Türk Telekom İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
Türk telekom da çalışmak

1995 yılında devlet tarafından kurulan Türk Telekom 2019 yılında büyüme hizmetleri doğrultusunda personel alımı gerçekleştirecek. Hali hazırda tam 35.000 personel bulunduran Türk Telekom kadrosuna takviye yapmak amacı ile genç ve deneyimli personel adayları aramaktadır. Türk Telekom şirketinin bir parçası olmak isteyen adaylar başvurularını Türk Telekomun internet sitesi üzerinden iş başvuru formu doldurarak  yapabilir.

Bunun yanı sıra İşkur üzerindende başvuru yapılabilmekte. İş başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalı. Ayrıca Türk Telekom internet sitesi kariyer bölümünden çalışmak istenilen bölüm seçilerekte başvuru yapılabilir. Özet olarak en kısa ve kolay yol Türk Telekomun internet sitesini ziyaret edip,üye olarak özgeçmiş paylaşımının yapılmasıdır.

Telekom Bayi’de Başvuru ve Çalışma Şartları

Türk Telekom şirketininparçası olmak isteyen adaylar öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalı ve düzgün bir diksiyona sahip olmalıdırlar. Erkek adaylar askerliklerini tamamlamış olmalıdırlar. Bir diğer şart ise takım çalışmasına uyum göstermek.Günümüzde takım çalışmasının önemi çok büyüktür. Başvuru yapmak isteyen adaylar ayrıca vardiyalı çalışma sistemi ile çalışabilmelidirler ve ofis programılarını kullanabilmelidirler.

Çalışma Saatleri

Türk Telekom’da günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir ve vardiya sistemi vardır. Yaz ve kış dönemlerinde vardiya saatleri değişiklik gösterebilmektedir. Genelde 08:00-17:00  ve 09:00-18:00 sistemi kullanılır. Bunun yanı sıra Türk Telekom’da 1 yılını doldurmuş  çalışanlar yıllık 14 gün ekstra izin hakkı elde etmektedirler.

İlginizi Çekebilir: Türk Telekom Bayi Nasıl Açılır?

Telekom’da Maaş

Türk Telekom’da mağaza personelleri 2000 tl maaş alırken mağaza müdürleri 2500-3000 tl arası maaş almaktadırlar. Çalışanlar servis kullanma hakkı ya da aylık 350 tl yol parası talep edebilirler ve 500 tl yemek parası alırlar. Çalışanlar çalıştıkları 1 yıl içerisinde 2 kere yarım maaş ikramiye alırlar.

Mağaza İçi Çalışma Şartları

Türk Telekom’da öğlen 12:00-13:00 saatleri arasında yemek molası verilir.Türk Telekom mağazaları özel günlerde ve indirim günlerinde genelde çok yoğun olur. Bazı yerler çok yoğun olabileceği gibi bazı yerlerde hiç yoğunluk yaşanmaz,bu olay mağazanın konumu ile ilgilidir.Genel olarak Türk Telekom diğer şirketlere göre çalışanlarına daha iyi bir çalışma ortamı sunar ve daha çok maaş verir. Ayrıca Türk Telekom’da en alt kademeden çalışmaya başlayanlar mağazalarının aylık hedeflerini geçmeleri durumunda fazladan ödeme almayı hak etmiş olurlar.

Önceki İçerikTemizlik Şirketi Kurmak Kazandırıyor!
Sonraki İçerikKamu’da İşçi Olmak İçin Bunları Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz