Boyoz Fırını Açma İş Fikri | Boyoz Satmak

0
bayoz fırını açma
Boyoz fırını açarak para kazanabilirsiniz

İzmirin simge yemeklerinden biri olan boyoz’un girişmciler için nasıl fırsata dönüşeceğini anlatacağımız bu yazıda boyoz fırını açma iş fikrinden bahsedeceğiz. Ayrıca boyoz fırınını açarken nelere dikkat etmeli, fırını nereye açmalı, hangi malzemelere ihtiyaç duyacağınızı ve boyozu nasıl pazarlayabileceğinizi de bu yazımızda bulabileceksiniz. Buyurun okuyalım…

Öncelikle boyoz gibi hamur, un, tuz ve su malzemelerinden meydana gelen hamur ürünleri üreten bir yer açmak isteniyor ise, ham maddeye az ustaya çok para ayrılmalıdır. Bunun sebebi bu tip iş yerlerinde çalışan iyi ve tecrübeli, yani iş yerinin sağlamlığını arttıracak bir personelin yüksek iş ücreti istemesinden kaynaklanmaktadır. Boyoz fırını açılırken usta maliyetlerinin yüksek dereceden hesaba katılması gerekmektedir.

Fırınını Nereye Açmalı?

İstanbul’da ne iş yapabilirim yada Ankara’da ne iş yapabilirim gibi soruları olan girişimciler için nüfusun yoğun olduğu bu bölgeler girişimciler için avantajlı iller olacaktır. Fırının açılacağı yeri ise lokasyon olarak stratejik bir şekilde belirlenmeli ve dikkat edilmesi gereken konulardan biri olmalıdır. Her insan bir iş yeri açmaktan bahsederken işlek, kalabalık, yoğun insan nüfusu olan yerlerden söz açacaktır. Ancak bu tip yerlerde büyük markalar ve büyük bir rekabet vardır. Ufak işletmelerin bu tip büyük markalar ile başa çıkması çok zordur. Belki de daha az işlek olan ancak hamur mamullerine daha çok ihtiyaç duyulan bir semte gidilmesi bu açıdan daha mantıklı olabilir. Tavsiye isterseniz daha çok memurların yoğunlukta olduğu veya sanayi gibi yerlere açacağınız bayoz yada simit fırını size müşteri kazandıracaktır.

Fırın pastane acma is fikri

          Boyoz satmak konusunda boyoz dışında satılacak ürünlerin belirlenmesi de açılış aşamasında çok önemlidir. Bunun sebebi satılacak ürünlere göre ekipman alınmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin soğuk sipariş edilecek bir tatlı satılacaksa onun ayrı bir dolabı olması gerekmektedir. Boyoz fırını gibi gıda konusunda hizmet verecek bir yer açarken en çok dikkat edilmesi gereken konu da şüphesiz temizlik konusudur. Müşterilerin ufacık bir hatada işletmenin ipini keseceği ve bir daha gelmeyeceği açık olduğu gibi devlet denetim müfettişleri de her an kontrole gelebilirler.

[related-post id=”6857″]

Boyoz Fırını Açarken Alınması Gereken Malzemeler Nelerdir?

           Boyoz fırını açılırken alınması gereken malzemeler listesi fırın kısmı, dolaplar ve stand kısımları, hazırlık malzemeleri, arabalar ve diğer olarak 5 ayrı başlıkta ele alınmalıdır. Öncelikle boyoz fırını için fırın, mayalandırma dolabı, buz dolabı, mikser, derin dondurucu, hamur yoğurma makinesi, çay kazanı ve kahve makinesi alınmalıdır. Ustaların işlerini yapabilmelerine olanak sağlayacak büyüklükte bir çalışma tezgahı gerekmektedir. Ayrıca müşterilere boyozların sergileneceği bir teşhir dolabına da ihtiyaç vardır. Sermayenin tutarına göre bu dolap ısıtmalı veya normal olabilir. Ancak bu ilk alınan malzemeler demirbaş olacağından masraftan kaçınmamak gerekir.

Ürünlerin hazırlanabilmesi için çırpıcı, karıştırma kapları, un eleği, ölçü kapları, spatula, merdane gibi araçlar gerekmektedir. Bu malzemelerin bir tamamlayıcısı olarak da hamur bıçağı, fırın tepsisi, tepsi taşıma arabaları, pişirme teli, havan, fırın küreği ve saklama kapları gerekmektedir.

Boyoz Nasıl Satılabilir?

Boyoz fırını açma iş fikri

          Boyoz satma işine karar veren ve çok iyi boyoz yapabilen bir usta bulabilmiş bir kişinin bile batma ihtimali vardır. Bunun sebebi günümüzde önemli olanın ürün değil, sergileme aşaması olmalıdır. Boyoz satmaya karar verildiğinde yukarıda sayılan maddeler kadar dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Öncelikle dekor konusu; Modern ve şık hazırlanmış bir boyoz fırını kendiliğinden temiz görünümü verecektir. İkinci olarak sosyal medyada paylaşılması sağlanan orijinal kampanyalara katılmak; askıda ekmek kampanyaları vb. gibi. Bu çeşit satış stratejileri bir süre ön planda olmalıdır. Fırın ayakları yere bastıktan sonra kampanyalar da bir düzene oturacaktır.

Önceki İçerikİş Makinesi Kiralayarak Para Kazanın | Makina Kiralama İş Fikri
Sonraki İçerikEvcil Hayvan Üretimi Yaparak Paza Kazanın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz