Zeytin Yağı ve Yeşil Zeytin Satmak | İş Fikirleri

12

Adrese Teslim Zeytin Yağı Satışı Yapmak

zeytin yagi satmak
Zeytin yağı satarak para kazanma iş fikri

Zeytin yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı güneydoğuda yer alan Kilis ilinde ve ege bölgesinde yer alan Muğla’nın ilçelerinde ve köylerinde yetiştirilen kaliteli zeytin istenilen fiyatlardan satılamadığı için zeytinlik sahipleri tarafından toplanan zeytinler kendi fabrikalarında veya doğal yöntemler olan değirmenlerde ezilerek zeytin yağı haline getirilerek satılmaktadır.

Zeytin yağı kaliteli olduğu için kargo aracılığı ile Türkiye’nin her yerine kargo ile kapıya teslim edilmekte ve satışı yapılmaktadır.

Düşük sermaye ile kurulacak olan bir satış dükkanı veya e-ticaret sitesi aracılığı ile bu zeytin yağları tanıtım ve pazarlama kampanyaları ile zeytin yağı ihtiyacı olan kişilere satılabilir. Oturduğunuz yerden dükkanınıza getirerek satışını toplu olarak yapabileceğiniz gibi, isteyenlerin adreslerine kargo aracılığı ile gönderebilirsiniz.

Üreticisinden litresi başına ücret ödeyerek alacağınız zeytin yağını litre başına koyacağınız kargo ücreti ve kar oranınızı yansıtarak satabilir ve zeytin yağı ihtiyacı olanlara kaliteli zeytin yağını satabilirsiniz.

Yeşil Zeytin Satabilirsiniz

Zeytin yağı ticaretinin yanında üreticilerden alacağınız yeşil zeytini de yemelik yeşil zeytin olarak, kurutulmuş yeşil zeytin olarak  satın alarak dükkanda satabilir veya zeytin yağı ticareti gibi kargo ile kapıya teslim bir şekilde satabilirsiniz.

Ülkemizin bir çok yöresinde yeşil zeytin kurularak kış aylarında sofralarımızı süslemektedir. Yeşil zeytin sevenler için kaliteli yeşil zeytinin bulunmamasının zor olduğu günümüzde bu hizmet ile kolayca yeşil zeytin satışı yapabilirsiniz. Ayrıca yeşil zeytin turşusu günümüzde çok tutulan turşu türü haline gelmiş olduğundan yeşil zeytin turşusu da satabilirsiniz.

Bakınız: Zeytinyağı Butiği Açmak İster Misiniz?

Bu işlemler için yapacağınız masraflar

Bir işletme açmak, zeytin yetiştiriciliği yapılan illere giderek yetiştiriciler ile anlaşmak için gerekli masraflar ve tanıtım kampanyaları için ayıracağınız bütçeden ibarettir. Zeytin yağı ve yeşil zeytin satışını oturduğunuz yerden yaparak hem kendi işinizin patronu olmuş olursunuz hem de fazla yorulmadan kaliteli zeytin yapını kullanıcılarına ulaştırmış olursunuz.

Diğer iş fikirleri için tıklayınız

0 0 Oy
İçeriği Değerlendir
Abone Ol
Bildir
guest
12 Yorum
Yeniler
Eskiler En çok oy alanlar
Inline Feedbacks
Tüm Yorumları Göster