Renkli Mum Yaparak Para Kazan | İş Fikirleri

0

Renkli Mumlar Yaparak Satmak

is fikirleri
Evinizde Renkli mumlar yaparak para kazanabilrisiniz. Yaratıcı iş fikirleri için bizi takip edin

Evde süs aksesuarları yaparak kendi işinizin patronu olabileceğiniz gibi farklı tasarımlar üreterek kendi adınızı da duyurabilirsiniz.  Hazır olarak satılan mum ham maddesini satın alıp farklı renklerde karıştırarak değişik desenlerde renkli mum üretimi yapabilirsiniz. Ya da hazır mumları alarak eritip farklı şekillerdeki kaplarda  eriterek farklı renklere sahip farklı modellerde renkli mumlar üretebilirsiniz.

Hazır olarak satılan fıçı büyüklüğündeki mum kalıplarını işlenmemiş oldukları için uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Piyasa da bulunan mum kalıplarının dışında şamdan şeklinde, kalp figürü halinde veya farklı aksesuar şekillerinde mum kalıpları alarak veya yaparak girişimciliğinizi konuşturabilirsiniz.

Renkli mumlar nasıl yapılır ?

Almış olduğunuz farklı renklerdeki mum kalıplarından belirli oranlarda sırasıyla eriterek hazırladığınız kalıpların içine eriyik halde akıtın. Mum fitilini ortalı koyarak eriyik haldeki mumun donmasını bekleyin. Sırasıyla donan mumun üzerine diğer renklerdeki mumları eriterek kalıplarınızın içine doldurun. Donmuş olan mumları kalıplarından ayırarak renk cümbüşüne sahip bir mum elde etmiş olursunuz. Özellikle simge ve işaretleri istenilen renklerde mumları eriterek döktüğünüzde estetik ve görsel mumlar elde etmiş olursunuz.

Daha fazla iş fikri işin tıklayın.

Ev hanımlarının evlerinde yapabileceği bir ek iş yada hobi olan renkli mum yapımı için; hazır olarak satılan kalem mumlardan farklı renklerde satın alınmalı, şeffaf ve uygun kaplarda sırasıyla istenilen renklerde eritilerek  şeffaf kap içine dökülerek istenilen renklere sahip görselliği olan renkli mumlar elde edebilirler.  Ev hanımları bu mumları pazarlarda el emeği ve ev yapımı olarak hediyelik eşya dükkanlarına veya mum satan dükkanlara satabilir ve para kazanabilirler.

Kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız hobi tavsiyeleri için tıklayın

Ev hanımları için geçim kaynağı olan renkli mum yapımı çok az kişi tarafından yapılan ve satılan mum şekilleridir. Özellikle kişilere özel ve farklı modellerde  yapıldığında çok beğenilen ve satılması kolaylaşan renkli mumları evinizde yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster