Define İşaretleri ve Anlamları

0

Define işleri ile uğraşan çoğu kişinin dikkat ettiği konulardan biri olan define işaretleri ve anlamları aslında kişiler için sunulmuş birer işaret anlamına geliyor. Bu işaretler define hakkında kişilere ipuçları vererek yönlendirmeler yapabiliyor. Bununla da kalmayıp defineleri bulmaya yarayan bu işaretler haritasız define araması yapan kişilere bir harita görevi gördüğü gibi geçmiş nesiller hakkında da bilgi veriyor. Sizde define işaretleri ve anlamları konusunda merak içerisindeyseniz hemen başlayalım…

Definede At: Eğer bir kaya üzerine renklendirilmemiş ve üzerinde bir şey olmadan sadece at tasvir edilmişse bu orada bir mezar var ve yanında da define var demektir. Atın işaret ettiği yönlerde de define olabilir.

define işaretleri
Define de at işaretinin anlamı

Definede Karaca/Geyik: Çizilen geyik ve karacanın çevresinde defineye dair izler bulunuyor demektir. Bu nedenle karacanın ya da geyiğin boynuzlarına, kuyruğuna ve ayaklarına dikkat etmek gerekir.

Define işaretlerinde geyik
Define de karaca yada geyik işaretlerinin anlamı

Definede Göz: Göz işareti definenin yönünü gösteren işaretlerden biridir. Gözün hangi yöne baktığı incelenmeli ve bir tepeye mi bir mağaraya mı baktığı sonuca bağlanıp aramalara başlanmalıdır.

define
define işaretleri

Definede Güneş: Bu işareti bulmuşsanız güneşin ışıklarının sıklığına bakmanız gerekir. Eğer güneşin etrafındaki ışıklar sıksa define güneşin çok olduğu alanlarda olabilir. Güneş ışınları seyrek olarak tasvir edilmişse define güneşi az alan çevrededir.

Definede Merdiven: Merdivenler define hakkında daha büyük ipuçları bulmanızı sağlayabilir. Bunun içinde merdivenlerin basamaklarını incelemeniz gerekir. Merdiven basamaklarında müjde denilen işaretler olabilir.

Definede Balta: Eşkıyaların definelerinin olduğuna işaret eder. Ayrıca Ermeniler tarafından da kullanılmıştır.

Definede Halka İşareti: Halka işareti kuyu, mahzen gibi şeylere işaret edebileceği gibi definenin sonuna da işaret edebilir. Define işaretleri ve anlamları içerisinde halka çeşitli anlamlara da gelebilir.

Definede Değirmen Taşı: Toprak üzerinde değirmen taşı görmek yol üzerinde dere, kuyu türü bir yer olduğuna işaret eder. Buralarda define olabilir. Ayrıca etrafında kayaların olduğu değirmen taşı kayalıkların arkasında ve ya altında define var demektir.

Definede Koç: Koç definede mağara, mezar, yığma gibi yelerin olduğunu haber verir. Cihazlarla yapılan araştırmalarda mezar kalıntıları ve mezar ile birlikte gömülen kişinin eşyalarına rastlanabilir.

Definede Akrep: Define alanında akrep tasviri iki taneyse biri yakınlarda diğeri de onun biraz uzağında olduğunu gösterir. Eğer akrebin kuyruğuna doğru olan kısmında boğumlar varsa bu boğumlar sayılarak adımlandığında define bulunabilir. Tek akrep varsa kuyruk ucunun işaret ettiği yere ve çevreye bakılmalıdır.

Definede Aslan: Aslan kral mezarını işaret eden bir tasvirdir. Aslanın baktığı yönü ve çevresini aramak defineyi bulmayı sağlayacaktır. Define işaretleri ve anlamları içerisinde aslan çeşitli anlamlara da gelebilir.

Definede Zincir: Zincir işareti definenin bir mağarada olduğunu gösterir. Ancak bunu bulmak için gerçekten izlerin doğru takip edilmesi gerekir.

Definede Domuz: Definede domuz işareti varsa ve çocukları yoksa domuzun baktığı yön önemlidir. Eğer yavrusu varsa yavru sayısı kadar adım atılmalıdır.

Definede El İşareti: El işareti definelerde tek başına olmayan bir işarettir. Mutlaka bu elin içerisinde bir işaret ya da ufak bir ipucu vardır. Ancak taş dikili ise ve üzerinde boş el varsa bu definenin taşın altında olduğunu gösterir.

Definede Yılan: Kabartma yılan büyük gömüyü işaret eder ve yönü ya da yanındaki işaretler önemlidir. Eğer yılan oyma ise paraya işaret eder ve büyük ihtimalle mağaraya yönlendirir.

definede yılanın anlamı
define işaretleri ve anlamları
CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz