Oyun Ablası Yada Abisi Olarak Para Kazanın

0
Oyun Ablası Olmak
Çocuklarla oyun oynayarak para kazanma iş fikri

Oyun ablası olmak ve oyun abisi olmak son zamanlarda oldukça rağbet gören mesleklerden biridir. Çoğu kişi bu işi ek bir meşgale olarak sürdürmektedir. Üniversite öğrencisi ve maddi sıkıntılar yaşayan insanlar oyun ablası olmak gibi işlere yönelerek bu sıkıntılarından kurtulabilmekte ve eğitimine devam etmektedirler. Aileler için de çocuğa sürekli bakan değil ancak bir kaç saat zaman geçirebilecek, güvenilir insan bulabilmek bir ihtiyaçtır. Karşılıklı olan bu ihtiyaç durumundan dolayı da oyun ablası olmak mesleği ortaya çıkmıştır.

Oyun ablası / abisi olabilmek isteyen kişilerin kendilerine ilk sormaları gereken soru çocuk ile olan tecrübeleridir. Birkaç saatte olsa bir çocuğun bütün sorumluluğunu üzerine almak ve onunla vakit geçirmek zor ve emek isteyen bir iştir. Bu sebeple çocukları sevmeyen, çocuklar ile anlaşamayan, oyun bilmeyen kişilerin bu işi sürdürmesi çok zor olacaktır.

Oyun ablası olmak isteyenlerin yapması gerekenler nelerdir?

Oyun ablası olmak ve bunu birkaç yıl en azından okurken sürdürmek isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken konular vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir.

1. Güven verebilmek. İlk ve en önemli kural ebeveynlere güven vermektir. Görüşmeye pis, pasaklı gelen bir kişinin çocuk ile baş başa kalması fikri her ebeveyni korkutur ve muhtemelen bu kişi reddedilir. Bu sebeple öncelikle görüşmeye güven veren bir görünüş ile gitmek ve görüşme boyunca çocuklardan anlayan bir izlenim oluşturabilmek çok önemlidir.

2. Oyun çeşitleri bilmek. Oyun ablası olunduğunda çocukların aniden dikkatinin dağıtılması gerekecektir. Bu çocuğun canı o an imkansız olan bir şey istediğinde, annesi ve babasını hatırladığında başvurulması gereken yegane yollardan biridir.

Oyun abisi olmak
Çocuklara oyun oynatarak para kazanın

Çok fazla oyun çeşidi bilen oyun ablası gerektiğinde başka bir oyun ile çocuğun dikkatini üzerine çekerek kriz anlarını bastırabilir. Bu işi hem oyun ablası için hem çocuk için daha keyifli ve kolay bir hale getirir. Oyun ablalığı yaparken çocuğa bir iş olarak değil de gerçekten birkaç saatliğine ablalık yapıyor gibi ilgilenmek en doğrusu olacaktır. Bu sebeple ne kadar oyun bilinse o kadar iyidir.

3. Birkaç masal ezberlemek. Masallarda çocukların dikkatini dağıtan, uysallaşmasını sağlayan sihirli yollardan biridir. Bu sebeple iyi ve farklı birkaç tane masal öğrenmek, bu masalları etkili bir biçimde anlatabilmek işin devamlılığı açısından çok karlıdır.

Oyun Ablası Nasıl Olunur?

Oyun ablası olabilmek için internet üzerinden oyun ablası arayan kişiler ile oyun ablalarını buluşturan sitelerden birine kayıt olmak gerekir. İlan bilgilerine isim soy isim, fotoğraf, okul bilgileri, adres bilgileri gibi çeşitli bilgiler girilmektedir. Sonrasında oyun ablası arayan ebeveynler, ulaşım bilgileri aracılığı ile ulaşım sağlar. Ücret konusunda anlaşıldıktan sonra iş başlamış olur. Eğer oyun ablası çocuk ve ebeveyn ile iyi ilişkiler kurabilirse aynı aile ile uzun yıllar çalışabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz