Sıkı Çalışma Başarıyı Garantiler Mi? | Başarılı Olmak İçin…

0
Çok çalışırsam başarır mıyım?

Size oldukça başarı ile ilgili negatif görünebilecek bir şey ile yazıya başlıyorum ve yazının devamında bu durumun olumluya döndüğünü, nerede olursanız olun başarıya ulaşabileceğinizi anlayacaksınız.

Anlamlı bir başarı ve onunla birlikte gelen gurur kaçınılmaz olarak sıkı çalışma ile alakalıdır.

Yalnız sıkı çalışmanın garantilediği tek şey sadece başarı değildir. Sıkı çalışma aynı zamanda katlanmayı da beraberinde getirir.

Kaçınılmaz, kalp kırıcı, yıpratıcı, heves kıran acılar ve zorluklar. İşte hayat bundan ibaret.

Hayatımızın çeşitli evrelerinde hepimiz bu gibi zorluklarla başa çıkmak durumunda kalıyoruz fakat bu zorluklara katlanmamız başarıyı garantilemiyor.

Aslında çileye doğru bir şekilde yaklaştığınızda genellikle başarıya ulaşabilirsiniz.

Önemli Olan Çabadır

Açıklamama izin verin.

Eğer bir şeyi yapmayı deli gibi istiyorsanız, onu yapabilirsiniz.

Tekrarlıyorum bir şeyi deli gibi yapmak istiyorsanız, onu yapabilirsiniz fakat o iş için çaba sarf edip çile çekmelisiniz.

Başarı hiçbir koşulda gökten zembille inmez. Başarıya ulaşmak için çok çabalamalısınız ve bu işi yaparken başarının hiçbir garantisi olmadığını bilmelisiniz.

En azından başarının yaygın olarak tanımlandığı şekliyle değil.

Fakat benim için başarı değerli bir idealin adım adım gerçekleştirilmesidir. Kısaca açıklamak gerekirse; eğer sizin belli bir nihai amacınız varsa ve o amaca ulaşana kadar her şeyi yapıyorsanız, siz başarıyı kovalıyorsunuz demektir. İşte bu durumda aslında siz zamanla başarıya da ulaşabilirsiniz.

Eğer sizin için çok önemli bir konuda sıkı bir şekilde çalışıyorsanız, aslında siz zaten o konuda başarılısınız demektir fakat birçok insan bunu anlamıyor. Birçok kişi başarı denen kavramı ulaşmadıkları veya ulaşamayacakları çok uzak diyarlarda olan bir kavram olarak görüyor.  Birçok kişi bu nedenle kendilerini aslında başarısız olarak nitelendiriyor.

Eğer siz buradaysanız ve başarı da oradaysa, asla ona ulaşamayacaksınız demektir.

Başarının Sırrı Nedir?

Başarının sırrı insanın korkmadan ve çekinmeden çektiği çilede gizlidir. Başarıya ulaşmak ve ideallerinize ulaşmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Sıkı çalışmanın sonucu ise önemli değildir.

Açıkçası sıkı çalışsanız da çalışmasanız da hemen her şey olabilir. Tembel ve beceriksiz insanlar her daim başarılı olabilir. Fakat bu soruyu kazanılmış başarı için yanıtlıyorum ve bu nedenle bu sorunun da net bir cevabı yok.

Bunun yerine siz elinizde olan her şeye konsantre olmalısınız. Diğer her şeyi ise kadere bırakmanız daha doğru olacaktır.

Fakat şunu size açıkça söyleyebilirim ki sizin için anlamlı gelen bir konuyu veya işi sonuna kadar takip ediyorsanız, aslında siz başarılısınız demektir.

Eğer elinizden gelenin en iyisini yaptıysanız ve her şeyinizi o işe verdiyseniz, sizi başarısız kılacak hiçbir şey karşınıza çıkamaz.  Dolayısıyla başarı, harcadığınız çaba ile gelir.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster