Toptan Giyim Nereden Alınır? | Toptan Giyim Alım Satım Siteleri

3
Toptan giyim satan firmalar
Toptan giyim nereden ve nasıl alınır

Toptan giyim nereden alınır sorusunu soruyorsanız muhtemelen toptan al sat işine yeni bir adım atmayı düşünen bir girişimcisiniz dir. Bir ürünün toptan nereden alınabileceğini öğrenmek çok kolay bir iş değildir. Bir tekstil mağazasına; ”Bu ürünleri toptan nereden alıyorsunuz.” sorusunu sorarsanız muhtemelen size nereden aldığını söylemeyecektir. Çünkü tekstilci için bu bilgi bir meslek sırrıdır ve sizin bu bilgiyi öğrenerek ona rakip olmasını istemeyecektir. İşte bu nedenledir ki internette ”Toptan eşya, giyim, ayakkabı nereden alınır?” gibi aramalar yaparsanız net cevaplar bulamazsınız.

Bu yazımızda sizlere toptan giyim’i nereden temin edebileceğinizi yazmaya çalışacağız. Size buradan tüm adres ve firmaların nerede olduklarını yazabilmemiz mümkün olmayacaktır. Fakat fikir edinmeniz açısından işinize yararayacağını düşünüyoruz. Unutulmamalıdır ki bir işin inceliklerini öğrenmenin en iyi yolu o işe bir başlangıç yapmaktır. İşin içine girdikçe çorap söküğü gibi tüm bilgileri kısa zamanda öğrenmiş olacaksınız.

Toptan Giyim Satan Bazı Firmalar

1- ) Roza Export

Adres: Aydede sokak Numara:4 / Güngören İSTANBUL (Kale İs Merkezi Karşısı

İnternet Adresi: www.rozaexport.com

Telefon: 0 212 677 20 97 – 0 532 267 41 87

Roza export’un bulunduğu adres toptancıların yoğun olduğu birbölgedir. Bu bölgeyi ziyaret ederseniz benzer mağazalarla karşıma ihtimaliniz yükselecektir.

2- ) Onkar Tekstil

Adres: Tozkoparan mevki / Güngören / İSTANBUL

3-) Bayar Collection

Adres: 5 Telsiz Mah. Faruk Sevim Sok.
No:33 Zeytinburnu / İSTANBUL
Tel: 0544 692 60 40

İnternet Adresi: www.bayarcollection.com

Firma toptan ürün satışı yapmaktadır. İnternet sitelerinden ürün yelpazelerini inceleyebilirsiniz.

4-) MİM TEKSTİL

Firma Bay ve Bayan Tunik Tshort, Elbise Tayt  yazlık kışlık olmak üzere bir çok bedende üretim ve ihracat fazlası ürün satmakta. İrtibata geçip bilgi almanızda fayda olabileceğini düşünüyorum.

Adres – Tel:

Orta Mah.Alibaba Cad.No:91 Dumlupınar – PENDIK 34896 İstanbul

Tel: +90 216 459 72 20   Fax: +90 216 459 72 14 www.mimteks.com  info@mimteks.com

Toptan Giyim Alabileceğiniz İnternet Siteleri

Toptan giyim alım satım sitleri
Toptan giyim satan siteler

Adreslerden de anlaşılacağı gibi tekstil firmalarının İSTANBUL/ Güngören, Pendik, Zeytinburnu gibi bölgelerde yoğunlaştığını görmekteyiz. Türkiye Genelinde yüzlerce tekstil firması bulmak mümkün ve bu firmaları bu sayfada yayınlamamız ne yazıkki mümkün değil biz sizlere yinede işinize yarayacak birkaç internet sitesi önereceğiz;

 • https://www.mertercadde.com
 • https://www.tekstilsanayi.com/
 • https://merkandi.com.tr
 • www.pedibebe.com
 • www.ToptanGiyim.com
 • https://www.tekstiltoptancilari.com/
 • https://www.indirimligiyin.com
 • https://www.ucuzgiyin.com/
 • https://gittigidiyor.com
 • https://sahibinden.com

Bunların dışında sizlerin bildiği toptan giyim alınabilecek internet siteleri varsa yorum bölümünden yazarsanız bu listeye eklemeler yapabiliriz.

Toptan Aldığınız Giyimleri Nerede Satabilirsiniz?

Toplu halde ucuza aldığınız ürünleri satabilmenin bir çok yöntemi vardır. Bu yöntemleri maddeler halinde sıralarsak

 1. İnstagramda, Bakınız: İnstagramda Satış Yapmak
 2. Satış sitlerinde (gittigidiyor, sahibinden vs.)
 3. Bir butik açarak,
 4. Pazar yerlerinde,
 5. Akraba eş dosta’a,
 6. Bulunduğunuz bölgedeki tekstil mağazalarına satabilirsiniz.

Toptan Al Sat İşi Nasıl Yürütülüyor?

Toptan giyim nereden alınır
Toptan giyim alım satımı yapmak

Toptancılık, oldukça eski ve bir o kadar da köklü bir iş koludur. Toptancılık faaliyetlerinde bir ürünü toptan almak, yani daha uygun fiyata almak ve yine uygun bir fiyata satmak esastır. Bu ilke bugün de ticaret alanında geçerliliğini korumaktadır ve toptancılık, çağın gereklerine uygun şekilde gelişerek devam etmektedir.

Toptancılık yapan firmalar için ana kural, bir ürün grubunu en kısa sürede ve uygun fiyatla satmaktır. Bu yüzden burada matematik kuralları biraz farklı çalışır. Toptancılık işinde, tek tek ürünleri elden çıkarmakla, daha uygun bir fiyatla toptan elden çıkarmak ve yaratılan hacim üzerinden kazanç elde etmek düşüncesi yatmaktadır.

Ürünleri elden çıkarmak toptancı firmalar açısından çok önemlidir, çünkü ürünler topluca ne kadar hızlı elde çıkarılırsa, kısa sürede yeniden satış imkanı bulacaktır. Bu şekilde bir yandan toptancı firmalar kazanırken, bir yandan da toptancı firmalardan ürün alan firmalar kazanmaktadır. Fiyatlar uygun kar marjları ile hızlıca döndüğü için tüketiciler de kazançlı çıkmış olmaktadır. Kısaca ekonominin çarkları uygun şekilde dönmektedir.

Önceki yazılarımızda toptan al sat işi’nin nasıl yapılabileceğini yazmıştık. Yazımızı incelerseniz işinize yarıyabilecek farklı bilgiler edinebileceğinizi düşünüyoruz.

Toptancılık ve İnternet Kullanımı

Teknolojinin imkanlarında bütün sektörler gibi toptancılık sektörü de yararlanmaktadır. Bu konuda en büyük yenilik ise internet kullanımıdır. Önceleri kişisel amaçlı kullanılan internet, artık ticaretin her alanında yaygın şekilde kullanılmaktadır. Özellikle son beş yıldır internet ticaretin merkezine oturmuş durumdadır. Çünkü ticaretin bel kemiğini, hızlı iletişim ve haberleşme yapabilme ve hızlı hareket edebilme kabiliyeti oluşturmaktadır. Lojistik hizmetlerinin de aynı şekilde gelişmesi ile birlikte internet günümüzde, toptancılık sektöründe olmazsa olmaz konuma gelmiştir.

Ürünler farklı olsa da, fiyatlar farklı olsa da, sonuç olarak ticari faaliyetler insandan insana bir iletişim gerektirmektedir. Her sektörden her büyüklükte işletmeler ve yatırım alanları internet kullanmak zorundadır. Toptancılık sektöründe de durum farklı değil. Çeşit ve miktar olarak ellerinde çok fazla ürün bulunduran toptancı firmalar, bunların pazarlanması ve satılması için o oranda fazla müşteriye ulaşmak zorundadır. Böyle bir çabanın ekonomik boyutu, emek, zaman ve maliyet olarak çok yüksektir.

Oysa internet, toptancılık sektöründe bu konuda büyük bir avantaj sunmaktadır. Ürünlerin sergilenmesi, özelliklerinin açıklanması, fiyatlarının gösterilmesi ve bütün bunların fotoğraf, video ve başka görsel unsurlarla desteklenmesi, toptancı firmalara emek, zaman ve maliyet avantajı getirmektedir. Toptancı firmalar, kuracakları internet siteleri ile, sadece ülkemizde değil dünyanın her yerindeki alıcılara ulaşma imkanı kazanmaktadır.

Sonuç Olarak
Toptan giyim ürünleri alacak firmaların, internet üzerinden toptancı firmalar için yapacakları arayışlar, kendilerine çok geniş bir yelpazede seçme ve karşılaştırma imkanı verecektir.

Önceki İçerikYarasa Gübresi Üretimi Yaparak Para Kazanın!
Sonraki İçerikSorgum Sudan Otu Yetiştirerek Para Kazanmak İster Misiniz?

3 YORUMLAR

 1. Butikler ve mağaza sahipleri için güzel bir yazı olmuş. Salgın zamanında çok zor oluyor ürün seçip almak. Ben Türkiye’den toptan kot pantolon alımlarımı kozanteksgiyim.com dan yapıyorum. Onun dışında kot pantolon satan bir yer bulamadım. Diğer alımlarımı burda verildiği gibi sahibinden yapmayı deniyorum ama zor oluyor. Bu listedeki siteleride deneyeceğim. Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz