En Çok Tercih Edilen Otomatik Vites Araba Modelleri

1

Manüel vitesli arabalar, sürücülüğe yeni başlayanlar için zorlayıcı olabilirler. Vites değiştirmeye odaklanan sürücünün yoldaki hakimiyeti sağlayamaması  kazalara sebebiyet verebilir. Trafik yoğunluğunda heyecan ve stres yapan bayanların tercihi olan otomatik vites arabalar, uzun saat dilimlerinde araba kullanan erkekler tarafından da tercih edilmektedir.

Reprezant, pazarlamacı, satış uzmanı, ulaşım görevlisi olup uzun süre araç kullanmak zorunda kalanlar, otomatik vites araçlar kullanır, konforlu yolculuk yaparlar.

10 sene öncesine kadar lüks sayılan otomatik vites arabalar, günümüzde manüel vitesli araçlar kadar ilgi görmektedir. Araç kullanıcıların bazısı, otomatik vites arabaların fiyatlarını yüksek buluyordu lakin firmaların yaptığı fiyat düzenlemeleri sayesinde ortadaki uçurum ortadan kalktı. Son yapılan araştırmalarda otomatik vites ve manüel arabaların satış rakamları birbirine çok yakın.

otomatik vites arabalar
otomatik vites arabalar

Otomatik vites arabalar, üç farklı özellikte üretilirler. Tam otomatik vitesli araçların bakım ve onarım maliyetleri ucuzdur. Sağlam yapıları sayesinde uzun süre arıza çıkarmazlar. Tam otomatik vitesli araçların tek dezavantajı, fazla yakıt harcamalarıdır. Tek kavramalı otomatik vitesli araçlar, manüel vitesli araçların otomatik vitese uyarlamasıdır. Sürücü, vites geçişlerini hisseder. Yakıt harcaması düz vitesle neredeyse aynıdır. Çift kavramalı vites özelliğinde, araç az yakıt harcar. Vites iki kademeli çalışır, sürücü ilk vites değişimi hissetse de daha sonraki vites değişimlerini hissetmez. Sürekli değişken otomatik vitesli araçlarda vites geçişleri fark edilmez ve aracın yakıt tüketimi makuldür.

NİSSAN

1910 yılında üç ortak tarafından kurulan şirket,  dünya otomotiv pazarında büyük bir paya sahiptir. Üretimde yeni teknolojilerin kullanılır, müşterilerin talebini önemsenir. Alıcılara en iyi ürünü sunma çabası, markanın başarısının tesadüf olmadığını gösterir. Cvt özelliğine sahip Nissan Micra, ekonomik yakıt tüketime sahip olması ve kolay kullanım konforunu sunmasıyla en gözde arabalar arasında görülür. Otomatik vites arabalar satış sıralamasında Nissan, ilk sıradadır.

otomatik vites arabalar
otomatik vites arabalar

TOYOTA

Otomotiv şirketler arasında kalitesini her daim ortaya koyan Toyota, otomatik vites araçlarda da adından söz ettirir. Binek araçlar, kamyonlar, ticari araçlar kategorilerinde geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Toyota’nın fabrikası Adapazarı’nda bulunur ve 3000 kişiye iş imkanı sunar. Otomotiv pazarında ikinci sırada olan marka, geçmişte ürettiği bazı araç modellerini  günümüze kadar getirmeyi başarmıştır. Toyota Corolla, 1966 yılından bu yana kullanıcı bulmakta sıkıntı çekmeyen araçlardandır. Otomatik vites arabalar çok satanlar listesinde ikinci sırada Toyota Auris bulunur. Aracı kullanırken vites geçişlerini fark etmezsiniz. Yakıt tüketimi fazla olmadığından birçok kişiye hitap eder.

HONDA

Bir Japon otomotiv şirketi olan Honda, 1946 yılında faaliyete geçmiştir. Kamyon, minibüs, araba, deniz motoru, atv, jeneratör üreterek birçok ülkede varlığı sürdürür. 1997’ de Gebze’ de fabrikasını kuran marka, ülkemizdeki birçok kişiye istihdam oluşturur. Otomatik vitesli araçları sayesinde birçok ödül alan firmanın Civic modelini, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

otomatik vites arabalar
otomatik vites arabalar

RENAULT

1894 yılında kurulan asırlık markalardan Renault, Megane modeliyle birçok kişinin beğenisini toplamaktadır. Konforlu sürüş sağlamasının yanında yedek parçalarının uygun fiyatlı olması, aracın tercih edilme sebeplerindendir.

BMW ve MERCEDES

Bmv ve Mercedes, otomatik vites arabalar talebinizde size birçok seçenek sunar. Mercedes 1926 yılında, Bmv 1916 yılında kurulmuştur. Bu markaların arabaların şanzuman sistemleri oldukça sağlamdır ve kolay kolay sorun yaşanmaz. Otomatik vites araçlarında hem dizel hem benzinli seçeneği bulur, tercih size bırakılır.

[related-post id=”6042″]

Önceki İçerikMANİSA VESTEL FABRİKASINDA ÇALIŞMAK
Sonraki İçerikONLİNE OYUN SATMAK

1 Yorum

  1. mercedes bmv honda hundai bunlar tam otamatik. dsg ve ford otomatiklerinden uzak durmak gerekir. en cok arıza veren araç wosvagen ford. paran idareliyse kesinlikle hundai.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz