 100 Koyunluk Çiftlik Maliyeti

Ya da ismi satmak istiyorsunuz ve bu isim için ikinci el alım satım yapılan domain siteleri de mevcuttur. Yine aynı şekilde bu sitelerden de R10.net, Wmaraci.com, İyinet.com, Donanimhaber.com, Frmtr.com, Shiftdelete.net, Sahibinden.com, Gittigidiyor.com, Alanadlari.com, Godaddy.com, Sedo.com. Bu sitelerdeki fiyatlar ise sizin almayı düşündüğünüz uzantılara göre(tr./com./net./org.) değişmektedir. Web sitemizin adını aldığımızı düşünelim. İlk olarak bu aşamada elinizdeki paraya göre, bir hosting (site barındırma) almalısınız. Yani firmalar aracılığı ile hosting firması size bir domain’izi yönlendirmeniz için Nameserver (NS) adresi verecek. Bu kısma yönlendirildiğinizde artık isminizi DNS bölümüne girip yazmanız gerekiyor.

Web Sitesi Tasarlamak

Sırada web sitemizi içeriği ile birlikte kurup düzenlemek var. Bu noktadan sonra daha çok profesyonel kişilerce verilecek çabanın ardından; tasarımı, estetiği son derece güzel, göz yormayan ve özgün bir site tasarlamalısınız. İçinde bol içerik barındıran bir site olmalı. Sitenin reklamı olmazsa olmazıdır çünkü çoğu zaman site gelirlerini buradan karşılamaktadır. Ayrıca yaptığınız kaliteli siteler daha sonrasında sizin için satacak olduğunuz diğer siteler adına referansınız olacaktır. Böyle yaptığınız göz dolduran içeriği geniş birçok site ile daha fazla müşteri edinebilir ve bu pazarda yer edinebilirsiniz.

Kendi sitenizi tasarlayarak kendi site satışınızı burada sağlayabilir. Sosyal medyanızın aracılığı ile de birçok insana sitelerini yapabilecek yeterlilikte olduğunuzu ifade edebilirsiniz. Başarılı olduğunuz sürece bu işten çok iyi paralar kazanacağınız kaçınılmazdır. Çünkü çağımız dijital çağ ve siz geleceğe dair bir yatırım yapmaktasınız. Devamlılığı olan işlerin de sizi bulması halinde avantajlı olacağınız aşikar bir haldedir.

Benzer Yazılar
Yorum Yap

avatar
  Subscribe  
Bildir