Simit Satmak Para Kazandırır Mı? | Karlı İşler

0
Simit satmak
Simit satmak kazançlı mı?

Bir kazanç kapısı olarak görülen simit satmak birçok kişinin ilgisini çekiyor. Hemen her gün herkesin satın aldığı bir yiyecek olan simitten para kazanmak, aslında mümkün. Fakat bunu sağlamak için önce bazı koşulları yerine getirmek gerekiyor. Doğru bir bölgede yapılan simit satışı sayesinde bu işten kazançlı çıkabilirsiniz.

 Simit Satmak İçin Ne Yapılmalı?

Simit satışı, günümüzde belediyelerin kontrolünde gerçekleşmektedir. Yiyecek satışı olduğu için belediyeler bu işin usulüne uygun olarak yapılmasını bekliyorlar. Ve aynı zamanda simit satışı belediyelerin uygun bulduğu noktalarda gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla simit satmak için öncelikle belediyelerden izin almak ve bir yer tayini yapmak gerekiyor. Belediye, tahsis ettiği yer için simit satan kişiden bir miktar ücret talep ediyor. Bu ücret, simit satışı yapılacak mekana göre değişiklik gösteriyor. Ve ücretin aylık olarak ödenmesi zorunludur.

Belediyeler simit satışının uygun koşullarda yapılmasını istiyorlar. Buna göre satış için camekanlı simit tezgahlarına sahip olunması şart. Ancak bu koşullar sağlandıktan sonra simit satışına başlanabilir.

Simit Satışından Para Kazanmak Mümkün Mü?

Sıkça sorulan simit satmak kazançlı mı sorusuna olumlu yanıt vermek için satış mekanına dikkat çekmek gerekiyor. Günümüzde simit satışı hemen her yerde sağlanmasına karşın, ciddi gelir getiren bazı bölgeler var. Bu bölgeler, insanların en yoğun biçimde gelip geçtiği caddelerdir. Örneğin toplu taşıma araçlarına binilen durakların bölgeleri hayli büyük kar getiriyor. Metro ve metrobüse binilen, inilen bölgeler de aynı getiriye sahipler. Bunun yanında Devlet dairelerinin yoğun olduğu geçiş güzergahları da değerlendirilebilecek yerler arasındadır.

Bu konu hakkında yapılan araştırmalara göre söz konusu işlek bölgelerde hayli yoğun simit satışı yapılıyor. Hatta bazı simitçilerin günde 2000 civarı simit sattıkları da edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Bu kadar simidin satılması, ciddi bir gelir anlamına gelmektedir. Yani simit satmak kazançlı mı sorusuna verilecek cevap bu durumda hayli olumlu oluyor.

Simidin Kalitesi Önemli

Simit satıp, para kazanmak için önemli olan yalnızca satış mekanı değil. Satılan simidin kalitesi de bunda hayli değerli. Çünkü hiç kimse lezzetsiz, sert bir simidi almak istemez. Bu durumda her ne kadar işlek bir mekanda satış yapsanız da simitlere rağbet fazla olmayacaktır.

Simit, Osmanlı’dan günümüze gelen bir lezzettir. Günümüzde bu işi geleneksel şekilde yapan birçok fırın bulunmaktadır. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde sıcak, lezzetli simitler satarsanız, kısa sürede birçok müşteri edinebilirsiniz.

Simidin Alış Fiyatı

Bu işi yapıp da para kazanmak için kaliteli simitleri üreten bir fırınla anlaşmanız gerekiyor. Fakat aynı zamanda fırının uygun fiyatlar üzerinden size simit vermesi şart. Aksi halde simit başına kazanacağınız miktar düşecektir.

Bu durumu göz önünde bulundurarak, simit alacağınız fırını daha önceden araştırmanızda yarar var. Size hem lezzetli hem de uygun fiyatlı simitler veren bir fırın, çok kazanmanızın anahtarı olacaktır. Bu koşullarda tezgahınızı açtıktan kısa bir süre sonra çok kazanmaya başlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar:
Bayoz Fırını Açmak İster Misiniz?
Islak Hamburger Dükkanı Açarak Para Kazanabilirsiniz!

Önceki İçerikKamu İş İlanları Nasıl Takip Edilir?
Sonraki İçerikİşsizlik Maaşı Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz