Çok Kazandıran Fakat Az Bilinen İş Fikirleri 

0
Kazandıran işler
Kazançlı fakat bilinmeyen iş fikirleri

Çoğu işletmenin fast food devleri, yazılım firmaları ve diğerleri gibi çeşitli şekil ve boyutlarda olduğunu biliyoruz. Bu gibi firmalar karlarını finansal açıdan en kötü dönemlerde bile koruyorlar. Fakat düşününce hemen aklımıza gelmeyen çok kazandıran bazı iş fikirleri de mevcut.

Leasing Firması Kurabilirsiniz

Leasing, taşınır ve tasınmaz bir malin en az 4 yıl süreyle kira bedeli karsılıgında bir baskasına kullanılmak üzere devredilmesi anlamına gelmektedir.

Leasing firması kurmak gerçekten çok karlı bir iş olabilir çünkü işe yeni başlayan birçok firma ofis eşyalarını satın almak yerine başka bir yerden kiralamayı tercih ediyor. Leasing firmaları, fabrika ekipmanlarından ofis ekipmanlarına kadar birçok eşyayı kiraya veriyor. Yapılan araştırmalar, iş yerlerinde bulunan eşyaların yüzde 15’inin kiralandığını ortaya koydu. Piyasadaki birçok firmanın böyle bir şeye ihtiyacı olduğu düşünülürse, bu işin ne kadar karlı olduğu anlaşılabilir.

Müzik Etütü ile Enstrüman Dersleri

Birçok insan gitar, keman ve piyano gibi müzik enstrümanlarını öğrenmeyi çok istiyor ve enstrüman çalmayı öğrenmek için iyi paralar verebiliyor. Eğer gitar, piyano ve keman gibi enstrümanları iyi çalabiliyorsanız, bu piyasanın kaymağını yemeniz gayet mümkündür. Ayrıca başkalarının bir enstrüman çalmayı öğrenmesine yardımcı olarak onların ideallerine ulaşmalarına da katkıda bulunmuş olursunuz.

İlgili Yazı: Hızlı Para Kazanmanın Yolları | Para Kazandıran İşler

İş Danışmanlığı

Piyasada bulunan birçok şirket ticaret hayatı boyunca birçok konuda danışmanlık alma ihtiyacı duyar ve bu nedenle firmalar için bir konuda uzman olmanız gerçekten çok değerlidir. Yıllarca bir iş kolunda çalışıp deneyim kazanmış kişiler, çeşitli firmalara danışmanlık vererek güzel paralar kazanabilmektedir.

Tehlikeli Atık İmha Firmaları

Hızlı kazandıran işler
Çok kazandıran tehlikeli işler

Bazen tehlikeli veya hoş olmayan birtakım işleri yapmak sizin için oldukça karlı olabilir. Bu firmalar, tehlikeli atıkların imhası konusunda gerekli isteğe, tecrübeye ve ekipmanlara sahiptir. Dolayısıyla yaptıkları bu iş için yüksek miktarda ücret alırlar.

İlgili Yazı: Türkiye’de En Çok Para Kazanan Meslekler

Endüstriyel Birleşen Tedariki

Büyük para kazanan firmaların doğrudan son kullanıcıya ürün satan veya üretim sanayisi için büyük parçalar satan firmalar olması gerekmez. Söz konusu ürünlerdeki küçük parçaları yapan firmalar da iyi paralar kazanabilir. Bu tarz bir işte uzmanlaşma çok önemli bir konudur ve eğer sektörde bu tarz küçük parçalar için ihtiyaç varsa, birçok firmayla çalışarak yüklü miktarda para kazanmanız olasıdır.

Bu işe nasıl başlarım derseniz öncelikle piyasa araştırmsı yapmalısınız. Fabrikalar, ve montaj yapılan işletmeler gibi kuruluşları bulun ve neye ihtiyaç duyduklarını neyin tedariğinde zorlandıklarını bulun. Bulduğunuz bu ürünler için gerekli techizatı alarak bu işe başlamanız mümkün olacaktır. Bu ürünleri ben üretemem, techizat alacak param yok  derseniz, üretecek uygun firmalara ulaşarak komisyon karşılığı talepte bulunan firmaya temin edebilirsiniz.

Geri Dönüşüm ve Hurda Metal

Giderek sanayileşen bu dünyada hem metal hem de diğer materyaller neredeyse artık tüm eşyalarda bulunuyor. Bu eşyalar zaman içerisinde ömrünü dolduracak ve birer hurdadan farksız hale gelecektir. İşte bu hurda metal ve diğer malzemeler ile ilgilenen firmalara da zamanla ihtiyaç önemli miktarlarda artacaktır. Bu nedenle geri dönüşüm sektörü dünyada en hızlı gelişen sektörlerden biridir.

Son zamanlarda özellikle demir ve kağıt fiyatlarının artması bu işi en çok kâr ettiren sektör arasında yer almasını sağladı. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız Geri Dönüşüm İş Fikri ile Para Kazanmaya Ne Dersiniz? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Mobil Uygulama Geliştirme

Girişimciler arasında giderek popülerleşen iş fikirlerinden biri de mobil uygulama geliştiriciliğidir. Bir mobil uygulama geliştirerek, insanların akıllı telefon ve tablet uygulamaları için olan bitmez tükenmez ilgisini paraya çevirebilirsiniz. Böyle büyük bir piyasa sayesinde, iyi bir akıllı telefon uygulaması geliştirmek çok para kazandıracaktır fakat yazılımcısına tek kuruş bile kazandırmayan yüzlerce akıllı telefon uygulaması olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İnşaat Sektörü

Hızlı kazandıran işler
İnşaat sektörü çok kazandırıyor

Az bir yatırım, doğru yetenekler ve tecrübeler ile bir inşaat firması önemli miktarda büyüme gösterebilir. Firma biraz daha büyüyünce daha iyi ve daha büyük işler yapmaya başlayabilir. Başta küçük projeler yapan firmalar daha sonraları büyük ticari projelere atılarak yüksek miktarda paralar kazanabilir.

Bu sektöre girmeden önce ciddi bir ön çalışma ve hesap yapanız gerekir. Beklenmedik fiyat artışları yada hesaba katmayı unuttukalarınız sonucu ciddi bi borcun altına girmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Korku Evi ile Kazanç Sağlama

Korku evleri açarak oldukça büyük gelirler elde edebilirsiniz. Peki korku evi nedir? Korku evi kişilerin belli şifreleri doğru bir şekilde bilerek karanlık ve ürkütücü evden çıkmaya çalıştıkları yerlerdir. Kullanılmayan bir eve ya da dükkana sahipseniz rahatlıkla bu işi kurabilirsiniz.

Günümüzde bu iş üzerinden oldukça büyük gelirler elde edilmektedir. Gençler arasından oldukça popüler olan bu oyun büyük bir fırsat niteliğindedir. Polisiye ve zeka oyunları gibi oyunlar kişiler arasında büyük ilgi görmektedir. Kişi başına burada 30-50 lira kazançlar sağlayabilirsiniz. Başarılı bir kurgu ile müşteri kitlenizi rahatlıkla arttırabilirsiniz. Dilden dile yayılarak müşteri kitleleri giderek artmaktadır.

Mermer Komisyonculuğu

Yabancı diliniz (tercihen arapça) ve mermer hakkında az da olsa bir bilgiye sahipseniz bu işte çok iyi para var diyebiliriz. Ülkemizde  Aydın, Muğla, Afyon illeri başta olma üzere mermer ocağı olan bir çok firma bulunmakta.Bu firmaların neredeyse %80 i yurtdışına bloklar halinde yada hazır mermer satışı yapmakta.

Ben bu işten nasıl para kazanırım derseniz, yabancı dilinizi kullanarak e – ticaret sitelerindeki mermer almak isteyen firmalara ulaşabilir, siparişi alıp türkiyede anlaştığınız firmaya ihracatını sağlatabilirsiniz. Sizin buradaki tek göreviniz alıcı ile satıcıyı buluşturmaktır. Geriye kalan gümrükleme lojistik vs. işlerinin tamamını alıcı ve satıcı kendi arasında yapmaktadır.

Bu firmaları ziyaret ederek mermer komisyonculu hakkında bilgi de alabilirsiniz. Onlar size bu konuda yardımcı olacaktır çünkü ürünlerini pazarlayacaksınız.

Önceki İçerikKendi İşimizi Neden Kurmak İstemeyiz? – 12 Neden
Sonraki İçerikFaiz, Döviz Kuru ve Enflasyon Arasında Nasıl Bir Bağlantı Vardır? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz