Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?

0
Anket doldur para kazan şikayet
Anket Doldurarak Para Kazanılır mı?

Anket doldurarak para kazanmak mümkün mü diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu yazımızda anket doldurarak para kazanılabiliyor mu sorusunun yanıtını bulmaya çalışacağız.

Siteler üzerinden anket doldur para kazan şeklinde pek çok platform karşımıza çıkıyor. Çeşitli firmaların pazar araştırmaları için kullanılan bu anketler kullanıcılara ise genelde internet ortamda sunuluyor.

Bu siteler pek çok ödül, hediye ya da nakit para karşılığında anket yaptırmaktadır. İnternetten para kazanmak isteyen pek çok kişi anket doldurma deneyimini yaşamış durumda. Bu deneyimi yaşamasa da ek iş önerileri sitelerinde bu tarz iş fikirlerine rastlamakta.

Anket Doldurarak Para Kazanılır mı?

Şimdi gelelim asıl sorumuz olan ”Anket doldurarak para kazanmak mümkün müdür?” sorusuna. Bu soruyu kısa bir yanıtla evet kazanılır olarak cevaplayabiliriz. Fakat bu noktada kendinize şu soruyu sormalısınız: ”Bir anketi doldurmak için harcadığınız 1 saat sonrasında üç günde bir 2 ya da 5 lira benim için yeterli mi?” Eğer yanıtınız evet ise evet anket doldurarak para kazanılır. Tam tersini düşünüyorsanız bunun yanıtı kazanılmaz olacaktır.

Endüstri mühendisleri bir işten para kazanabilmek için işin tamamlanma süresi sonunda karşılığı alınmıyorsa bu işin zarar ettirdiğini söylerler. Kısacası bir ankete harcadığınız zamanı farklı işler için değerlendirerek daha yüksek gelirler elde etmeniz mümkündür.

Ben yinede bu işi yapmak istiyorum diyorsanız. Bu noktada önemli olan uluslararası anket şirketlerini tercih etmektir. Uluslar arası anket şirketleri anket başına Türk şirketlere göre daha yüksek ücretlendirme yapabilmektedir.

Anket doldurarak para kazanma fikri özellikle boş vakti çok olanlar içindir. Düzenli olarak gönderilen anketlere zaman ayırmanız çok önemlidir. Anket ücretleri genellikle anketin uzunluğuna göre farklılık gösterdiğini de bilmeniz gerekiyor. Anketin tamamlanması ile birlikte anket ücreti hesabınıza aktarılmaktadır.

Anket Dolandırıcılığına Dikkat edin!

Facebook gibi sosyal medya sitelerinde ”Anket Doldurarak Oturduğunuz Yerden Para Kazanmak İster Misiniz? yada ”Anket Doldurarak Hemen Kazanın.” tarzında bir ilan gördüğünüzde satın almadan önce bir kere daha düşünün.

Bu tarz ilanlara itibar etmenizi önermiyoruz. Çünkü bu tarz ilan veren kişiler büyük bir ihtimal bir satış ortağıdır. Bu kişiler önce size anket sitelerinin listesini satın alarak hemen para kazanmaya başlayacağınızı söyleyerek sizi tuzağa düşürmeye çalışırlar. Siz bu paketi satın aldıktan sonra kendileri komisyonlarını alır, sizinle ise bir daha muhatap olmazlar. Onlar siz bu anket paketini satın aldığınızda satın aldığınız paketin %80 nini ceplerine atarlar.

Satın aldığınız paketlerdeki sitelerin büyük bir çoğunluğu ise sahte ve geçersiz site olduğunu da belirtmek isteriz. Bu tarz dolandırıcılıklara da dikkatli olmanızı yeniden hatırlatalım.

Firmalar Neden Anket Yaptırır?

Şirketler ileriye dönük iş planlarını yaparken müşterilerinin beklentilerini dikkate almak zorundadırlar. Yada başka bir neden olarak ürettikleri bir ürünün kullanıcılar tarafından ne derece beğenildiğini bir şikayetlerinin olup olmadığını öğrenmek isteler.

Bunun sonucunda ise bir sonraki üretimlerinde bu hataları düzeltebilir ve daha kaliteli ve verimli ürünler üretmek isterler. Bu soruların yanıtını öğrenmenin en kolay yolu ulusal ya da uluslararası anket siteleridir.

Bu şirketlerin Pazar araştırması için kullanılan anketlerle para kazanmak bu yüzden mümkündür diyebiliriz. Çünkü büyük şirketler anket yaptırmak için bu tarz sitelere tonlarca para öderler.

Anket hizmeti veren bu platformlar web ya da mobil uygulamalar üzerinden çeşitli anketleri kullanıcılarına sunarlar.

İnternet Üzerinden Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Yakın zamana kadar anket şirketleri sokakta, çarşıda, pazarda anket yaparlardı. Günümüzde ise anket doldurma yöntemi değişmiştir. Hedef müşteri kitlesine internet üzerinden ulaşan anketçiler online bir şekilde anket yapmaktadır.

İnteraktif anket şirketlerine katılmanız için öncelikle üye olmanız şarttır. Daha sonra düzenli olarak size gönderilen anketlere katılmanız yeterli olacaktır. Ankete katılmadan önce hedef müşteri kitlesini tespit etmek için birkaç soru sorulmaktadır. Örneğin yurt dışı uçak bileti için bir anket yapılıyorsa yurt dışı seyahatleriniz ve buna benzer sorular sorulmaktadır. Aranan hedef müşteri kitlesi içerisinde olmadığınız anlaşılırsa ankete katılmanız mümkün olmamaktadır.

İnternet üzerinden anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız uluslararası ve güvenilir anket şirketlerini tercih etmeniz çok önemlidir. Güvenilir anket şirketlerinin hiçbiri tarafınızdan kredi kartı bilgilerini ya da para talep etmeyecektir.

Bu tür talepleri olan anket sitelerinden kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir. Anket sitesi seçimi yaparken online platformlar üzerinden kullanıcı yorum ve şikayetlerini de inceleyebilirsiniz. Tüm bu analiz ve araştırmalardan sonra site tercihi yaparak anketlere katılabilir ve ufak da olsa para kazanabilirsiniz. Ufak da olsa diyoruz çünkü bu tür işlerden çok büyük paralar kazanmayı asla düşünmemelisiniz. Ufak bir cep harçlığı niteliğinde kazançlar elde edebilir ve belli bir limitin üzerine ulaştığınızda da kazancınızı çekebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Gerçek Mi?

Anket doldurarak para kazanmak gerçektir. Türkçe anket siteleri üzerinden siteye kayıt olabilir ve katıldığınız her anket için para kazanabilirsiniz. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bu tür siteler arasında seçim yaparken güvenilir olanları tercih etmeniz şarttır. Ayrıca anket sitelerinden binlerce lira para kazanmayı da hayel etmemelisiniz.

Anket Siteleri Nasıl Ödeme Yapıyor?

Anket sitelerinin hemen hepsi banka havalesi ya da Paypal sistemi üzerinden kullanıcılarına ödeme yapmaktadır. Hediye çeki ya da buna benzer ödüller veren anket siteleri ise e posta yöntemi ya da kargo ile ödülleri kullanıcılara dağıtmaktadır.

İlginizi Çekebilir:

Yeni İş fikirleri

Ek İş yapmak isteyenler için orijinal fikirler

Önceki İçerikReprezantlık Yapabileceğiniz Firmalar
Sonraki İçerikEn Çok Et Veren 5 Büyükbaş Hayvan Irkı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz