Paylaş:
Kazandıran işler
Kazançlı fakat bilinmeyen iş fikirleri

Çoğu işletmenin fast food devleri, yazılım firmaları ve diğerleri gibi çeşitli şekil ve boyutlarda olduğunu biliyoruz. Bu gibi firmalar karlarını finansal açıdan en kötü dönemlerde bile koruyorlar. Fakat düşününce hemen aklımıza gelmeyen çok kazandıran bazı iş fikirleri de mevcut.

Leasing Firmaları

Leasing firması kurmak gerçekten çok karlı bir iş olabilir çünkü işe yeni başlayan birçok firma ofis eşyalarını satın almak yerine başka bir yerden kiralamayı tercih ediyor. Leasing firmaları, fabrika ekipmanlarından ofis ekipmanlarına kadar birçok eşyayı kiraya veriyor. Yapılan araştırmalar, iş yerlerinde bulunan eşyaların yüzde 15’inin kiralandığını ortaya koydu. Piyasadaki birçok firmanın böyle bir şeye ihtiyacı olduğu düşünülürse, bu işin ne kadar karlı olduğu anlaşılabilir.

Enstrüman Dersleri

Birçok insan gitar, keman ve piyano gibi müzik enstrümanlarını öğrenmeyi çok istiyor ve enstrüman çalmayı öğrenmek için iyi paralar verebiliyor. Eğer gitar, piyano ve keman gibi enstrümanları iyi çalabiliyorsanız, bu piyasanın kaymağını yemeniz gayet mümkündür. Ayrıca başkalarının bir enstrüman çalmayı öğrenmesine yardımcı olarak onların ideallerine ulaşmalarına da katkıda bulunmuş olursunuz.

İlgili Yazı: Hızlı Para Kazanmanın Yolları | Para Kazandıran İşler

İş Danışmanlığı

Piyasada bulunan birçok şirket ticaret hayatı boyunca birçok konuda danışmanlık alma ihtiyacı duyar ve bu nedenle firmalar için bir konuda uzman olmanız gerçekten çok değerlidir. Yıllarca bir iş kolunda çalışıp deneyim kazanmış kişiler, çeşitli firmalara danışmanlık vererek güzel paralar kazanabilmektedir.

Tehlikeli Atık İmha Firmaları

Hızlı kazandıran işler
Çok kazandıran tehlikeli işler

Bazen tehlikeli veya hoş olmayan birtakım işleri yapmak sizin için oldukça karlı olabilir. Bu firmalar, tehlikeli atıkların imhası konusunda gerekli isteğe, tecrübeye ve ekipmanlara sahiptir. Dolayısıyla yaptıkları bu iş için yüksek miktarda ücret alırlar.

İlgili Yazı: Türkiye’de En Çok Para Kazanan Meslekler

Endüstriyel Birleşen Tedariki

Büyük para kazanan firmaların doğrudan son kullanıcıya ürün satan veya üretim sanayisi için büyük parçalar satan firmalar olması gerekmez. Söz konusu ürünlerdeki küçük parçaları yapan firmalar da iyi paralar kazanabilir. Bu tarz bir işte uzmanlaşma çok önemli bir konudur ve eğer sektörde bu tarz küçük parçalar için ihtiyaç varsa, birçok firmayla çalışarak yüklü miktarda para kazanmanız olasıdır.

  Cafe Açmak Ne Kadara Mal Olur? | 10 Masalık Cafe Maliyeti

Geri Dönüşüm ve Hurda Metal

Giderek sanayileşen bu dünyada hem metal hem de diğer materyaller neredeyse artık tüm eşyalarda bulunuyor. Bu eşyalar zaman içerisinde ömrünü dolduracak ve birer hurdadan farksız hale gelecektir. İşte bu hurda metal ve diğer malzemeler ile ilgilenen firmalara da zamanla ihtiyaç önemli miktarlarda artacaktır. Bu nedenle geri dönüşüm sektörü dünyada en hızlı gelişen sektörlerden biridir.

Mobil Uygulama Geliştirme

Girişimciler arasında giderek popülerleşen iş fikirlerinden biri de mobil uygulama geliştiriciliğidir. Bir mobil uygulama geliştirerek, insanların akıllı telefon ve tablet uygulamaları için olan bitmez tükenmez ilgisini paraya çevirebilirsiniz. Böyle büyük bir piyasa sayesinde, iyi bir akıllı telefon uygulaması geliştirmek çok para kazandıracaktır fakat yazılımcısına tek kuruş bile kazandırmayan yüzlerce akıllı telefon uygulaması da belirtmek gerekiyor.

İnşaat Sektörü

Hızlı kazandıran işler
İnşaat sektörü çok kazandırıyor

Az bir yatırım, doğru yetenekler ve tecrübeler ile bir inşaat firması önemli miktarda büyüme gösterebilir. Firma biraz daha büyüyünce daha iyi ve daha büyük işler yapmaya başlayabilir. Başta küçük projeler yapan firmalar daha sonraları büyük ticari projelere atılarak yüksek miktarda paralar kazanabilir.
1+