Evde Turşu ve Yemek Yapıp Satmak | İş Fikirleri

0

Evde Turşu Yapımı ve Pazarlanması

Günümüzde fabrikasyon gıdaların artması ile insanlar ev yapımı gıdaları daha çok arar oldular. Bu durumu fırsata çeviren insanlar evlerinde kışlık turşu malzemeleri alarak salatalık, lahana, biber, acur, havuç, patlıcan,  gibi turşular kurarak, ya da bu sebzeleri bir arada karışık olarak kurarak 30 – 40 gün arasında hazır hale getiriyorlar.

tursu yapimi is fikri
Evinizde turşu hazırlayarak işlemlere ve ya yakın çevrenize satabilirsiniz

Turşu için gerekli sebze maliyeti, sirke, turşu kabı giderleri toplanarak toplam kilo bazında hesaplanıp kilogram fiyatı belirledikten sonra, üzerine kar marjı koyduğunuzda  uygun fiyatlı ev yapımı sağlıklı turşular olarak satabilirsiniz.

Bu turşuları özel turşu dükkanlarına, marketlere, bakkallara veya organik ürün üretip satışı yapılan pazar yerlerine satabilirsiniz. Pazarladığınız bu yerler ev yapımı olduğundan, katkı maddesi içermediğinden ve lezzetli olduklarından turşu sevenler tarafından beğenilecek ve kolaylıkla satabileceklerdir.

Evde Yemek Yapıp Satmak

evde yemek yapma is fikirleri
Evde yemek pişirerek işletmelere satabilirsiniz

Çalışan sayısı az olan atölyeler, işletmeler gibi iş yerleri çalışanlarına öğle yemeği olarak hazır yemek şirketlerinden aldıkları yemekleri veriyorlar. Bu işletmelerin çalışan sayısı az olduğu için  kişi başı yemek fiyatı yüksek olmaktadır. Özellikle ev hanımları bu durumu fırsata çevirerek evde yemek pişirip satarak kendilerine ek gelir elde edebilirler.

Öncelikle bu iş yerleri ile görüşerek çok uygun fiyatlara yemek pişirebileceğinizi belirtmelisiniz. Bu durum iş verenin hoşuna gidecektir. Ne kadar az bütçe istenirse o kadar iyi diye düşünecek ve kabul edecektir ve onlara günlük yemek pişirmenizi kabul edecektir. Malzemeler iş yerine ait olacak şekilde veya malzemeler dahil tamamı size ait olacak şekilde anlaşarak iş yerinin hazırlayacağı yemek listesine göre yemek pişirip satabilirsiniz.  Eğer malzemeleri kendiniz alacaksanız bir yemek için yaptığınız alış verişin toplam maliyetinin üzerine yakacağınız tüp veya elektrik giderini de ortalam olarak yansıtıp toplam maliyeti çıkarabilir ve üzerine kar marjınızı koyarak satabilirsiniz. Böylece evinizde normal yaptığınız yemek pişirme işlemi ile ek gelir kazanabilirsiniz.

Daha fazla iş fikri için tıklayın

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster