Part Time İş İlanı Veren 30 Büyük Firma | Yarı Zamanlı İşler

1
Part time iş yerleri
Part time eleman çalıştıran firmalar.

Yarı Zamanlı Çalışabileceğiniz Büyük Firmalar

Part time çalışılacak yerler arıyorsanız bu yazımız sizler için hazırlandı. Türkiye’de yarı zamanlı çalışabileceğiniz en büyük markaları sizler için derlemeye çalıştık. Buyurun okuyalım…

Rutin yaşantımızdaki ekonomik ihtiyaçlarımızı karşılamak için çalışmamız gerekmektedir. Çalışma şeklimiz ise iş kanununda belirlenen kanunlar dahilinde gerçekleşmektedir. Çalışma süresi olarak ele aldığımızda İş kanununda tam zamanlı ve yarı zamanlı (part time) olarak belirlenen çalışma biçimleri bulunmaktadır. Bu sayede işçiler hem çalışma saatlerini hem de kazançlarını kendileri belirlemiş olmaktadır.

Part time çalışma, tam zamanlı çalışan bir işçiden daha az saatlerde çalışan iş formudur. Genellikle okulu olan ya da başka işlerde çalışan kişilerin tercih ettiği part time işlerde maaş ve sigorta gibi kriterlerde çalışma saatlerine göre düzenlenmektedir.

Öğrencilerin iş gücüne katılması açısından oldukça başarılı bir uygulama olan part time aynı zamanda yarı zamanlı iş olarak da bilinmektedir. Yasal olarak haftalık 30 saat olarak belirlenen part time işlerde, çalışma saatleri işçilerin boş oldukları zaman dilimine uygun olarak belirlenmektedir. Her geçen gün daha fazla yaygınlık kazanan part time çalışma tarzı, birçok sektöründe eleman ihtiyacını gidermektedir. Ülkemizde restoran, mağazacılık gibi sektörlerinde başını çektiği part time eleman arayışına hemen hemen bütün iş kollarında rastlanılmaktadır.

Part Time İş İlanı Veren 30 Büyük Firma

Fast food, süpermarket zincirleri, giyim satan mağazalar ve elektronik mağaza zincirleri sürekli olarak part time eleman ilanları yayınlamaktadır. İşe alınan elemanlar kısa süreli olarak eğitimden geçip işe başlamakta ve yasalara uygun bir şekilde çalıştırılmaktadır.

1 – Migros

1954 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük marketler zinciri sıralamasında ilk sırada yer alan Migros, farklı departmanlara part time eleman almaktadır. Kasiyer, depocu gibi market içerisinde bulunan her alana uygun olarak alınan işçiler, kısa süreli eğitimin ardından işe başlamaktadır. Kipa, Macro Center ve Uyum Market gibi markaları da bünyesinde toplayan Migros, yılın her döneminde çalışacak part time çalışanlara ihtiyaç duymaktadır.

İlgili Yazımız: MİGROS’ta Maaşlar ve Çalışma Şartları

2 – McDonalds

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren fast food zinciri Mcdonals, birçok şehirde birden fazla restoranıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen fast food seçeneği arasında ilk sıralarda yer alan Mcdonals, her gün binlerce müşterisini ağırlamaktadır. Bu nedenle çok sayıda part time çalışana ihtiyaç duymaktadır. Mcdonals, birçok departmanı için part time çalışanı işe almakta ve çalışma saatlerini onlara göre ayarlamaktadır.

3 – Burger King

Burger King, Mcdonals ile en büyük rakibi olan fast food zinciridir. Ülkemizde TAB Gıda’ya bağlı olan Burger King, en yaygın fast food zincirlerinden biridir ve her gün binlerce müşteri tarafından ziyaret edilmektedir. Bu noktada ülkenin birçok bölgesinde bulunan 600’den fazla restoranında çalışabilecek part time işçilere ihtiyaç duymaktadır.

4 – Media Markt

Elektronik perakendecisi Media Markt, her geçen gün artan mağaza sayısı ile Avrupa ve Türkiye’nin bu alandaki öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. Media Markt, 100’e yakın dev mağazalarında satış danışmanı, kasiyer, depo elemanı gibi farklı işkollarına uygun olacak şekilde part time iş ilanları yayınlamaktadır.

5 – LC Waikiki

Giyim ve mağazacılık sektöründe ülkemizdeki en yaygın kuruluşların başında LC Waikiki bulunmaktadır. 800’den fazla mağazaya sahip olan LC Waikiki, özellikle öğrencilerden oluşan bir işçi ordusuna sahiptir. Yurtiçindeki bütün mağazalarında uygun koşullarda çalışan çok sayıda part time işçi bulunmaktadır. Dolayısıyla öğrencilerin çalışma durumlarında yaşanan değişiklikler sürekli part time eleman arayışına yol açmaktadır.

6 – Zara

Dünyanın en büyük giyim kuruluşlarından İnditex’e bağlı olarak ülkemizde faaliyet gösteren Zara’nın 90’dan fazla mağazası bulunmaktadır. Mağazalar içerisinde çalışanların ise azımsanmayacak kadar çoğu yarı zamanlıdır. Giyim sektöründe maaş ve prim ile çalışan Zara, part time çalışabileceğiniz en güvenli kuruluşlar arasında yer almaktadır.

7 – BİM

Part time eleman arayışı perakende market zincirlerinde oldukça yaygındır. BİM, 265 mağazası ile bu alandaki öncü kuruluşlar arasında yer almaktadır. Çok mağazanın bulunması ise çok sayıda eleman ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla BİM, sürekli ya da part time işçi çalıştırmakta ve sürekli ilanlar yayınlamaktadır.

İlgili Yazımız: BİM’de Maaşlar Ve Çalışma Şartları Ne Durumda?

8 – Teknosa

70 ilde 200’den fazla mağazası ile Türkiye’nin teknoloji marketi olan Teknosa, gün içerisinde binlerce müşterisine hizmet etmektedir. En büyük elektronik perakende mağazalarından biri olan Teknosa, par time çalışabileceğiniz güvenli kuruluşlar arasında yer almaktadır.

9 – Koton

Koton, giyim sektöründe en fazla mağazaya sahip olan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Türkiye ve yurtdışında 800’e yakın mağazaya sahip olan Koton, yılın her döneminde part time işçiye ihtiyaç duymaktadır. Satış danışmanı, kasiyer, depo elemanı gibi bölümlere part time iş başvuruları için kontenjanlar açılmaktadır.

10 – Starbucks

Amerikan kahve zinciri Starbucks’ın, Türkiye’de 450’ye yakın şubesi bulunmaktadır. Sabahlar kahve içmeden uyanamayanların ve gün içerisinde keyifli zaman geçirmek isteyenlerin durağı olan Starbuck, part time çalışabileceğiniz kuruluşlar arasında yer almaktadır. İşe kabul edildikten sonra kısa süreli bir eğitim ardından par time olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

11 – KFC

Kentuck Fried Chicken ya da KFC, 100’den fazla restoranıyla ülkenin birçok bölgesinde hizmet vermektedir. Amerikan merkezli fast food zinciri KFC, ülkemizde Turkent A.Ş bünyesinde faaliyet göstermektedir. Yüksek sayıdaki mağazalarında ise eleman ihtiyaçlarını karşılamak için sürekli ve yarı zamanlı iş alımları gerçekleştirmektedir.

12 – Domino’s Pizza

Domino’s Pizza, en yaygın fast food zincirleri arasında bulunmaktadır. Siparişleri hızlı hazırlaması ve teslim etmesi ile önce çıkan pizza zinciri, farklı departmanlarda part time işçi çalıştırmaktadır. Kasiyer, pizzacı, motorlu kurye gibi her bölgede part time elemana ihtiyaç duymaktadır.

13 – Nike

Nike, dünyada ve Türkiye’de en yaygın spor mağazaları arasında yer almaktadır. Spor giyim adına her şeyi bulabileceğiniz marka çatısı altında binlerce kişi çalışmaktadır. Yüksek sayıdaki mağaza ve müşteri sayısını karşılamak için ise part time işçi alımı gerçekleştirmektedir.

14 – Adidas

Dünyanın en büyük spor malzemesi üreticilerinden biri olan Adidas, mağazalarında çalışmak üzere part time elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Türkiye’nin farklı bölgelerinde 200’den fazla mağazaya sahip olan Adidas, her gün binlerce müşterisini ağırlamakta ve hizmet etmektedir. Adidas, kasiyer, satış danışmanı gibi farklı pozisyonlarda part time çalışma başvurusu yapılabilmektedir.

15 – Hummel

Türkiye’de 100’den fazla mağazaya sahip olan Hummel, her dönemde part time ve full time işçi alımı gerçekleştirmektedir. Hummel, spor ürünlerini seven binlerce kişiyi her gün mağazalarında ağırlamaktadır. Bu nedenle çok sayıda eleman ihtiyacı bulunmaktadır.

16 – Defacto

Defacto, giyim perakendeciliği ve mağazacılık sektöründe 300’den fazla mağazaya sahiptir. Geniş bir çalışan kadrosuna sahip olan kuruluş, Ozon Giyim bünyesinde faaliyet göstermektedir. Çok sayıda mağazaya sahip olması dolayısıyla her dönem farklı pozisyonlarda çalışmak üzere part time ve full time eleman işe almaktadır.

17 – Penti

Penti, iç çamaşırı üretimi yapan ve çok sayıda mağazaya sahip olan bir kuruluştur. 300’den fazla mağazasıyla Türkiye’nin her bölgesinde varlık gösteren kuruluş, pek çok part time çalışanı bünyesinde barındırmaktadır.

18 – Lacoste

Eren Holding’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Lacoste, kaliteli ürünleriyle ve 140 mağazasıyla hizmet vermektedir. Giyim sektöründe dünyada öncü kuruluşlar arasında yer alan Lacoste, birçok part time elemana ihtiyaç duymakta ve çalıştırmaktadır.

19 – Gratis

Kozmetik sektöründe Türkiye’nin öncü kuruluşları arasında yer alan Gratis, 500’den fazla mağazasıyla müşterilerine hizmet etmektedir. Bütün mağazalarındaki eleman ihtiyacını karşılamak içinse çok sayıda part time çalışana ihtiyaç duymaktadır. Gratis, satış danışmanı, kasiyer gibi farklı pozisyonlarda part time çalışmak isteyen kişilerin mutlaka başvurması gereken adresler arasında yer almaktadır.

20 – Watsons

75 şehirde varlık gösteren güzellik ve bakım ürünleri zinciri Watsons, 300’den fazla mağazaya sahiptir. Gün içerisinde binlerce müşterisinin ziyaret ettiği kuruluş, çalışan ihtiyacını part time işçilerden karşılamaktadır. Güvenli ve yasal güvence ile çalışabileceğiniz kuruluşta çalıştığınız saat kadar maaş ödemesi yapılmakta ve çalışma saatleri size uygun olarak belirlenmektedir.

21 – Rosmann

Dünyanın en büyük güzellik ve bakım ürünleri zincirlerinden biri olan Rosman, ülkemizde her geçen gün daha fazla mağaza açılışı gerçekleştirmektedir. Mağazalarında pek çok part time işçi çalıştırmaktadır. Uygun çalışma saatleri arayan ve part time çalışmak isteyen kişiler için ideal koşulları sunan mağazalar arasında yer almaktadır.

22 – Cinemaximum

Mars Grup bünyesindeki sinema salonları zinciri Cinemaximum, farklı pozisyonlarda part time eleman ihtiyacına yönelik ilanlarını sürekli olarak yayınlamaktadır. Büfe, gişe, fuaye gibi pozisyonlarda part time çalışmak isteyen kişiler, Mars Grup insan kaynakları ile iletişime geçmelidir. 97 sinema işletmesine sahip olan kuruluş, öğrencilerin için oldukça güzel bir çalışma ortamı sunmaktadır.

23 – Boyner

37 il sınırları içerisinde 117 mağazası ile giyim sektöründeki öncü kuruluşlar arasında yer alan Boyner, çok sayıda tam zamanlı ve yarı zamanlı işçi çalıştırmaktadır. Boyner mağazaları rakiplerine göre daha büyük ve geniş olduğu için alternatiflerinden daha az mağazaya sahip olmasına karşın daha fazla çalışana sahiptir. Bu nedenle Boyner altında part time çalışabilir ve ekonomik ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

24 – A101

A101, market zinciri 800’den fazla mağazasıyla Türkiye’nin birçok bölgesinde faaliyet göstermektedir. Market zincirleri arasındaki en yüksek mağaza sayılarından birine sahip olan A101, part time çalışılabilecek kurumlar arasında yer almaktadır. Güvenli ve yasalara uygun iş ortamı ise part time işçileri cezb etmektedir.

İlgili Yazımız: A101’de Çalışma Şartları ve Maaşlar

25 – Popeyes

Tavuk restoran zinciri olan Popeyes, 200’den fazla restoranıyla Türkiye’nin pek çok bölgesinde müşterilerini ağırlamaktadır. Fast food zincirleri arasında yüksek popülariteye sahip olan kuruluş bünyesinde part time ve full time olarak çalışılmaktadır.

26 – Madame Coco

Ev tekstili ve dekorasyonu mağazalar zinciri Madame Coco, 250’den fazla mağazaya sahiptir. Gün içerisinde müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için ise çok sayıda personel çalıştırmaktadır. Kuruluş personel ihtiyacını tam ve yarı zamanlı çalışanlardan karşılamaktadır. Yılın her döneminde ise part time iş ilanı ve kontenjanları açılmaktadır.

27 – English Home

English Home, evinizin ihtiyacı olan bütün ürünleri satın alabileceğiniz bir mağaza zinciridir. Ev tekstili ve dekorasyonu mağazaları içerisinde öncü kuruluşlar arasında yer almaktadır ve 250’den fazla mağazası bulunmaktadır. English Home, ihtiyacı olan personele ise part time ve full time iş ilanları ile erişmektedir.

28 – Vatan Bilgisayar

Vatan Bilgisayar, elektronik perakende sektöründe oldukça güçlü bir firmadır. Bütün teknolojik ürünleri satın alabileceğiniz firma, çok sayıda mağazasıyla müşterilerine hizmet etmektedir. Çok sayıda mağazaya sahip olması ise part time çalışan ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Vatan bünyesinde satış danışmanı, kasiyer gibi farklı pozisyonlarda part time çalışabilirsiniz.

29 – Mavi Jeans

Giyim ve mağazacılık sektöründe Türkiye’nin en büyük zincirlerinden biri olan Mavi Jeans, 350’den fazla mağazaya sahiptir. Gün içerisinde binlerce müşteriye hizmet edebilmek için kaliteli personele ihtiyaç duyan Mavi Jeans, çok sayıda full ve part time personel çalıştırmaktadır.

30 – Flo

Ayakkabı sektöründeki öncü mağaza zincirlerinden biri olan Flo, çok sayıda part time çalışanı bünyesinde barındırmaktadır. Flo’da part time çalışmak isteyen kişilerin yıl içerisinde açılan ilanlara başvurması ve kabul edilmesi gerekmektedir.

Önceki İçerikGözlük Mağazası Nasıl Açılır? | Optik Açma İş Fikri
Sonraki İçerikİŞKUR Yurt Dışına İşçi Gönderiyor Mu?

1 Yorum

  1. Part time çalışmak için burger king’e Cv mi bıraktım. Daha önce burada çalışan var mıdır? Çalışma şartları hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz