Islak Hamburger Dükkanı Açarak Para Kazanabilirsiniz!

0
Islak hamburger satma iş fikri
Islak hamburger dükkanı açarak para kazanabilirsiniz

Popüler yemek kültürü ve fast-food yemek kültürü tüketimi Dünya’daki bütün ülkelerde artarak devam etmektedir. Türkiye’de de son zamanlarda fast-food ürünleri sadece küçüklerin değil büyüklerin de vazgeçemediği yiyecekler listesinde ilk sırada yer almaktadır. Bu nedenle girişimci birisi hangi sektöre yöneleceği konusunda kararsızsa kesinlikle gıda sektörü ve fast-food yiyecekler sektörüne yönelmelidir diyebiliriz. Gıda sektöründeki en popüler iş fikirlerinden biri de ıslak hamburger dükkânı açmaktır. Islak hamburger, tüketiciler tarafından çok fazla sevilen bir tattır.

Islak Hamburger Dükkanı Açma İş Fikri

Özellikle İstanbul’da meşhur olmasına rağmen İzmir de ıslak hamburger dükkânı açmak çok parlak bir fikirdir. İzmirde ne iş yapabilirim sorusunu soran girişimcilerimize Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan İzmir’de genç kesimin yoğun olduğu yerlerde ıslak hamburger dükkanı açmanın kesinlikle tutulacak bir iş olduğunu söyleyebiliriz.

Bayilik alabilir veya kendi ıslak hamburger dükkânınızı açabilirsiniz. Öncelikle buna karar vermeniz gerekir. Her iki durumda da karınızı en yüksek seviyeye çıkarmak için dikkat edilmesi gereken kurallar vardır.

Islak Hamburger Dükkanı için İş Planı Oluşturun

Islak hamburger dükkânı açmak veya bayiliğini almak için gerekli yerlere başvurmadan önce müşterilere servis edeceğiniz ürünleri belirlemeniz gerekir. Sunacağınız ürün çeşidi önemlidir. Yalnızca ıslak hamburger satışı yapılacaksa tek başına servis etmemek için yanına turşu veya içecek gibi ürünler de düşünülmesi gerekir.

Bayilik veya kendi dükkânınızı açmak için öncelikle sermayenizi düşünmeniz gerekir. Sermayeniz azsa kredi ve teşviklerle artırabilirsiniz. Kredi ve teşviklerden nasıl faydalanabileceğinizi teşvik ve yardımlar kategorimizde bulabilirsiniz. Ayrıca sermayenizi artıracak mantıklı bir iş planı da kurmanız gerekir. Hazırlanan iş planı yatırımcılara gösterilerek destek alınabilir. Kendi hamburgerci dükkânınızı açmanız daha az maliyetli olur. Ayrıca bayilik alırsanız o firmanın ürünü dışında hiçbir ürün satılamamaktadır.

Islak hamburger dükkanı açmak
İzmirde ne iş yapabilirim diyenler için ıslak hamburger dükkanı açma iş fikri

Buna karar verdikten sonra en önemli nokta olan açılacak dükkânın yerine karar vermektedir. Islak hamburger satmak için kurulacak dükkânın yeri müşteri sayısını etkilemektedir. Özellikle genç kesim ve öğrencilerin olduğu yerde daha çok satma şansınız vardır. Ayrıca anayollara ve alışveriş merkezlerine yakın olması da önemlidir. Dükkân yeri seçimi de tamamlandıktan sonra resmi kurumların dükkânlarla ilgili bütün yönetmelik ve kanunların incelenmesi gerekir. İşletme ruhsatı ve izinlerin alınmasının dışında uyulması gereken yönetmelik ve kurallar da vardır.

İlgili yazı: Dükkan Yeri Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? | İş Yerini Nereye Açmalı?

Islak Hamburger Dükkanı Nasıl Açılır

İslak hamburger makinesi

Islak hamburger açmak için yapmanız gereken işlemler işyeri açma ruhsatı almak, gerekli belgeleri hazırlayıp dizmek ve dükkânın içine gerekli pişirme donanımı olan ıslak hamburger makinası yerleştirmek. Islak hamburger dükkânı açmak için hazırlamanız gereken belgeler şunlardır:

  • Vergi dairesi tarafından istenen belgeler
  • Bağlı bulunulan Belediye’den istenen belgeler
  • Esnaf ve sanatkâr sicil müdürlüğü tarafından istenen belgeler
  • İş ile ilgili meslek odasının isteyeceği belgeler
  • BAĞ-KUR tarafından istenen belgeler

Yukarıda sayılan belgeler hazırlanıp dizilerek belediyenin sitesinde bulunan başvuru formları doldurularak belediyeye müracaat edilir. İşyeri kurulumu ile ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız İşyeri Nasıl Açılır başlıklı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

İlgili Yazı: Şahıs Firması Kurulum Maliyeti | Dükkan Açma Maliyeti

Islak hamburger dükkânınızı gerekli izinleri alarak açtıktan sonra en önemli kısım bunu pazarlayabilmektir. Bunun için hamburgerle beraber yerel kültürün bir parçası olan turşu ve acı biber ikramları yapılabilir. Temizlik konusunda müşterilere teminat olarak bazı sağlık kuruluşlarından alınan ve garantörlüğünü gösteren stickerlar yapıştırılabilir. Dükkânın içine girildiğinde de temiz olduğu anlaşılmalıdır. Fiyat konusunda da ne çok yüksek ne de çok az olmalı. Ortalama bir fiyat belirlenmeli. Müşterilere en iyisinin siz olduğunu iddia ederek kendinize olan güveninizi göstermelisiniz.

Daha çok iş fikri için; İŞ FİKİRLERİ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikKendi İşini Kuracaklara 10 Yeni İş Fikri
Sonraki İçerikPlaystation Kiraya Vererek Para Kazanmaya Ne Dersiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz