Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri Nelerdir?

0

Yurtdışına uygun ve güvenilir para transferi işlemleri

Bugün dünyanın hızla globalleşerek büyük bir köy halini aldığını düşünürsek en büyük gereksinimlerimizden biri de yurtdışı para  transfer işlemidir. Çözüm olarak yurtdışına para göndermenin pek çok basit ve ekonomik yöntemi bulunmaktadır. Gerek tanıdıklarınıza gerekse de iş ortaklarınıza para göndermek için size bugün kullanılan en popüler ve en uygun para gönderme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

1-  MoneyGram

MoneyGram, belki de yurtdışına para gönderme yöntemlerinden hem en hızlı hem de en güvenilir olanıdır. MoneyGram hesabınız bulunmasa dahi hızlı ve acil bir şekilde dilediğiniz kişiye para transferi yapabilirsiniz. MoneyGram’ın dünya üzerinde 200’den fazla ülkede hizmet verdiğini düşünürsek bugün dilediğiniz kişiye dilediğiniz an para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

MoneyGram aracılığıyla yapılan transfer işlemleri sadece 10 dakikada gerçekleştirilmektedir. Sizin tek yapmanız gereken şey bir MoneyGram acentesine gitmektir. Burada göndereceğiniz tutarı görevliye verdikten sonra kısa bir form doldurmanız gerekmektedir. Onaylama işlemiyle paranız birkaç dakika içinde göndermek istediğiniz kişinin hesabına geçecektir. Üstelik hiçbir komisyon ve kesinti uygulanmamaktadır. Öte yandan 10 kelimelik bir notta bu transferle birlikte göndermeniz mümkün.

Para transferi sırasında meblağın tutarına göre bir kesinti uygulanmakla birlikte, transfer edilen kişi parayı çekerken herhangi bir ücret ödemez. Ayrıca MoneyGram ile yapılan para transferlerinde para birimi euro olmalı ve günlük yapılacak havale miktarı azami 7.000 Euro ile sınırlı olmaktadır.

2- Western Union

Western Union MoneyGram gibi uluslar arası para transferi konusunda oldukça tecrübeli bir gönderim aracıdır. Hızlı ve güvenilir işlemleriyle önemli bir yere gelen Western Union, dünya çapında 200’den fazla ülkede ve 250 bini aşkın acentesiyle 150 yıldır milyonlarca insana hizmet vermektedir. Western Union ile gerçekleşecek para transferleri sadece birkaç dakikanızı alır ve anında hesaba geçer. Tabii ki her gönderim de olduğu gibi para transfer ücretini gönderici ödemektedir. ayrıca bu transfer işlemi için herhangi bir banka hesabının bulunmasına gerek yoktur.

Western Union ile hem Euro hem de Dolar cinsinden gönderim yapabilmektesiniz. Bunun için bir Western Union acentesine uğrayarak size verilecek kısa bir formu doldurmanız yeterli olacaktır. Ardından size verilecek kodu parayı çekecek kişiye göndermeniz dahilinde bu kodla istenilen Western Union acentesinden para çekilebilmektedir.

Önceki İçerikAsgari Ödeme Tutarı Ödemezse Ne Olur?
Sonraki İçerikFacebook’un Live 360 Artık 4K ve VR Kalitesiyle Sunulacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz