Sanatçı Temin Ederek Para Kazanın! | Organizasyon İş Fikri

0

Sanatçı Organize Ederek Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

Sanatçı ayarlayarak para kazanma
Bar yada cafelerde konser düzenleyerek para kazanabilirsiniz

Kazanç açısından düşük gelir beklentisinden ziyade, yüksek gelir elde etmek isteyen kişilere birçok kazanç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biride sanatçı temin etme işidir. yazımızda organizasyonlara, otellere veya bar – cafelere sanatçı temin ederek para kazanma iş fikrini inceleyeceğiz. Buyurun okuyalım…

Özellikle sanat camiasından faydalı olmak ve bu sayede para kazanmak mümkün hale gelmiştir. Son yıllarda ileri düzeyde işlem gören bir yöntem sayesinde birçok kişi kazanç elde etmektedir. Sanatçı temin etme ve bir yandan da para kazanmak isteyen kişiler, organizasyon düzenlemesinde sanatçıların hangi alanda kimlerin nasıl temin edilebileceği konusunda öncelikli davrandıkları takdirde gelir boyutu büyük rakamlara ulaşmaktadır.
Sık olarak yaz aylarında, bu yöntemde organizasyon işlemleri gerçekleştirip sanatçıların teminini yaptıktan sonra, belirli gelir elde etmeyi sağlamaktadır. Özellikle gelir elde etme konusunda sanatçıların teminini gerçekleştiren ve aracılık eden mekânlar ile sanatçı arasında iletişim sağlayan kişiler tarafından organizasyon sorumluluğu üstlenmektedir.

Ücretleri ise, temin edilen sanatçının profesyonelliğine göre değişiklik gösterir. Genellikle sanatçılar komisyon üzerinden organizasyon çalışma yapan kişilerle anlaşma gerçekleştirebilmektedirler. Bu da hem organizasyon yapan kişiye hem de sanatçıların gelir elde etmeleri için sürekli çalışma performansı göstermeleri sayesinde her iki tarafında kazanç sağlamasına neden olmaktadır.

Organizasyon Sorumluları Nasıl Para Kazanır?

Konserlere sanatçı temin ederek para kazanabilirsiniz
Sanatçı organize ederek para kazanabilirsiniz

Organizasyon sorumlusu olarak para kazanmak  çevreye bağlı olarak da gerçekleştirilen bir yöntemdir. Kulüpleri, otelleri veya gece mekânlarını ya da gündüz eğlence mekânlarında yaz aylarında ise tatil mekânlarını gezerek, profesyonel bir şekilde sanatçı temini yapabilmek mümkündür. Daha doğrusu ürün pazarlar veya satış yapar gibi sanatçıların temin edildiğini belirtmek ve komisyon üzerinde çalışma gerçekleştirmeye dayalı olarak sağlanmaktadır. Sosyal medya platformları da bu konuda çok büyük bir gelir kapısı olmayı sağlar. Geçimini bu yönden temin eden birçok insan bulunmaktadır. Özellikle sektörün eğlence donanımlı olması ise daha eğlenceli bir şekilde zaman geçirmeyi sağlar.

Organizasyon Sorumluları Ne Kadar Para Kazanıyor?

Sanatçı ayarlayarak para kazanma ek iş fikri
Organizasyon düzenleyerek para kazanma iş fikri

Sanatçının profesyonelliğine göre değişiklik gösteren bu durum genellikle sanatçıların mekânda hizmet aldıkları yerlere göre sahne alacakları ortamlara göre de değişiklik göstermektedir. 5 yıldızlı bir otelde genellikle bir sanatçının alacağı ücret günlük 4000 TL’nin altında olmaması ile beraber organizasyon sorumlularına da, en az 1500 TL nakit olarak tutar düşmektedir. Bu da her 15 günde bir detaylı bir şekilde temin edilen sürekli aktif olarak çalışma performansı gösteren sanatçının organizasyonuna aracı olunduğu takdirde aylık 15 bin TL’yi bulmaktadır. Hatta geçen rakamlara dahi ulaşabilmektedir.

Özellikle yaz aylarında 5 yıldızlı otellerin aktivasyon eğlenceleri ve aktivitelerinin çoğalması nedeniyle sanatçı teminatına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Bu alanda büyük görev üstlenen organizasyon sorumluları 5 yıldızlı otellerin imkânlarından faydalanarak, sanatçıların teminatında gelir elde edebilme şansına sahiptirler. Günlük olarak çıkarılacak mekânlarda sanatçıların almış olduğu görevi genel fiyatlandırmaları üzerine organizasyon sorumlularına da çok büyük komisyonlar düşebilmektedir. Yani, kazanç kapısı olarak organizasyon sorumlusu olmak oldukça mantıklı bir durumdur.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster