Kendi İşini Kuracaklara 10 Yeni İş Fikri

0
İş kurma fikirleri
İşkurmak isteyenler için yeni iş fikirleri

Kendi İşinizi Kurabileceğiniz İş Fikirleri

Kendi işini kurmak isteyen kişiler için en zor olan adım, nasıl bir iş kuracakları konusunda yaşadıkları kararsızlıktır. Bu anlamda karar vermek için detaylı bir aramaya giren ya da çevresinden fikir danışanlar için biz de kendi isini kuracaklara 10 iş fikri başlığıyla hazırladığımız bu yazımızda bazı önerileri sizlere sunmak istedik.

1 – Franchise – Bayilik Açabilir

Kendi işini kuracaklara 10 yeni iş fikri listemizin ilk sırasında yer alan Franchise yani bayilik açmak, her dönem işe yarayan ve maliyeti oldukça düşük olan zahmetsiz bir iş kurma yoludur. Belirli firmalar ve markalar yılın bazı dönemlerinde ürünlerinin satışını yapacak şubeler açmak istediğinde bunun duyurusunu yaparlar.

Bu sistemde söz konusu firmaya ait olan markanın isim hakkını işletmek için belli bir ücret ödenir. O firma da satışını yapacağınız ürünü, kullanacağınız malzemeleri ve işletmenin diğer gereksinimlerini size verir. Hazır konsept olarak aldığınız bu sistemde satışı yapacağınız dükkanı bulmak ve biraz da sermayenizin olması yeterli. Kendi işini kurmak isteyenler için oldukça pratik bir iş fikridir.  

2 – Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama Ürünleri Satışı Yapabilir

Obezite çağın hastalığı olarak karşımızda. Sadece günümüzde değil bundan uzun yıllar sonra bile sağlıklı yaşam ve zayıflama, insanların ihtiyaç duyacağı bir gereksinim olarak varlığını sürdürecektir. Kendi işini kurmak isteyenlerin düşünmeleri gereken yeni

bir iş fikri olan bu alanda, açacağınız küçük bir dükkânda sağlıklı beslenme, diyet ürünleri ve sağlıklı yaşamı destekleyen ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Unutmayın ki Türkiye’de bu alanda hizmet verenlerin hedef kitlesinde 20 milyon kadın var!

3 – Modernleşen Seyyar Arabalarda Satış Yapabilirsiniz

İş kurmak
İş kurmak istiyorsanız seyyar arabada satış yapmak size uygun yeni bir iş olabilir

Bir dükkân ya da Ofis içerisine sıkışıp çalışmak size göre değilse işte karşınızda modernleşen seyyar arabalar. Üstelik bu sistemde dükkân kirası gibi ağır giderlerden de kurtulmuş oluyorsunuz. Kendi işini kuracaklara 10 iş fikri içerisinde en özgür iş kolu olan bu alanda özellikle de yemek üzerine aklınıza gelebilecek her türlü ürünün satışını yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü de devreye sokarak seyyar arabanızı daha modern ve dikkat çekici hale getirmek sizin elinizde. Üstelik dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde satışınızı yapabilirsiniz. Bu işi yapmayı düşünenler aşağıdaki iş fikirlerini inceleyebilirler;

4 – Kurutemizlemeci Açarak Kendi İşinizin Sahibi Olabilirsiniz

Kendi işini kurmak için kara kara düşünenler için en kolay iş alanlarından biri de kuru temizlemedir.  Çok yüksek bir maliyet gerektirmeyen bu işte alacağınız 2-3 yıkama ve 1 kurutma makinesi ile işe küçükten başlayabilirsiniz. Eğer çevreniz varsa özellikle de restoran, lokanta gibi yerlerle anlaşarak masa örtüsü personel kıyafetlerini yıkama ve ütüleme siparişleri alarak zamanla işinizi büyütme fırsatı da mevcut.

İgili Yazı: İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Öneriler ve İpuçları

5 – Takı ve Aksesuar Satış Dükkanı Açablirsiniz

Takıcı açmak
Takı dükkanı açmarak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz

Takı ve aksesuarlar özellikle de kadınlar için vazgeçilmez araç gereçlerden biridir. Tüm caddelerde en az bu alanda faaliyet gösteren 1 dükkan rahatlıkla görürsünüz. Eğer iyi ve uygun bir toptancı bulabilirseniz, açacağınız küçük bir dükkanda bu alanda güzel işlere imza atabilirsiniz. Takı ve aksesuar sektörünün Pazar büyüklüğü Türkiye’de 500 milyon TL civarında. Ve üstelik kar marjı da oldukça yüksek olan bir iş alanı. Farklı ve ilgi çekici ürünleri dükkanınıza yerleştirdiğinizde işinizi büyütmemek ise imkansız. Ayrıca bu ürünler instagram üzerinden de satabilirsiniz.

6 – Uzman Blog Yazarlığı Yapabilirsiniz

Kendi işini kuracaklara 10 iş fikri sıralamamızda bu defa karşınızda yazarlık bulunuyor. Blog yazarlığı son yılların en gözde işlerinden biri olmuş durumda. Özellikle de çok sayıda iş adamı ve firma için, kendisini, markasını, ürününü tanıtacak bir mecra olan sosyal medya ve özel internet siteleri için kaliteli içerikler üretecek yazarlara her zaman ihtiyaç vardır. Yazarlığı seviyorsanız ve sizin gibi çevrenizde bu işle uğraşan tanıdıklarınız varsa, bir araya gelip ufak bir ofis kurup birkaç firmanın işini alarak ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz. Konuyla ilgili;

7 – Evcil Hayvan Bakım Dükkanı Açabilirsiniz

Evcil hayvan bakımi yapmarak iş kurmak
Evcil hayvan bakımı yaparak kendi işinizi kurabilirsiniz

Türkiye’de bu alanda hizmet veren kişi sayısı oldukça az durumda. Bu da sizin için inanılmaz bir fırsat! Birçok kişi bazı günlerde evcil hayvanlarına göz kulak olacak ve onlara birkaç gün bakacak kişiler ararlar. Eğer gerçek bir hayvan severseniz ufak bir dükkân açarak, bu kişiler için evcil hayvanlarına bakıcılık yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey dükkânınızı bu sevimli canlılara özel bir yapıda oluşturmanız.

8 – Ofislere ve İşyerlerine Öğle Yemeği Servisi Yapabilirsiniz

Kendi işini kurmak isteyenler için en basit işlerden biri de ofislere yemek teslimi işidir. Bu iş de Türkiye’de çok fazla yapılmayan bir iş. Eğer yemek yapmayı seviyorsanız ve bu işte becerikliyseniz bir lokanta açmak yerine sadece firmalara özel çalışan personelleri için öğle yemekleri yapıp bunu firmalara teslim ederek de ciddi oranda kazanç sağlayabilirsiniz. Biraz farkınızı ortaya koyun. Herkesin yaptığını yapmak yerine, tanıdıklarınızı, mahalledeki komşularınızı, eşinizi dostunuzu işe dâhil edin. Kim bilir bu yolla ileride büyük bir restoran sahibi bile olabilirsiniz.

9 – Broşür Dağıtma Ofisi Açabilirsiniz

Kendi işini kurmak isteyenlere iş fikirleri
Kendi işinizi broşür dağıtma ofisi kurarak kurun

Küçük bir ofis açarak ve işin başına geçerek, broşür dağıtma ve anket yapma gibi, sermaye gerektirmeyen basit bir iş de kurabilirsiniz. Broşür dağıtma işinde özellikle de lise ve üniversite öğrencileri düşük bir günlük ücretle çalışırlar. Kendinize bir ekip kurarak, birkaç iş alırsanız, oturduğunuz yerden kolay şekilde para kazanabilirsiniz. Kendi işini kurmak belki de sanıldığı kadar zor değildir.

10 – Evinizde Pasta Yaparak Kendi işinizi Kurabilirsiniz

Kendi işini kuracaklara 10 iş fikri içinde bu defaki önerimiz ev hanımlarına. Evinizde eşinize, çocuklarınıza, misafirlerinize özel yaptığınız o muhteşem tatları neden ticarete çevirmiyorsunuz? Özel günler için sipariş alarak aylık iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Doğum günleri, kutlamalar, yıl dönümleri gibi organizasyonlar için hazırlayacağınız birkaç farklı ürünü satarak beklide ileride kuracağınız bir pastanenin de ilk adımlarını atabilirsiniz.

Daha Çok İş Fikri İçin : İş Fikirleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz