En çok Oynanan Borsa Oyunları

0
en çok oynanan borsa oyunları
En iyi borsa oyunları

Borsada doğru işlemler yaparak para kazanmak iyi bir deneyim sonucunda olmaktadır. Bu nedenle borsa oyunları için kişinin profesyonel olması büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde bu profesyonelliği yakalamak için çeşitli oyunlar mümkündür. Özellikle borsaya yeni giren kişiler deneyim kazanmak için paralarını riske etmeden sanal borsa oyunlarına yönelmektedir.

En iyi ve Eğitici Borsa Oyunları

İnternet kullanımının artması ile beraber ve borsa işlemlerinde de teknolojik gelişmeler olmuştur. Bu gelişmeler sayesinde kişiler demo hesaplar üzerinden deneyim kazanmaktadır. En çok oynanan borsa oyunları demo hesaplar üzerinden oynayarak deneyim elde edebilirsiniz.

Borsada en fazla oynanan oyunları sadece bilgisayarlar üzerinden değil, aynı zamanda telefon ve tabletler üzerinden de ücretsiz şekilde oynayabilirsiniz. Bu borsa oyunları sayesinde demo hesabınızı oluşturabilir ve borsa oyunları açısından portföyünüzü geliştirebilirsiniz.

Wall Street Survivor Borsa Oyunu

Borsa Oyunları
En çok oynanan borsa oyunu

Wall Street Survivor borsa oyunu, borsa konusunda eğitim almanızı sağlayacak bir oyundur. Bu borsa oyunu sadece İngilizce olarak hizmet vermektedir. Finansal okur yazarlığı yaymak amacıyla da geliştirilen oyun sayesinde borsada kısa sürede büyük işler başarabilirsiniz. Verilen eğitimler sayesinde en çok oynanan borsa oyunları arasında giren Wall Street Survivor Borsa Oyunu kullanıcıların bu konuda iyi bir eğitim almasını sağlıyor. Oyun içerisinde yatırım konularını kapsayan pek çok video ve yazı da bulmak mümkündür.

Flick A Trade Borsa Oyunu

borsa oyunu
Çok oynana borsa oyunları

Flick A Trade borsa oyunu kullanıcılar için yaklaşık 2 sene önce oluşturulmuştur. Akıllı telefon ya da tabletlere kolayca yüklenebilen oyun sayesinde borsada kazançlı işlemler yapabilirsiniz. Bu oyun ilk olarak iOS mobil cihazlar için geçerli olan bir uygulama olarak tasarlamıştır. Daha sonra tüm Android cihazlar için de oyun oynanabilir hale getirildi.

Borsada deneyim kazanmak isteyen kişiler için oluşturulan bu oyun 14 dilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Flick A Trade borsa oyununun Türkçe kullanımı da bulunmaktadır. Oyunun multiplayer özelliği borsa meraklılarının ayna anda oyunu oynamasını sağlıyor. Böylece borsanın yoğun ortamına daha kolay alışabiliyorsunuz.

Virtual Stock Exchange Borsa Oyunu

Borsa Oyunu
Borsa oyunları

Virtual Stock Exchange borsa oyunu gerçek bir deneyim yaşayabileceğiniz oyunlardan birisidir. Oyun içerisinde gerçek zamanlı şekilde kendi portföyünüzü oluşturabiliyorsunuz. Virtual Stock Exchange oyununda gruplarla farklı stratejilerde oluşturmanız mümkündür. Oyun yalnızca bilgisayar üzerinden hizmet vermektedir. Mobil uygulama özelliği bulunmamaktadır.

Stock Market Game Borsa Oyunu

Borsa game
Borsa oyunu oyna

Stock Market Game borsa oyunu SIFMA Foundation tarafından geliştirilmiş ve kullanıcıların deneyim kazanmasını sağlayan bir borsa oyunudur. Borsa oyunları arasında ilk sıralara yerleşen bu oyun, teknolojik altyapısı sayesinde her geçen gün kendini geliştirmeyi başarmıştır. Oyun içerisinde bazı akademik kaynaklara da ulaşmak mümkündür.

FINRA tarafından finanse edilen Stock Market Game borsa oyunu son zamanlardaki en iyi borsa oyunu olarak adlandırılır. Sadece borsayı öğrenmek değil, oyuncuların borsada yeteneklerini geliştirmeyi de amaçlamıştır. Stock Market Game borsa oyunu İngilizce olarak kullanılabilmektedir. Stock Market Game borsa oyununa katılmak için web site üzerinden kayıt olmanız gerekir. Ayrıca oyunu bilgisayarınızda ya da mobil cihazlarınızda da oynayabilirsiniz.

Borsa Oyunlarının Yararları

Verilen borsa oyunlarının tamamı borsa deneyimleri konusunda oldukça iddialıdır. Özellikle bu oyunların her biri borsa nasıl oynanır sorusunu kendi içinizde açıklamanızı sağlayacaktır. Borsa oyunları sayesinde gerçeğe en yakın deneyimleri elde etmeniz mümkündür.

Her geçen gün kendisini yenileyen bu oyunlar gerçek bir borsa deneyimi yaşamanıza da yardımcı olur. Böylece hiç bir riske girmeden sanal ortamlarda borsa oynayabilir, zamanla daha profesyonel hale gelebilirsiniz. Ücretsiz eğitimlere katılarak borsadaki kazançlarınızı ve deneyimlerinizi daha kolay artırabilirsiniz.

İlgil Yazılar: İnternetten borsa yatırımı nasıl yapılır?
Borsada kazanmak için bunları yapın!

Önceki İçerikKredi Notu Sıfır (Düşük) Olanlara Kredi Veren Bankalar
Sonraki İçerikBroker Nedir? Nasıl Olunur?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz