İş Makinesi Kiralayarak Para Kazanın | Makina Kiralama İş Fikri

0

Makine kiraya vererek para kazanma

İş makinelerinizi kiralayarak para kazanılabilir misiniz? İş makineleri çok fazla çeşide ayrılmaktadırlar. Doğru iş için kullanılan doğru iş makinesi iş için ayrılan zamanın ve emeğin yarı yarıya, hatta çeyreğe düşmesini sağlayabilir. Bu sebeple insanlar iş makinelerini daha sık kullanmaya başlamışlardır. Ancak bir seferlik iş makinesine ihtiyaç duymuş bir kişi için iş makinesi almak, kazançsız ve mantıksız bir yatırım olacaktır. İş makinesi kiralama işi de bu aşamada ortaya çıkmıştır.

İş makinesi kiralamak(kiraya vermek) hem kiralayan taraf hem kiraya veren taraf için oldukça karlıdır. İş makinesi sahibi için makine çalışmış ve para kazandırıyor olur, kiralayan taraf için ise iş, proje halledilmiş olur. Bu yazımızda iş makinesi kiralama iş fikrinden bahsedeceğiz. Buyurun okuyalım…

İş Makinesi Nereden Kiralanır?

İş makinesi kiralamanın birkaç yolu vardır. Bunlardan en kolayı internet üzerinden kiralama işidir. İş makinası ile para kazanma şansı, internet üzerinden yapılan kiralama işlemleri ile çok daha fazla artmıştır. İnternet üzerinden iş makinesi kiralayabilmek için öncelikle aracılık yapan internet sitelerinden biri ile anlaşmak gerekmektedir. Site ile anlaştıktan sonra bir üyelik açılır ve siteye iş makinesi ile ilgili bir kiralık ilanı verilir.

Kiralık ilanlarında makinenin kaç yıllık bir makine olduğu, bakımlarının eksiksiz olması, kısaca makinenin yaptığı iş ile ilgili bir bilgilendirme yazılır. İlan sahibinin kişisel tercihlerine bağlı olarak daha fazla ayrıntı eklenebilir ya da hiç eklenmeyebilir. Fiyat bilgisi bu aşamada genellikle ilana yazılmamaktadır. Kiralayacak kişi yapılacak işi anlattığı ufak bir yazı ile beraber makine sahibine teklif göndermektedir. İş makinesi sahibi bu teklifi değerlendirdikten sonra kiralayan kişi ile iletişime geçer ( site üzerinden veya GSM ile ) ve kiralama işlemleri gerçekleşmiş olur.

İş makinesini kiraya vererek para kazanın

İş makinesi kiralama fiyatları genellikle zaman aralıkları üzerinden verilmektedir. Bu zaman aralığı haftalık, aylık olabilir. İş makinesi kullanılarak yapılacak işler genellikle uzun sürdüğünden, aylık zaman dilimleri daha sık kullanılmaktadır. 6 ay ve daha uzun süre iş makinesini kiralamayı düşünen kişiler ile bakım masrafları gibi ayrıntılar da konuşulabilir.

İş Makinenizi Kiraya Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

            İş makinesi kiralama ve makine üzerinden para kazanmak oldukça mantıklı ve karlı bir iştir. Yasal boyutta hiçbir yaptırımı ya da yasak olma durumu da yoktur. Ancak iş makinesi kiralanırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.

1. Makine bakımlarının tam yapılması. Makine bakımlarının tam yapılıp yapılmaması kira için
çok önemlidir. Kiralayacak kişi muhtemelen bakım belgelerini görmek isteyecektir.

2. Zamanın iyi değerlendirilmesi. Sıfır alınmış bir makinenin ömrünün en aktif 5 yılında dolu dolu kiralanması gerekmektedir. Bu yıllardan sonra zaten eskidiği için müşterisi azalacaktır. Bu sebeple zaman iyi değerlendirilmeli ve boşa harcanmamalıdır.

3. İş etiği. Yalnızca iş makinesinde değil her türlü kiralama işleminde gerekli olan iş etiği karşılıklı güveni pekiştirecek ve müşteri sayısını arttıracaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz